Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Katılımsız Kurulum Nasıl Yapılır 3

onuchlu
 Share

Recommended Posts

DERS 3 AUTOIT İLE KATILIMSIZ KURULUM

AutoIt Kullanımı ; Burada Herhangi Bir Şekilde Katılımsız Kurulum Parametresi Bulanamayan Programların Katılımsız Kurulumunun Nasıl Yapılacağını Anlattım

Aşağıdaki Linkten İndireceğiniz "autoit-v3-setup.exe" Programını Ardından "SciTe4AutoIt3.exe" Programını Kurarak Siz De AutoIt Kullanabilirsiniz

1bz0.jpg

2jg4.jpg

3pk1.jpg

4co6.jpg

5zf6.jpg

Osh Hocamızın Hazırladığı Katılımsız AutoIt

http://www.box.net/index.php?rm=box_v2_download_shared_file&file_id=f_35573533[/CODE]

[size=3][b]Sadece Anlatım İçin[/b][/size]

[CODE]http://rapidshare.com/files/25667102/Untitled.rar[/CODE]

Not : Klite Mega Kodec 1.70 Yüklü Bir Bilgisayarda Media Player Classic Ya Da BsPlayer İle Rahatlıkla İzlenebilir.

Edited by onuchlu

• Replies 217
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@onuchlu sagolasin cok tesekkurler sozunu tuttun sonunda :lol: yerine getirdigin icin cok tskler iyi calisma olmus :D

:) Hiç Önemi Yok Hemşehrim; Aslında O Baştaki Özrü Direk Senden Dilemeliyim . Çünkü 1-2 Günde Bitermeyi Düşünürken 1 Ayı Geçti Kusura Bakma. İnşallah Tüm Arkadaşlarımıza Faydalı Olur.

• 2 hafta sonra ...

Onunchlu yardımcı olursan sevinirim. Bu anlattığın işlemleri ben camfrog programına uyguladım. 7zip ile katılımsız kurulumunu gerçekleştirdim. Fakat Autoit programında yaptığım işlemleri mesela next butonuna bastığımı reklamları kaldırdığımı fnish butonuna bastığımı vs işlemleri camfrog programını kurmak istediğimde bu yaptığım işlemler çok hızlı olarak yapılıyor ve ben bunu ekranda görüyorum bu işlemleri nasıl görmem şimdiden teşekkürler.

• 2 ay sonra...

maniacx böle bişi mümkün değil eğer zaten parametresi varsaki camfrog un parametresi var mı bilmiyorum bence autoit kullanmana bile gerek yok ama autoit kullanıyorsan ya da parametresi yoksa görünmeden yüklenmesi mümkün deil yada ben bilmiorum

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...
Tamamda hepsini yaptım Kurulum başliy0r

ble1cd3.jpg

böle oluyor %100 oluyor ve 0ndan s0nra şu hatayi weriyor;

ble2js4.jpg

ve kurulum gerçekleşmiyor ne gibi bir sorun olabilir? :):)

config.txt dosyasındaki programın kurulum dosyasını bulamıyor.

büyük ihtimal yanlış yazılmıştır

config.txt dosyasındaki programın kurulum dosyasını bulamıyor.

büyük ihtimal yanlış yazılmıştır

evet "!" silinmiş yenisini indirerek kontrol ettim duzelttim ama bu seferde belirtilen dosya bulunmadı diyor tekrar tekrar denedim gene belirtilen dosyayi bulamadim diyor. :):)

• 3 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...

Arkadasim yukarda anlattigin olaylari aynen uyguladim ve olusturdugum programin simgesine tikladigimda Autotle olusturdugum tum islemler sirasiyla ekranda gozukuyor.Benim merak ettigim bu olusturdugumuz programi winrar ile nasil silent (katilimsiz) hale getirecegiz? Winrar ile sadece olusturdugumuz Autoit dosyasinimi sikistiracagiz yoksa orjinal programida mi sikistiracagiz ve Bat dosyasina nasil bir kod yazacagiz?Yardimci olursaniz memnun olurum.

• Administrator

Arkadasim yukarda anlattigin olaylari aynen uyguladim ve olusturdugum programin simgesine tikladigimda Autotle olusturdugum tum islemler sirasiyla ekranda gozukuyor.Benim merak ettigim bu olusturdugumuz programi winrar ile nasil silent (katilimsiz) hale getirecegiz? Winrar ile sadece olusturdugumuz Autoit dosyasinimi sikistiracagiz yoksa orjinal programida mi sikistiracagiz ve Bat dosyasina nasil bir kod yazacagiz?Yardimci olursaniz memnun olurum.

Autoit programcığı dahil tüm dosyaları winrar ile sfx yapın. Kurulumdan sonra çalıştırılacak program yerine autoit exe'sini yazın.

Autoit ve autohotkey programları ile mouse hareketlerini kayıt edip 1152 * 864 çözünürlükte hazırladığım scriptleri ekran çözünürlüğünü değiştirmem bir sorun çıkartır mı? yani 1152 * 864 de hazırladığım script 800 * 600 veya 1024 * 768 de sorunsuz çalışır mı? Scriptteki mouse çözünürlüklerinde bir değişiklik yapmam gerekir mi?

• Administrator

Autoit ve autohotkey programları ile mouse hareketlerini kayıt edip 1152 * 864 çözünürlükte hazırladığım scriptleri ekran çözünürlüğünü değiştirmem bir sorun çıkartır mı? yani 1152 * 864 de hazırladığım script 800 * 600 veya 1024 * 768 de sorunsuz çalışır mı? Scriptteki mouse çözünürlüklerinde bir değişiklik yapmam gerekir mi?

Çalışmayacaktır.

Bir soruda benden. Mouse ile yapmak istediğimde kurulum ekranı uzun sürerse mouse yine o ekrandan sonraki ekran için seçtiğim işlemleri yapıyor. Bunu nasıl önleriz?

• Administrator

Bir soruda benden. Mouse ile yapmak istediğimde kurulum ekranı uzun sürerse mouse yine o ekrandan sonraki ekran için seçtiğim işlemleri yapıyor. Bunu nasıl önleriz?

Onun için bir sonraki mouse hareket kodundan önce

Winwait("Gelecek Pencerenin başlığı","Pencerenin içinden bir yazı parçası")

koyarsan üstteki şart gerçekleşene kadar hareket yapmaz. bu bilgileri autoit window info programından alabilirsin.

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...