Jump to content

Kordinat Sınırı Olmasa ?

beydere
 Share

Recommended Posts

Bu Konudaki Arkadaş Güzel Bir Şey İstemiş. Acaba Bu Sadece Belirli Bir kordinatta Olmasa. Mesela 350,250 de gördü Ona Bir Defa Tıklıcak o Nokta Gitti Yeni Bİr Nokta Geldi Hemen Gidip Ona Tıklıcak Acaba Böyle Birşey Yapabilirmisiniz ?

Nasıl o nokta gitti başkası geldi?Kim nere gidiyo nere kaçıyo belli değilki..

Arkadasin istedigini az cok anladim gibi, fakat.. ben cozemedim.

Yani arkadas PixelGetColor()'un tam tersini istiyor. PixelGetCoordinateByColor(). :D

Butun ekrani tarasin eger pembe piksel bulursa ona tiklasin gibi birsey istiyor. Ben beceremem sahsen.

Bence PixelSearch ile yapılabilir. Çünkü PixelSearch ile tüm ekran taranabiyor.

Lakin şimdi aynı renk birden fazla pixelde olabileceği için bir pixsel grubu oluşturulmalı.

Misal şöyle anlatım. Ekranı tara ve beyaz + kırmızı + mavi + XXX bulursan (yanyana) kırmızıya tıkla şeklinde olabilir.

Tabi bu pixsel grubu alt alta veyahut kare şeklinde de olabilir.

Az önce bir örnek hazılardım. Kısaca örnekte PixelSearch ile ilgili renk bulunuyor, ardından bu rengin etrafındaki girilimiş renkler bakılıyor. Yani kafaınıza göre bulunan rengin üstündeki, altındaki, sağındaki veyahut solundaki renkleri arayabilrsiniz.

Ben örnekte firefox simgesini arayıp buldum ve konumunu mesaj ile yansıttım. Siz kendize göre ayarlarsınız...

Bu arada ben örnekte toplam 4 renk kullandım. Siz bu sayı arttırıp azaltabilirsiniz.

Neyse biraz kurcalayın, basit sayılır...

Kolay gelsin...

Global $BL_X_Y
Global $BL_SEARCH_PIXSEL = 0x7D7580 ;Aranacak Pixsel
Global $BL_OTHER_PIXSEL[9][3] ;Bulunan pixselin yanında bakılacak olan pixseller
; ------------------------
$BL_OTHER_PIXSEL[0][0] = 1 ;Blunan pixselin x konumuna eklenecek
$BL_OTHER_PIXSEL[0][1] = 0 ;Blunan pixselin x konumuna eklenecek
$BL_OTHER_PIXSEL[0][2] = 0x204E86 ;Blunan pixelin yanında yukarıdaki rakam x konumuna eklenerek olup olmadığı bakılacak

;~ ; ------------------------
$BL_OTHER_PIXSEL[1][0] = 2 ;Blunan pixselin x konumuna eklenecek
$BL_OTHER_PIXSEL[1][1] = 0 ;Blunan pixselin x konumuna eklenecek
$BL_OTHER_PIXSEL[1][2] = 0x2A74B2 ;Blunan pixelin yanında yukarıdaki rakam x konumuna eklenerek olup olmadığı bakılacak

;~ ; ------------------------
$BL_OTHER_PIXSEL[1][0] = 3 ;Blunan pixselin x konumuna eklenecek
$BL_OTHER_PIXSEL[1][1] = 0 ;Blunan pixselin x konumuna eklenecek
$BL_OTHER_PIXSEL[1][2] = 0x52B4E9 ;Blunan pixelin yanında yukarıdaki rakam x konumuna eklenerek olup olmadığı bakılacak

While 1
	$BL_X_Y = _BL_PixselMultiSearch()
	If Not @error Then
		MsgBox(0, "X and Y are:", $BL_X_Y[0] & "," & $BL_X_Y[1])
	EndIf
	Sleep(50) ;İşlemci kullanımı, ayarlarsınız...	
WEnd

Func _BL_PixselMultiSearch($BL_LEFT = 0,$BL_TOP = 0,$BL_RIGHT = @DesktopWidth,$BL_BOTTOM = @DesktopHeight)
	Local $1 = 1,$2,$BL_PSEARCH,$PGetColor,$BL_FOUND = True
	While 1
		$BL_PSEARCH = PixelSearch( $BL_LEFT, $BL_TOP, $BL_RIGHT, $BL_BOTTOM, $BL_SEARCH_PIXSEL,Default,$1)
		If @error Then Return SetError(1)
		$1 += 1
		For $2 = 0 To UBound($BL_OTHER_PIXSEL) - 1
			If $BL_OTHER_PIXSEL[$2][2] = "" Then ContinueLoop
			If PixelGetColor($BL_PSEARCH[0] + $BL_OTHER_PIXSEL[$2][0],$BL_PSEARCH[1] + $BL_OTHER_PIXSEL[$2][1]) = $BL_OTHER_PIXSEL[$2][2] Then
				$BL_FOUND = True
			Else
				$BL_FOUND = False
			EndIf
		Next
		If $BL_FOUND Then ExitLoop
	WEnd
	Return $BL_PSEARCH
EndFunc

@beydere

Basit bir şey hazırladım. İşini görecektir...

Program farenin bulunduğu konuma göre renk bilgisini verip Esc tuşuna basınca yeni bir script oluşturuyor. (Böylesi daha iyi)

BeniOku.txt dosysına gözat...

http://www.4shared.com/file/xUHwiImD/BL_PIXSEL_SCRIPT.html

Şimdi Birde Bunu Yapabilirmisin kardeşim ?? Sen şimdi Bana Dalıcaksın Ama Sadece Soruyorum Peki Bunların Hepsi Birleşmezmi ?? Hani Senin Temin Hazırladığın Program Otomatik sciprit Hazırlıyor. Peki Bu Skiprit'i Soyle yapabilirmisin Karesim ?? Simdi Ben Senin O Programı Çalıştırdım Seçtim O İşte neresiyse Bir Yeri Bastım ESC Ye Bu Sefer Sciprit'i Çalıştırdığın Zaman Mouseyi Oraya ******ürecek Ve Sağ Yada sol Click Yapıcak. Yani Senin otomatik Yaptığı Sciprit mouse Oraya Giddiginde Sadece Kordinatı Soyluyor. O Renkleri ayarlıcak Ve her Gürdüğü yerde Mouseyi Otomatik Olarak Oraya ******ürecek. Bunuda Yaparsan Söz Senden Birşey İstemem :D

@beydere

Basit bir şey hazırladım. İşini görecektir...

Program farenin bulunduğu konuma göre renk bilgisini verip Esc tuşuna basınca yeni bir script oluşturuyor. (Böylesi daha iyi)

BeniOku.txt dosysına gözat...

http://www.4shared.com/file/xUHwiImD/BL_PIXSEL_SCRIPT.html

Blue_Life hizina yetisilmiyor abi. :D

Sanada yeni proje icin ilham oldu galiba :D

Blue_Bot!

Saygilarimla,

CCodeR.

@beydere

O mesaj kısmını silip oraya istediğin komutu yazabilirsin. Misal MouseClick

Bu arada daha stabil olması açısından renk sayısını 9 çıkardım. Ayrıca kullanabileceğin mouse fonksiyonlarınıda ekledim.

Başındaki ;~ karakterini silip hızlı deneme yapabilirsin.

http://www.4shared.com/file/_resAeRb/BL_PIXSEL_SCRIPT_11.html

@CCoder

Yok ya zaten basit bir şeydi. :)

Böyle oyuncakları seviyorum. Bot konusuna gelirsek şuana kadar oyun için hiç kullanmadım.

Yani böyle bir çalışma benim için ufakta görünmüyor. :)

Saygılar...

@blue_life ilk önce Çook Teçekkür Ederim...

Bir Tane Daha Var İsteğim :D ( Ama Kod olarak Atarsan ÇoooooooooooooK Memnun Olurum )

Ben şimdi İstiyorum ki. Bende Bir Fotoğraf var o fotoğrafı programa yüklücem. Ve o fotoğrafı gördügü yerde mause ile tıklıcak. Bu zor mu senin için bilmiyorum...

ama inşallah zor değildir. :)

@blue_life ilk önce Çook Teçekkür Ederim...

Bir Tane Daha Var İsteğim :D ( Ama Kod olarak Atarsan ÇoooooooooooooK Memnun Olurum )

Ben şimdi İstiyorum ki. Bende Bir Fotoğraf var o fotoğrafı programa yüklücem. Ve o fotoğrafı gördügü yerde mause ile tıklıcak. Bu zor mu senin için bilmiyorum...

ama inşallah zor değildir. :)

@blue_life anlatmat istediğim olay belirli Bir Piksellerle Olmasin Anlaminda Diyorum.. mesela senin verdiğim program tabiki coook guzel ellerine saglık

4x4 gibi bir fotograf boyutunu kapsıyor.. Benim İstediqim Olay ise Mesela 16x16 24x24 yada 1024x1024 fotograflarida içine alsın istiyorum.

Yani kac tane pikseli almak istedigini kendi ayarlasın o fotografa gore. Anlatabildimmi simdi bilmiyorum :S

@blue_life

Teşekkürler ;)

Bazı harfleri Tanımlaya bilirmiyiz Bu Programla ?? Yada Sana Şöyle açıklıyayım. senin Verdigin piksellerini seçen programla. mesela 4x4 gibi bir fotoğrafı seçtim.

buna Bir Karakter ataya bilirmiyiz ??

Mesela Şu Gülen Yüz :D Bu Yüze Bir Kelime ataya bilirmiyim ?? :D = 1 , :) = 2 , ;) = 3 , ..... Gibi ve bunları sırayla görünce

mesela :D;):) 132 gibi bir sayı yazabilirmi ??

Ben Sana Ne için oldugunu da soyluyeyim ... Geçen konuda ControlGetText i söylemiştiniz bana. Ama salaklik bende ki unuttugum birşey vardı.

Benim ondan seçmesini istedigim yazı aslında bir fotograf gibi birşeydi. Yani seçebilecegi birşey degildi. Ve bende düşündüm ki. öyleyse

her harfin teker teker piksellerini filan ayarlarim senin programın sayasinde ;) ve bunlara kendim birer harf atarim. Ve bu fotograflari gordugu

zaman kendi hafızasına onceden kaydettigim harflere göre eşleştirme yapar. Anlata bildiysem ne mutlu bana :D

Edited by beydere

• 2 years yıl...