Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Kilitli Arşiv Yapma

tipitip1i

Recommended Posts

Tam olarak ne demek istiyorsunuz?

Bir örnek verelim;

Diyelim Program.exe diye bir programı autoit ile /S prametresi kullanarak katılımsız yaptık.

Katılımsız yaptığımız programı çalıştırdığımızda, programımız temp klasörüne çıkartılıp belirlediğimiz parametre ile çalışıyor (tabi öyle ayarlarsak).

Kısaca siz autoit kodlarınıza ulaşılmamasını mı, yoksa bu temp klasörüne çıkan programa ulaşılamamasınımı istiyorsunuz?

kodlara ulaşılmasın istiyorum ben diğer dediğini pek anlamadım şimdi :S bi bi şey daha sormak istiyorum zamanında obfuscator uygulayarak bi pro yapmıştım hard diskim bozulduktan sonra eski açık kodlu haline ulaşamıyorum decompile ettiğim zamanda bana şifreli olarak kod veriyo bunu eski haline nasıl getirebilirim ?

@kurt_1925

Malesef obfuscator ile şifrelenmiş verinin, eski haline nasıl dönüştürüleceği hakkında fikrim yok.

Zaten tam anlamıylada eski haline dönmez diye düşünüyorum. Belki bir convertor olabilir.

Ama şuana kadar böyle bir dönüştürücüye rastlamadım.

Koruma meselesine gelirsek, autoit ile uğraşanlar zaman ile kendine göre yöntemler geliştiriyor.

Bir kaç örnek verecek olursam;

@JFX WinNTSetup çalışmasında uygulama dosyasına büyük çaplı yama yapmıştır.

@Kare de DriverImportPe çalışmasında aynı yöntemi izlemiş ama farklı bir yama yapmıştı.

Please register to see this content.

Kısaca autoit ile derlenen autoit çalışmasına yama yapılarak decompile edilmemesi (ileri derece kullanıcılar hariç) sağlanabiliyor.

Misal bende kendi çalışmalarımda basit çaplı yama yaparak koruyorum. Ama ben şimdi kendi çalışmalarımı nasıl koruduğumu burda yazarsam, kendim için farklı bir methot geliştirmem gerekecek.

Hal böyle olunca kimse kullandığı yöntemi açıklamaz, açıklayamaz.

Ama ben basit bir yama yöntemini forumda paylaşmıştım. Açtığım konulardan linkini bakim...

http://www.tnctr.com/topic/92999-bl-autoit-v3-protect-v10/page__p__491585__fromsearch__1#entry491585

İşte böyle arkadaşlar... Yukarıdaki yama işe yaramaz ise tekrar yazarsınız. Zaten yaptığı çok basit bir şey, lakin acemi, ve orta düzey kişilerden çalışmanızı bu sayede koruyabilirsiniz...

Winrar - 7Zip ile yapılan arşivlerin kilitlenmesini kastediyor arkadaş sanırım en azından ben onu anladım & kastediyordum :rolleyes:

Portable yapılarak sağ tuş vb kaldırıyor ama gereğinden fazla uğraştırıyor. Sanırım UPX ile sağtuş kaldırılabiliyor fakat tam olarak katılımsız programı önce neyle sıkıstırıp daha sonra upxile sıkıştıracağım anlamadım.

O zaman basit bir autoit scripti kullanabilirsiniz.

Bir örnek verelim. Mesala programımız Deneme.exe olsun. Yani Deneme.exe sağ tıklatınca winrar seçenekleri çıkıyor.

Şöyle basit bir autoit scripti yapıp compile ediyoruz (derliyoruz)

#Region
#AutoIt3Wrapper_Icon=Program.ico
#AutoIt3Wrapper_Outfile=Program.exe
#AutoIt3Wrapper_Compression=4
#AutoIt3Wrapper_UseUpx=Y
#AutoIt3Wrapper_Res_Description=Açıklama
#AutoIt3Wrapper_Res_Fileversion=1.0.0.0
#AutoIt3Wrapper_Res_LegalCopyright=© 2010 BlueLife
#AutoIt3Wrapper_Res_Language=1055
#AutoIt3Wrapper_Res_Field=CompanyName|BlueLife
#AutoIt3Wrapper_Res_Field=Hazırlama Tarihi|%date% %time%
#EndRegion
#include <File.au3>
Global $Setup_File = _TempFile()
; Dosyamızı autoit içine alarak belirlediğimiz isimde Temp klasörüne çıkartıyoruz.
FileInstall("Deneme.exe", $Setup_File)
;Temp klasörüne çıkan programı çalıştırıp, işinin bitmesini bekliyoruz..
RunWait($Setup_File)
Sleep(1000) ;Biraz daha bekleyelim

FileDelete($Setup_File) ;Şimdi temp klasörümüze çıkarttığımız dosyamızı silelim.
Exit ; Çıkış

Autoit içine dosya gömme trilyonlarca kere soruldu ve cevaplandı..

Anlatmak istediğimi siz anlamadınız.Katılımsız programı winrar-7zip ile yaptık. FileInstall ile çağırdık sonuçta bu autoit ile yapılmış exenin bi şekilde çağırılması gerekiyor ve katılımsız dosyasının autoit dosyasının yanında olması gerekiyor yanlış anlamadıysam iş gene aynı kapıya çıkıyor?

sanırım yaptığın katılımsızı FileInstall ettikten sonra nasıl çalıştıracağını soruyorsun öyle mi ?

Yoksa ben mi yanlış anladım ?

gerçi hocalar yardımcı olmuş herşeyi yazmışlar ama anlaşılmamış

bir de ben deneyeyim :)

Eğer öyleyse önce FileInstall yaparsın

sonra FileInstall altına komut girersin işte

ShellExecute(vs.vs.)

ya da ShellExecuteWait'i kullan birden fazla dosyan varsa

Zaten sonrasına bir şey kalmıyor

tekrar winrarla çalışmıyor yani

sen direk AutoIT ile compile ettiğin exe'ye çift tıkladığın gibi program direk kendi içindeki (winrarla yaptığın katılımsızı) otomatik çalıştrıyor .

ve sağ tık eklentisi diye bir şey de yok ortalıkta .

umarım yardımcı olabilmişimdir .

• 2 ay sonra...

arkadaşlar bu konuya benzer ancak bu konudan biraz farklı birşey sormak istiyorum

elimizde autoit programıyla yapılmış musti.exe dosyamız var birde musti.exe dosyasının kullandığı

musti.lst dosyası var musti.exe dosyası çalıştırıldığında musti.lst dosyasının içindeki dosyalar sistemin biryerine musti klasörü içerisine çıkartılacak a.ini b.ini c.ini d.ini gibi

programdan çıkıldığı taktirde klasör ve içersindeki dosyaları silecek

programda güncelle dediğimde musti klasörüne yeni oluşturduğum f.ini dosyasıylabirlikte bütün dosyaları toparlayarak yanındaki musti lst dosyası ile deyiştirecek yani musti.lst dosyası güncellenecek birde benim haricimde bu dosyalara kimse erişemeyecek

böyle birşey mümkünmü yardımcı olursanız sevinirim

@mustafakara

Musti.lst dosyası içinde dosyaları nasıl barındırıyor? Bunun içinden dosyalar nasıl çıkartılacak? Bu bir sıkıştırılmış dosyamı (*.rar,*.zip vs vs.)?

Sana yardımcı olmamız için, daha anlaşılır bir şekilde anlatmalısın!

henüz musti lst dosyası yok ben örnek verme amaçlı anlattım

rar zip yada farketmez mühim olan program çalışırken yanındaki dosyadan kendine ait

bir klasöre dosyaları çıkartacak güncelle dediğimde yeni dosya ilave edecek yeniden aynı dosya adı altında

toparlayacak

yani rar zip gibi birşey istiyorum ama daha farklı birşey olmalı

sadece ini dosyaları içericekse yapılabilir. musti.lst ini yapısında olmalıdır.içeriğiyse:

[f.ini]
section1=olusturulacak f.ini dosyasında seksiyon adını belirle
deger11=seksiyon 1 de oluşturulacak 1. değeri gir
deger12=...
section2=....
deger21=adada
.
.
.

[c.ini]
section1=olusturulacak f.ini dosyasında seksiyon adını belirle
deger11=seksiyon 1 de oluşturulacak 1. değeri gir
deger12=...
section2=....
deger21=adada
.
.
.

dosyan bu şekilde olmalı. autoit kodunda inireadsectionnames le bu değerleri okuyarak istediğin klasörde bu adda dosyalar oluşturmalı ve section1, deger11 gibi değerlerle bu inilerin içlerini doldurmalısın ;)

güncelleme olayına gelince, güncelle dendiğinde musti.lst dosyası öncelikle silinir, sonra yeni bir musti.ini oluşturulur, musti.ini içerisine ini dosyalarının adları kullanılarak sectionlar açılır, ve değerler deger11, deger21 gibi ini dosyasına kopyalanır. ini ye yazma bittiğinde musti.ini dosyasının adı musti.lst olarak değiştirilir ve f.ini c.ini gibi dosyaların bulunduğu klasör ebediyete kavuşturulur. çok üşengeç bi insan olduğum için kodlamasını yapamıyorum kusura bakma :D

evet arkadaşlar sadece ini dosyalarından oluşacak detaylı olarak anlatırsam

şu şekilde olacak

elimizde:

c:\musti klasörü içerisinde bulunan

ankara.ini izmir.ini istanbul.ini denizli.ini afyon.ini

adlı dosyalarımız var

ve bu dosyalarımızı kullanan dosyamızda

c:\program files\rehber\rehber.exe

ini dosyalarının toplandığı dosya: c:\program files\rehber\rehber.lst

rehber.exe dosyası çalıştırıldığında rehber.lst dosyasını yukarıdaki gibi dağıtacak

programdan çıkıldığı taktirde musti klasörü ve tüm içeliğini silecek

ben program içerisinde yeni bir .ini dosyası ilave ettiğimde ve güncelle dediğim taktirde

musti klasörünü toparlayarak bu klasörden yenibir rehber.lst dosyası oluşturacak.

sevgili blue_life öncelikle teşekkürler

şu şekilde anlatmalıyım galiba

yukarıda verdiğim .ini dosyalarını vinrar vinzip gibi programlarla sıkıştırarak tek dosya haline getiriyoruz

ben bu işi autoit programı ile yapmak istiyorum bundaki amacım

bu dosyaları toparlayıp tek bir dosyada saklamak.

sıkıştırılıp sıkıştırılmadığı önemli deyil tek dosya olduğunda erişilmesin yeter.

@mustafakara

C:\Musti klasöründeki tüm dosyalar istenildiğinde rehber.lst olarak bir dosyada toplansın. Bunun için winrar kullanalım.

Istenildiğinde rehber.lst dosyası C:\Musti klasörüne açılsın...

Ek olarak sadece Rar.exe kullanırız. Hemde bu sayede winrarı nimetlerinden faydalanabilirsin. Yani rehber.lst istersen şifreli olur. Tabi rehber.lst bir rar dosyası olacak haliyle.

Yukarıdaki gibi bir örnek versem senin işini görür mü acaba?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...