Jump to content

Virtual Pc ethernet sorunu?

Arthur

Recommended Posts

Bilgisayarıma virtual pc yi kurdum.

Ve kurulumda TncXp kullandım.

Donanımda sadece ethernet kartı (sürücü) tanınmıyor.

Fakat anakart cd sinden de driver i kuramıyorum virtual pc ile oluşturduğum işletim sistemine

Bu sorunu nasıl çözerim??

Virtual Pc ile oluşan sanal İşletim sisteminden internete bağlanmak istiyorum

ama nasıl yapabilirim??

Bir fikri olan var mı acaba??

Driver Cd'sini taktıktan sonra virtual pc yönetim konsolundan cd'yi seçebiliyoduk sanırım.maus ile dosya kopyalanmadığı için bir tek bu seçenek kalıyor.yada aygıt yöneticisinden eksik olan donanım için driver yüklemeyi [sürücü güncelleme] seç sonra "Listeden yada belirli bir konumdan" işaretle cd'yi göster.

Ethernet kartına erişemediğin için virtuel pc den kendi makinanı da göremezsin garfi nin dediği seçenek kalıyor sadece..

Doğru ayarı yaparsan sanal makina cd sürücünü görür oradan kurabilirsin diyeceğim fakat şöyle bi durum var virtuel makinanın ethernet kartı da virtuel olduğu için kendi sürücülerini virtuel makina programı yüklemesi gerekir..

Sanal makina oluştururken hangi programı kullandın daha detaylı yazarsan yardımcı olabilirim sanırım çünkü bende virtuel makinaya tnc xp kurdum fakat bi ssorun çıkmadı ve çıkmaması gerejir..

Benim kullandığım program VMware ın son sürümü...

valla ne biliyim bende en son geçen sene kullanmıştım server2003 ve 2 tane xppro kurup sql, çalışması yapmıştım, hiç bir problemlede karşılaşmamıştım. vaktim ve hdd yerim olsa kurup deneyecem tekrarda malesef :)

@tezat kardeş

bildiğim kadarıyla virtual pc (sanal işletim sistemi ile) internet bağlantısı da kurulabiliyor

yanlışım yok değil mi? bilenler?

ancak ben kurduğumda ethernet kartım İntel .. olarak gözüküyor ki yanlış

Sorun bu noktada işte

bir türlü doğru driver i kuramadım

Driver cd sinden de kurmayı denedim. güncelle vs ded ama olmadı :)

@tezat kardeş

bildiğim kadarıyla virtual pc (sanal işletim sistemi ile) internet bağlantısı da kurulabiliyor

yanlışım yok değil mi? bilenler?

ancak ben kurduğumda ethernet kartım İntel .. olarak gözüküyor ki yanlış

Sorun bu noktada işte

bir türlü doğru driver i kuramadım

Driver cd sinden de kurmayı denedim. güncelle vs ded ama olmadı :)

Artur kardeş sanal makinayla tabii ki internete bağlanılıyor fakat sen neden virtuel pc yerine VMware kullanmayı düşünmüyorsun..

Kullan bak göreceksin herşey düzelecek..:)

Çektiğin dosyanın iiçindeki data .cab1 dosyasında hata var zaten bu hata yüzünden network problemi yaşayabilirsiniz diyor hata mesajında istersen programı tekrar çek..

Bizim sitedeki linklerdeb indirdiyesen ki kuvvetle muhtemel, daha eski bi versiyon var ise onu çek mesela ben 34685 versiyonunu kurdum onda bi hata mevcut değil...

Onuda bu linkten bulabilirsin OulCidoY kardeşimizin verdiği link:rapidshare olanını indir daha pratik olur

VMware 34685

benim ethernetim de İntel değil, Ama Virtual Pc İntel 21140 tabanlı 10/100.... adlı bir etherneti yüklüyor. Bu ethernet kartı ve modeli, aslında olmayan ama sanal çalışan bir karttır.

Virual Pc'yi örneğin Xp üzerinden çalıştırıyor isen, Xp'nin kullandığı Ethernet ile, Virtual Pc' etherneti arasında bir yol oluşturuyor ve bu yolla net çıkışını, gerçek sistemin üzerinden uyguluyor.

Böyle olması gerekir diye düşünüyorum

teşekkürler tezat açıklama için

malesef ben nete giremiyorum işte

sorun da burada

Bir de sanal işletim sisteminden internet bankacılığı girişi yapan var mı ?

Giriyormu internet bankacılığına?

Birde Sanal işletim sisteminde internet bankacılığına girmek daha mı güvenli olur sizce??

VWware yi tnc den almıştım ama tekrar deneyeyim

teşekkürler tezat açıklama için

malesef ben nete giremiyorum işte

sorun da burada

Bir de sanal işletim sisteminden internet bankacılığı girişi yapan var mı ?

Giriyormu internet bankacılığına?

Birde Sanal işletim sisteminde internet bankacılığına girmek daha mı güvenli olur sizce??

VWware yi tnc den almıştım ama tekrar deneyeyim

Bak kardeş eğer güvenli bankacılık istiyorsan sanal sistem yalan bunu söyliyim baştan..

Yapacağın tek şey virus koruma programını adam akıllı kurup güncellemek ve onguard protection özelliğini açmak.. Daha sonra keyloggerar için sağlam bi spy programı kullanmak ve onun da onguard protection özelliğini aktif etmek...

Tüm bunlara ek olarak windıws sistem araçlarında var olan sanal klavye özelliğini kullanırsan giriş yaparken daha da güvenli olur...

Ha bi de phising olaylarına karşı uyanık olman lazım yani bankanın sitesine çok benzeyen bi siteden e mail almış olabilirsin ya da işlem yaparken bi şekilde yönlendirilebilirsin bunlara çok dikkat etman lazım...

Yinede söliyim tüm bunlara rağmen internet bankacılığı hala daha tam güvenli değil...

teşekküler

hani virtual pc de dosya tek olduğu için vede boyutu yüksek olduğu için daha mı güvenli olur ki dedim

zaten inrtet bankacılığında güven derdim yok pek fazla

söylediğin önlemleri aldım

ayrıca hesapta para bulurlarsa alsınlar artık ne diyim

paramız mı var ki dert edecek kadar :lol:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...