Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Au3 Içini Şifreleme

TurkBot
 Share

Recommended Posts

Selam Arkadaşlar Ben bir Au3 ila Program yaptım ,Malum Autoit leri decopmlike eden programlar var benimde derdim şu.

Au3 exe haline getirdim ve exeyi actıklarında kodlarım şifreli olmasını ,yada hiç görümemesini nasıl saglarım.

Sevgilerimle

TurkBOT

Scite ekranında Tools -> Compile -> Obfuscator seçeneği ile kodlarının Compile (derleme) sırasında şifrelenmesini sağlayabilirsin.

Ama bu şifreleme nedeniyle bir çok antivirüs yazılımı çalışman için virüs & trojan uayarısı verecektir.

Ben bir ara basit bir yama hazırlamıştım. Istersen onda deneyebilirsin.

http://www.tnctr.com/topic/92999-bl-autoit-v3-protect-v10/page__p__491585__fromsearch__1#entry491585

• Like 1

Scite ekranında Tools -> Compile -> Obfuscator seçeneği ile kodlarının Compile (derleme) sırasında şifrelenmesini sağlayabilirsin.

Ama bu şifreleme nedeniyle bir çok antivirüs yazılımı çalışman için virüs & trojan uayarısı verecektir.

http://www.tnctr.com/topic/92999-bl-autoit-v3-protect-v10/page__p__491585__fromsearch__1#entry491585

süper tam aradığım bir şey cok teşekürler....

TurkBOT

• 5 years yıl...

Merhaba, konunuzda geçen "Bl - Autoit V3 Protect V1.0" programını bulamıyorum nereden bulabilirim acaba :(

Edited by luger

@luger

Ilgili program o zamanlar decompile için kullanılan programı engellemek için hazırlanmıştı. Yani program artık işe yaramıyor: Bu yüzden indirmene gerek yok.

Ben eski autoit sürümleriyle birlikte obfuscator kullanıyorum kodladığım programlarda.

Kodladığım bazı programlar..

http://www.sordum.org/

• Like 1

@luger

Ilgili program o zamanlar decompile için kullanılan programı engellemek için hazırlanmıştı. Yani program artık işe yaramıyor: Bu yüzden indirmene gerek yok.

Ben eski autoit sürümleriyle birlikte obfuscator kullanıyorum kodladığım programlarda.

Anladım.. Programlara baktım hepsi çok güzel görünüyorlar :) Ama sadece bişey dikkatimi çekti, ingilizceler.. Türkçe dil desteği yok gibiler. Onu anlıyamadım tek.. Onun dışında Obfuscator autoit'in yeni sürümlerinde çalışmıyor mu?

@luger

Ilgili sayfadaki programların çoğunun Türkçe dil desteği bulunmakta. Daha fazla kişiye hitap etmek için anlatım sayfası Ingilizce idi. Forumda bazılarının anlatımını yapmıştım. Imzamdan inceleyebilirsin.

Yeni autoit sürümleri hakkında malesef herangi bir fikrim yok. Ben çok eski bir sürümü (healde 3.3.6.1 sürümü idi) kullanıyordum.

Emin değilim lakin obfuscator yoksa bile bunun yerine bir alternatif eklemişlerdir diye tahmin ediyorum. Yeni sürümü kullanan arkadaşlar yardımcı olacaktır...

Kolay gelsin...

@luger

Ilgili sayfadaki programların çoğunun Türkçe dil desteği bulunmakta. Daha fazla kişiye hitap etmek için anlatım sayfası Ingilizce idi. Forumda bazılarının anlatımını yapmıştım. Imzamdan inceleyebilirsin.

Yeni autoit sürümleri hakkında malesef herangi bir fikrim yok. Ben çok eski bir sürümü (healde 3.3.6.1 sürümü idi) kullanıyordum.

Emin değilim lakin obfuscator yoksa bile bunun yerine bir alternatif eklemişlerdir diye tahmin ediyorum. Yeni sürümü kullanan arkadaşlar yardımcı olacaktır...

Kolay gelsin...

Hmm, evt bende az önce easy context menu olan programınızdan indirdim. Eğlenceli görünüyor, beğendim yani.. Ellerinize sağlık :)

Alternatif olanları ben bulamıyorum nedense.. İngilizce olarak soru sormaya çalıştım "jos" adlı kişiyle tartışmaya, anlaşamamaya başlıyoruz :D Olmayınca olmuyor yani :) Anlamıyorum diyorum, anlamıyormusun diyor.. O yüzden bende bişey bulamadım şu anlık için.. 

Anladım teşekkür ederim. Bu arada bu programlarınızı Visual Studio'da mı yazıyorsunuz acaba? Son olarak onu sormak istedim :) Teşekkürler yardımınız için..

Obfuscator de decompile ediliyor o yöntem de tırt :)

Obfuscator nasıl decompile edilebilir ki? Bir gün ben yine autoit ingilizce forumundaydım.. Yine jos'la tartışmaya girmiştik, yaptığınızı obfuscator çalışmıyor diye :D Desteği çektiğini söylemiş bana, oysaki ben anlamadım.. Ticket at, 2 konu aç filan derken bana olayı anlatmak için uğraşmışlardı. Jos'u unutmamak lazım tabiki.. Sözlerinden hala anlıyamıyorum, zor anlaşıyoruz diyebilirim.. :)  

Edited by luger

@Extended

Obfuscator kodları karıştırmaya yarıyor. Bu kodlar alınsada çok işine yaramaz doğrusu. Bunları düzeltip kullana kadar araştırma yaparak kendi istediğini zaten yapar kodlama yapan.

@luger

Ilgili programlar autoit ile yazıldı...

@comodo

Niye? Çalışmaları mı decompile edeceksiniz?

@luger

Ediliyor hocam düzgün bir şifreleyici bulabilirseniz kullanın derim. Obfuscator ün tüm sürümleri decompile oluyor. (Şifre çözülüp kodlara ulaşılıyor).

@blue_life

Ben genel olarak söyledim hocam kodu çözeceğine araştırmak çok daha doğru. Zaten internette her şey var. Ben sadece o karıştırıcının algoritmasının kırıldığını ve saniyeler içinde normal kodlara çevrilebileceğini söylemek istedim.

Edited by Extended

@Extended

Obfuscator kodları karıştırmaya yarıyor. Bu kodlar alınsada çok işine yaramaz doğrusu. Bunları düzeltip kullana kadar araştırma yaparak kendi istediğini zaten yapar kodlama yapan.

@luger

Ilgili programlar autoit ile yazıldı...

Evet bende aynı fikirdeyim.. Kodlar alınsa bile baya karışık görünüyor, kim uğraşcak onunla demek istiyorum ama umarım uğraşan çıkmaz :)

Anladım hocam teşekkür ederim :)

Edited by luger

@comodo

Niye? Çalışmaları mı decompile edeceksiniz?

@luger

Ediliyor hocam düzgün bir şifreleyici bulabilirseniz kullanın derim. Obfuscator ün tüm sürümleri decompile oluyor. (Şifre çözülüp kodlara ulaşılıyor).

@blue_life

Ben genel olarak söyledim hocam kodu çözeceğine araştırmak çok daha doğru. Zaten internette her şey var. Ben sadece o karıştırıcının algoritmasının kırıldığını ve saniyeler içinde normal kodlara çevrilebileceğini söylemek istedim.

evet decompile edeceğim bu yüzden sordum. yukarıda söylediklerinize göre siz yapıyorsunuz, ben de öğrenmek istedim nasıl yapıldığını. bunda ne varki?

@Extended: Anladım hocam sizi. Obfuscator projesi iptal edildi diye biliyorum.. Yerine koyulabilicek bişey çıkardılar mı bilginiz var mı acaba?  Bunun dışında Obfuscator denilen şey bir şifreleyici değil mi? Ve şifreliyice derken bu bulucağım ve bulmam gereken obfuscator'den farklı mı olucak acaba?.. Teşekkürler ilginiz için.. :)

• 1 ay sonra...

@luger

Hocam o decompile etme programı çalışmıyor gibiydi ama nedense bende çalışmaya başladı. Autoit v3.3.14.2 sürümünü kullanıyorum.. Ve kodlar yine korunmasız kaldı. Obfuscator ile kodları şifrelersem programım virüslü gibi görünüyor ve son kullanıcı için bu hiç hoş bir şey değil.. O yüzden sizin yaptığınız o programa veya farklı bir yönteme ihtiyaç var.. Bu durumla ilgilenebilirmisiniz?

Edited by luger

• 1 yıl yıl...