Jump to content

Hdd Takılınca Pc Açılmıyor.

m17

Recommended Posts

Telefondan girdigim için sorunu kısaca özetlileyim.

Oyun oynarken pc aniden kapandı power tuşuna basınca tepkisizdi.

Bios pilini çıkarıp taktım çalışmadı ramleri söktüm çalışmadı ekran kartı zaten yok. Bende HDD'nin kablolarını çıkardım pc çalıştı tabi ekran gelmedi.

Şimdi :

- Bios uçmamış.

- Ram ve anakart sorunsuz.

- İşlemci ve ekran sorunsuz.

HDD'nin elektirik kablosunu takınca pc açılmıyor.

Sorunu veya çözümü bilenlerden yardım istiyorum.

Şimdiden teşekkürler.

HDD'nin güç kablosunu takınca anakart üzerindeki ışıklar yanıyor fakat pc açılmıyor.

Power tuşuna basınca fanlarda ani bi hareket oluyor ama hemen duruyor tepkisiz bekliyor.

Dostum çözüm şu . Power kablonu pcden çek 5-10 saniye bekle ve fiş takılı değilken power düğmesine bir kere bas . Ardından power kablonu tak ve çalıştır pcyi. Eğer açılmassa birde aynı işlemi tekrar ramlarini sökerek yap büyük bir ihtimalle çalışacaktır aynı sorun bendede vardı bir zamanlar hep bu sekilde getiriyordum geriye :)

eğer hdd yi taktığında makina aniden duruyorsa byvistakazim arkadaşımızn dediği gibi power supply yetersiz kalıyor olabilir...

Piyasadaki bir çok Power supply üstünde yazan sayılardan daha düşük watta elektrik sağlıyor...

Peki yakın zamanda makinandan power supply değiştimi?

Dostum çözüm şu . Power kablonu pcden çek 5-10 saniye bekle ve fiş takılı değilken power düğmesine bir kere bas . Ardından power kablonu tak ve çalıştır pcyi. Eğer açılmassa birde aynı işlemi tekrar ramlarini sökerek yap büyük bir ihtimalle çalışacaktır aynı sorun bendede vardı bir zamanlar hep bu sekilde getiriyordum geriye :)

Malesef olumsuz.

Evet power supply degişti ama 2 haftadır sorun yoktu

işte sorun bulundu demekki 2 haftadır kafa kafaya çalışıyormuş ama bugün iflas etmiş

dikkat et anakartı yakma sen en iyisi git bi tane power supply al monitörde kullanıyosan rahat 400 watt kaldırır 400 watt al pc rahat etsin

Evet power supply degişti

Kardeşim sorun belli :D

Çakma power supply vermişler sana :)

Makinanın özellikleri nasıl bilmiyorum ama gerçek değerini veren bir power supply alman şart...

İnş. harddiskine zarar vermemiştir...

1-hdd pinleri yada bu pinlere gıren ide kablosu arıza yapmıstır...

2-eğer monıtor gucu kasadan alıyorsa bılgısayrın yenı değildir o yuzden powerın yeter... cunkı yenı uretılen powerlarda dısı cıkısı yoktur... o sekılde bır power kullanıyorsan bilgisayar eskı oldugundan powera suc atmayalım burada..

3-hdd anakartında power sorunu yasatmıstır, taktıgında bilgisayara hıc goruntu gelmıyor demıssın bu yuzden bunu yazıyorum, eğer acılıpda biosda goruyorsa anakartı sağlam demektır hddnin...

4-eğer powerdan dusunuyorsan kı yetmedıgınde daha ılk acılısta arıza yaptırır sonradan yaptırmaz, tabii birden woltaj degısımı olmadıysa

Pc 2 yıllık durduk yerde arıza verdigi için bende power diye düşünüyorum. Çünkü power çok dandik marka yok üzerinde bilgi için kagıt bile yok. Fiş normalinden ters takılıyor ilk defa görüyorum. Nettede araştırdım çogu kişi powerdan çözmüş.

Herneyse pazartesi ******ürüp düzgün bir power takmalarını isteyecem sonucu yazarım.

İyi geceler..

• 2 hafta sonra ...

Kardeşim sorun belli :D

Çakma power supply vermişler sana :)

Makinanın özellikleri nasıl bilmiyorum ama gerçek değerini veren bir power supply alman şart...

İnş. harddiskine zarar vermemiştir...

ben de katılıyorum...cok buyuk ıhtımalle power supply yanmıs...yeni bir power supply alman gerekıyor...

• 2 hafta sonra ...

ben de katılıyorum...cok buyuk ıhtımalle power supply yanmıs...yeni bir power supply alman gerekıyor...

Arkadaşlar HDD garantiye gitti ve yenisi ücretsiz olarak geldi konu kapandı yani.

Yine kim ne saçmaladı diyerek konuya giriş yaptığını biliyorum. :D bu şekilde susturamazsın bunları. O yazıyı hiç görmeyecekler. Herkes birşeyler bildiğini sanıyor bilgisayar konusunda ne yazık ki.

Sen konu başlığına [çözüldü] ibaresi ekle yazan çizen olmaz birdaha. Yazanda eşektir zaten :devil:

Dostum senin makinanda statik elektirik olusuyor bilgisayarın icinde kücük bir chip var onu cıkartman gerekiyor onu cıkartınca power tusuna bas calısır tekrardan takabilirsin ... cihp'i senin anakart kasaya elektrik iletiyor senin dedin problem bu ! cok basit ^^

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...