Jump to content

Php-Nuke veritabanı yükleme sorunu (uzak sunucu)?

Recommended Posts

Bir türlü beceremiyorum ve ilk deneyimim bu benim php de. Aşağıdakileri harfiyen uyguluyorum. Fakat anlatıldığı gibi bir sorulama ekranı gelmiyor. Localhost ta tüm herşeyi yaptım ama server da olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hosting firmanız PhpMyAdmin sayfasına ulaşabilmeniz için adres ve oturum bilgileri vermiş olmalıdır..Mevcut tarayıcınıza verilen adresi girin.Yine size yukarıda anlattığım gibi kullanıcı adı ve parola soran bir ekran gelecektir.Firmanın size vermiş olduğu oturum bilgilerini kullanarak girişini bir veritabanı oluşturamıyorsanız , yukarıdaki işlemleri o veritabanı altında gerçekleştiriniz.Ana Sayfada mevcut veritabanın tabloları bir seçenek olacaktır.Ona tıklayın ve yukarıda o bölümden itibaren yaptığımız işlemleri tekrarlayın.

Bir türlü beceremiyorum ve ilk deneyimim bu benim php de. Aşağıdakileri harfiyen uyguluyorum. Fakat anlatıldığı gibi bir sorulama ekranı gelmiyor. Localhost ta tüm herşeyi yaptım ama server da olmuyor. Yardımcı olursanız sevinirim.

Hosting firmanız PhpMyAdmin sayfasına ulaşabilmeniz için adres ve oturum bilgileri vermiş olmalıdır..Mevcut tarayıcınıza verilen adresi girin.Yine size yukarıda anlattığım gibi kullanıcı adı ve parola soran bir ekran gelecektir.Firmanın size vermiş olduğu oturum bilgilerini kullanarak girişini bir veritabanı oluşturamıyorsanız , yukarıdaki işlemleri o veritabanı altında gerçekleştiriniz.Ana Sayfada mevcut veritabanın tabloları bir seçenek olacaktır.Ona tıklayın ve yukarıda o bölümden itibaren yaptığımız işlemleri tekrarlayın.

Nerede ne şekilde bi hata ile karşılaşıyorsunuz ekran görüntüsü koyabilseniz iyi olur :D

aslında bir hata almıyorum.

Hosting firmanız PhpMyAdmin sayfasına ulaşabilmeniz için adres ve oturum bilgileri vermiş olmalıdır..Mevcut tarayıcınıza verilen adresi girin.Yine size yukarıda anlattığım gibi kullanıcı adı ve parola soran bir ekran gelecektir.

dediği yerde böyle birşey karşıma çıkmıyor. Server a dosyalar da yüklü. Tam olarak bu kısımda ne anlatmaya çalışığını anlamadım.

Hostlarda çoğunlukla register_globals disabled haldedir. Localhostunda çalıştırsan bile hostta çalıştırman zordur bu durmuda. Hostunuza register_globals ı enable yapın derseniz güvenlik nedeniyle belki hostunuzun dikkate alacağını bile sanmam.

Yani eğer kurulumda sizin yaptığınız bir hata yoksa malesef sorun hostunuzdan kaynaklanıyor.

Kurulumu tekrar yapın. Dosyalarınızı falan tekrar atın. Sorun yine devam ediyorsa host firmanızla görüşün.

Teşekkür ederim dostum. Ama tam 3 defa kurulum yaptım. Hiçbir hata vermiyor. Hatta index.php açılıyor. Herhangi bir linke tıklayınca bu hatayı veriyor. Belki Windows hosting ondan olanbilir. Linux hosta geçmem çözebilir sorunu.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...