Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ubuntu 10.10 Maverick Meerkat Rc (Tüm Türevler)=>>

Recommended Posts

• 3 hafta sonra ...

Malesef kubuntu yukledım sanırım halen sorunlu bır sıstem... çok sısme yapıyor... arada anı kıtlenmeler. dolphin in cvp verememesı... ve cok bug olusu... sadece tek cıhazda denemedım dun geceden bu yana 5 farklı cıhazda denedım nerden baksanız tum gunum bunlara gıttı ama malesef... su anda sorunlu gorunuyor... bır oncekı versıyona donmekten baska bır cozum kalmadı... ne umutlarla ındırmstım :(

duzenleme olarak sunu eklım dedım... hangi cihaza yukledıysem full drıver tanınmıs olarak geldı... ati ekran kartlarındakı sorunlar yok... depoya her turlu drıverın guncel halı konulmus...

düzenleme; kubuntunun oncekı versıyondas sorun yasamadım... deneme amaclı ubuntu 64 bit indirdim ve su aralar kuruluma gectım guncellemelerıındırıyor... bıttıgıne test edıp burada paylasırım gene...

Malesef kubuntu yukledım sanırım halen sorunlu bır sıstem... çok sısme yapıyor... arada anı kıtlenmeler. dolphin in cvp verememesı... ve cok bug olusu... sadece tek cıhazda denemedım dun geceden bu yana 5 farklı cıhazda denedım nerden baksanız tum gunum bunlara gıttı ama malesef... su anda sorunlu gorunuyor... bır oncekı versıyona donmekten baska bır cozum kalmadı... ne umutlarla ındırmstım :(

duzenleme olarak sunu eklım dedım... hangi cihaza yukledıysem full drıver tanınmıs olarak geldı... ati ekran kartlarındakı sorunlar yok... depoya her turlu drıverın guncel halı konulmus...

düzenleme; kubuntunun oncekı versıyondas sorun yasamadım... deneme amaclı ubuntu 64 bit indirdim ve su aralar kuruluma gectım guncellemelerıındırıyor... bıttıgıne test edıp burada paylasırım gene...

bunu denediyseniz bu rc

final çıktı çoktan

bu arada ben kubuntuya ısınamıyorum pardus te güncelliğini korusa güzel olur

kubuntununkini kurdum ama hatırlamıyorum bi nedenden sildimdi şimdi hackintosh ve w7 kullanıyorum hackintosta denemeler yapıyorum

C D olmak üzeri hdd ikiye bölünüktü windows 7 sistemini sildim ve ubuntu kurmaya çalıştım ama kurulmadı normal boş bir hdd ye kurdum kuruluyor ve çalışıyor sistem neden acaba öteki hdd deki bilgilere dokunmadan kuramazmıyım ?

C D olmak üzeri hdd ikiye bölünüktü windows 7 sistemini sildim ve ubuntu kurmaya çalıştım ama kurulmadı normal boş bir hdd ye kurdum kuruluyor ve çalışıyor sistem neden acaba öteki hdd deki bilgilere dokunmadan kuramazmıyım ?

sistem ayrıldı 100 mb ve c ntfs diskini boyutundan hemen bulursun onları sil

sonra ilk kurulacak bölüme boyut ver ext4 seç ve / yada \ idi bunu seçicen tamam dicen biçimleyi tikliyecen

takas alanı yapıcaksın artanı ile yada ona göre ayarlıcaksın benim önerdiğim boyut 8192 onuda oluşturduktan sonra yoluna devam et ayarlıcaksın saat vs..

bunu denediyseniz bu rc

final çıktı çoktan

bu arada ben kubuntuya ısınamıyorum pardus te güncelliğini korusa güzel olur

kubuntununkini kurdum ama hatırlamıyorum bi nedenden sildimdi şimdi hackintosh ve w7 kullanıyorum hackintosta denemeler yapıyorum

Hayır sitesinden cıkan son gercek sürümü indirip kurdum... kubuntuda sorun var demiştim... ubuntuyu ındırıp denedım su anda 3 tanesıne kurdum sorun yok sapa sağlam tek tıklama yok... 64 bit olarak indrip denıyorum... belkı 32 biti saglamdır kubuntunun bunun hakkında bır bılgı veremem... ama dedıgım gıbı gercekten hoş bu ubuntu... ama yapamadıgım tek sey eskı versıyonlarda "beryl" eklentısı vardı... yenı surumde ısım degısmıstı " Compiz Fusion " oldu ama ben bunu bır turlu aktıf edemıyorum... içerisinde yuklu gelıyor, guncellemeye baktıgımde ıkı tane ek paket olarak bulunuyor onlarıda ındırıyorum... yenıden baslatıyorum ama nereden acacagım bılemıyorum ozellıklerını... sadece acılan pencereyı oynattıgında dalgalanma olayını buldum... ama dedıgım gıbı " kup masaustu " ve pencereyi asagı ındırırken lamba cini seklinde yapamıyorum eskı versıyonlarda " vista ubuntu beryl " karsılasması var...

link;

Please register to see this content.

Birde fusion özelliklerini gosteren link HARİKA bir olay... İnsan gercekten deli gibi kullanm istiyor.. yanlıs anlasılmasın sahsi fikrim...

http:// www.youtube.com/watch?v=E4Fbk52Mk1w&v3

Eğer bu efeklerı ve dediğim olayı cözebilirseniz cok yardımcı olmus olursunuz kemal bey... ama eğer fazla bılgınızde yoksa sızı zor durumda bırakmak ıstemem... yardımınız dokunursa mukemmel olacak...

son olarak hackintos olayını bende ıstıyorum ama malesef yuklenmıyor benım laptopa... acer 6930g t6600 cpu olan modeli... denemelerınız sonunda burada yada ayrı bır yerde paylasırsanız cok sevınırım deneyımlerinizi...

Hayır sitesinden cıkan son gercek sürümü indirip kurdum... kubuntuda sorun var demiştim... ubuntuyu ındırıp denedım su anda 3 tanesıne kurdum sorun yok sapa sağlam tek tıklama yok... 64 bit olarak indrip denıyorum... belkı 32 biti saglamdır kubuntunun bunun hakkında bır bılgı veremem... ama dedıgım gıbı gercekten hoş bu ubuntu... ama yapamadıgım tek sey eskı versıyonlarda "beryl" eklentısı vardı... yenı surumde ısım degısmıstı " Compiz Fusion " oldu ama ben bunu bır turlu aktıf edemıyorum... içerisinde yuklu gelıyor, guncellemeye baktıgımde ıkı tane ek paket olarak bulunuyor onlarıda ındırıyorum... yenıden baslatıyorum ama nereden acacagım bılemıyorum ozellıklerını... sadece acılan pencereyı oynattıgında dalgalanma olayını buldum... ama dedıgım gıbı " kup masaustu " ve pencereyi asagı ındırırken lamba cini seklinde yapamıyorum eskı versıyonlarda " vista ubuntu beryl " karsılasması var...

link;

Please register to see this content.

Birde fusion özelliklerini gosteren link HARİKA bir olay... İnsan gercekten deli gibi kullanm istiyor.. yanlıs anlasılmasın sahsi fikrim...

http:// www.youtube.com/watch?v=E4Fbk52Mk1w&v3

Eğer bu efeklerı ve dediğim olayı cözebilirseniz cok yardımcı olmus olursunuz kemal bey... ama eğer fazla bılgınızde yoksa sızı zor durumda bırakmak ıstemem... yardımınız dokunursa mukemmel olacak...

son olarak hackintos olayını bende ıstıyorum ama malesef yuklenmıyor benım laptopa... acer 6930g t6600 cpu olan modeli... denemelerınız sonunda burada yada ayrı bır yerde paylasırsanız cok sevınırım deneyımlerinizi...

paket yöneticisini aç compiz yaz ve kconfig yani kde ve dock clock ve screenlet i seçmeden hepsini seçin kurun ve compiz ayarları için alt+f2 ccsm yada cssm idi bunları deneyin biri açacaktır ondan sonra başka yoluda var (anlattığım ince ayar içindi) sağ tık masaüstü görsellik falandı ona gelin sonra görsel efekt alttan özel ve advendec ı seçip tamam tikini tıklayın donacak ve donma bitince gelişmiş ayarlı olucak bölece diğer ek efektlere erişebiliceksiniz onda görede ayarlandırmanızı yapın sekmeler ile sonrası zaten basit tuşları ayarlıcaksınız yada aklınızdaysa o tuş kombinasyonları ile yapıcaksınız ama ccsm komutu ile açtıktan sonra oradan ek özellikleri bindirin

sistem araçlarında copmiz fusion simgesine tıklayıp sistem tepsisinden emerald ı seçip emerald açıp temalarını kurun ve istediğiniz hale getirin ben fazla compiz ayarı bilmem ama çok zevkli :)

hackintosh a gelince amd işlemcilerde dvd açılamayabilirsiniz

ben insanelymac.com da konu açabilsem nasıl kurulum yaptığımı açıklayacaktım ama pc lere göre değişiyor ve 10.6.4 e yükseltince görüntü bir türlü olmuyor onu çözersem anlatım eklicem hd 4770 ati için

mikrofon vodo ile çalışmıştı bende ancak ses için gerekneler onlarla çakışıyordu o yüzden vodo kaldırıp ses i kurdum kendi editlediğim azalia ve editlenmiş applehda atıp sesi halletmiştim şuanda

denmelerimle kalmış hali var denemelerim devam ediyor ekran ile ilgili vede mikrofona geçicem denemeler başarılı olunca

Saygılar;

KemalALKIN

teşekkürler... sizin yazınızı okumadan az once cozdum olayı... dediğiniz gibi hallettım herseyı... bır kac ozellık bulamadım oda herhalde surumden dolayıdır belkı... bu arada ilgilenip cvp yazdıgınz için teşşekürler...

çalışmalarınızda başarılar dilerim...

teşekkürler... sizin yazınızı okumadan az once cozdum olayı... dediğiniz gibi hallettım herseyı... bır kac ozellık bulamadım oda herhalde surumden dolayıdır belkı... bu arada ilgilenip cvp yazdıgınz için teşşekürler...

çalışmalarınızda başarılar dilerim...

paket yöneticisinden extra plugin diyor compiz yazdığında onları kur advandec yap öyle bak efektleri görürsün daha ince ayar istiyorsan

o beni aşar forum.ubuntu-tr.net teki arkadaşlar yardımcı olurlar seve seve :)

Dün final versiyonu olan 10.10 u indirdim yine en yavaş halinde cdye yazdırdım birdah format attım ama ne yazık ki yine dediğim yerde kaldı hazır diyor öylece kalıyor kullanıcı bilgilerimi tamamen giriyorum ama sürekli bekliyor anlaşılan kullanamıyıcam :huh:

Dün final versiyonu olan 10.10 u indirdim yine en yavaş halinde cdye yazdırdım birdah format attım ama ne yazık ki yine dediğim yerde kaldı hazır diyor öylece kalıyor kullanıcı bilgilerimi tamamen giriyorum ama sürekli bekliyor anlaşılan kullanamıyıcam :huh:

alternate cd deneyin

buyrun size hangisi lazımsa 64 ve 32 burada

http://cdimage.ubuntu.com/daily/current/

kurulum hakkında bilgiler için googleye yazın ingilizce olarak

yada forum.ubuntu-tr.net e yazın

ubuntu dvd indirirseniz yazı modunda kurmayı deneyin

alternate cd deneyin

buyrun size hangisi lazımsa 64 ve 32 burada

http://cdimage.ubuntu.com/daily/current/

kurulum hakkında bilgiler için googleye yazın ingilizce olarak

yada forum.ubuntu-tr.net e yazın

ubuntu dvd indirirseniz yazı modunda kurmayı deneyin

İnşAllah olur PC için olanı indiriyorum x86

Edit: indirdim ubuntuyu şu anda ubuntu deneme sayfasını açtım herşey gayet güzel gidiyor Haydi Bismillah diyorum ve kuruluma başlıyorum.

Edit2: İşte budur kurdum sonunda. Şimdi öğreneyim şunu yardımların için sağol KemalALKIN .

İnşAllah olur PC için olanı indiriyorum x86

Edit: indirdim ubuntuyu şu anda ubuntu deneme sayfasını açtım herşey gayet güzel gidiyor Haydi Bismillah diyorum ve kuruluma başlıyorum.

Edit2: İşte budur kurdum sonunda. Şimdi öğreneyim şunu yardımların için sağol KemalALKIN .

sen sağol ne demek insanlık için linux insanlık için ubuntu :D

winehq kuramadım kemal anlatımın yada anltan bi yer varmı terminalden denedim olmadıkomut satırı yani.

olmaz mı :)

en güncelini kurmak için terminal i aç

sudo -s enter şifren enter

sonra şunları enterla (sırasıyla)

sudo add-apt-repository ppa:ubuntu-wine/ppa

sudo apt-get update

sudo apt-get install wine1.3

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...