Jump to content

Msn Açılmıyor

Recommended Posts

msnyi açarken "Windows Live Communications Platform bir sorunla karşılaştı ve kapatılması gerekiyor. Bu durumdan dolayı özür dileriz. hatayı veriyor bir çözüm yolu gösterirseniz çok sevinirim çok teşekkürler6278hata_msn.JPG6278hata_msn.JPG

Windows live ı Program ekle kaldırdan kaldırın

Windows installer cleanup utility kullanarak windows live ile ilgili tüm bileşenleri kaldırın.

Sıfırdan Live kurulumu yapın.

Oturumu açmaya çalıştığınızda tekrar aynı hatayı alacaksınız büyük ihtimalle.

Ardından msn live messengerdan çıkış yapın (tamamen kapalı olmasına dikkat edin)

Belirrtiğim yoldaki dosyayı silip tekrar msni açın.

Bu şekilde düzelmesi gerekiyor.

Bu problemi çok iyi biliyorum.

1-2 defa karşılaştım. Format atsanız bile düzelmiyor. Combofix programını indirip PC'yi taratın. MSN virüsünü siler. Kesin çözümü budur.

Format atınca değilde ComboFixle tarayınca düzeliyor öylemi. Hmmm. çok mantıklı :shifty:

Öneriler için teşekkürler, akşam eve dönünce deniyeceğim,yazın başından beri uğraşıyorum delirtti beni, inşallah bir sonuca ulaşırım,en sonunda bilgisayarı değiştirmeyi bile düşündüm :))

kardeş elinde başka format cd varsa onu yükle, sonra ilk işin msn yüklemek elindeki cd nin sistemiyle olabilir. benimde başıma gelmişti başka format cd denedim sorun çözülmüştü, bende senin gibi uğraştım durdu olmadı ne yaptıysam saygılar,,

Format atınca değilde ComboFixle tarayınca düzeliyor öylemi. Hmmm. çok mantıklı :shifty:

Bakın size mantıksız gelebilir. Ancak ben bilgisayar işiyle uğraşıyorum. Birkaç defa başıma geldi. Format atttığım halde hala bu hata karşıma çıktı. Sanırım Virüs bir yerlerde kalıyor ve silinmiyor. Hatta toptancım bile bu problemden yakınıyordu bir ara. Virüs programları da bu virüsü görmüyor. Combofix programını denedim ve kesin sonuç aldım. Dün bir arkadaşım da aynı problemden yakınıyordu. Combofix ile bu problemi çözdü.

Bunun en kesin ve kısa yolu budur kesinlikle.

qarantina klasörü duruyorsa bi baksana sana zahmet

Combofix'te Qarantina klasörü oluşmuyor. Ayrıca bilgisayarlar benim değil ki. Neyse fazla zamanım yok benim. Problemi çözmekte Combofix programını önermek için buraya yazayım dedim ama konuda çok fazla yorum ve tartışma oluyor. Kusura bakmayın. Çıkmam gerekiyor.

Sizin yazdığınız scrrntr.dll dosyası farklı. Onu sildiğini de biliyorum ama o dosya değil.

memo35

ComboFix karantina klasörü sistem kurulu olan diskin ana dizinine oluşur. QBOX adında bir klasördür. Log dosyasıda bunun yanındadır.

Madem bilgisayarcısınız bunu biliyor olmanız lazımdı.

Onu geçelim, eğer dikkatli log incelemesi yapsaydınız silinen dosyaların adlarıyla ilgili bilgi verebilirdiniz.

Ben 15 yıllık teknikerim. Bende biliyorum virüsten olduğunu problemin. Combo falanda kar etmiyor ayrıca.

ComboFixe sarılmak moda oldu zaten. Geçici çözüm bunlar.

Sistem geri yüklemeyi tüm diskler için kapatıp trial kaspersky ile kapsamlı tarama yaptırıp format atarsanız comboyada gerek kalmaz.

Geçici çözüm üretmek bilgisayarcıyım diyen birine yakışmaz. Klavye başından herkes mühendis ayrıca.

Sistem kurmak gibi bir lüksü olmayan kullanıcılar varsada yukarıda adım adım anlattığım çözüm en azından bir bilgisayarcıya makinanızı teslim edene kadar işinizi görür.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...