Jump to content

320 Kbps Müzik Yapımı ?

ahmet_2626

Recommended Posts

Mp3 dönüştürü programlarla yükselte bilirsinde boyut yükseliyor seste fark göremedim ben şahsen.

Ama kayıt alırken çalışmayı farklı şekilde kaydedersen kalitede seste farklılık oluyor yazılmış seste çok fark olacağından emin değilim.

Selamunaleykum...

Arkadaşlar benim mp3lerde hep 128 bit hızı var

Bir konuda gördüm, 320 kbps'li müzik arşivi diye bir download vardı..

Ben müziklerimi nasıl 320 kbps yapabilirim ?

320 kpps yaparsan boyu büyür 3 mb olan şarkı 6 mb olur yer kaplamaktan başka işe yaramaz

tolal video converterle yapabilirsin yada değişik müzik converterle yapabilirsin

ben hepsini 64 kps ye indirdim sesde azcık bozulma oluyor

MP3lerin bit değeri zaten 128k olur.Onun dışında mp3ün bit değerini artırmak için neronun bir yazılımı vardı onu kullanabilirsin.fakat artırdığında sesde anormal artış,bozulma,dengesiz bass veya tiz alabilirsin.Buda kulağı rahatsız eder.Aslında bu orjinal kaydın ilk mp3 e çevrilişindeki seçim ile alakalı.Boyutu düşük ama sesi normal olsun diye standart ölçüt olarak 128k da bırakırlar.

Saygılar

arkadaşım küçük bit değerinden büyük değere çevirirsen bi anlam ifade etmez. o şarkı 128 kbit ise çevirirsen ancak 128 kbit bir şarkıyı boşu boşuna daha fazla yer işgal edecek şekilde harddiskinde saklarsın. ama orjinal cd den kayıt yaparken 320 kbit seçersen o zaman kalitesi iyi olur.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...