Jump to content

Dev-C++

m.xcan

Recommended Posts

Arkadaşlar ben Dev-C++ da proram yazmaya çalıyorum ve aklıma takılan şey şu her yazdığım programın arkaplanı siyah bunun nasıl rengini değiştiririm veya resim yüklerim?Şimdiden okuyan arkadaşlara teşekkür ederim.

Arkadaşlar ben Dev-C++ da proram yazmaya çalıyorum ve aklıma takılan şey şu her yazdığım programın arkaplanı siyah bunun nasıl rengini değiştiririm veya resim yüklerim?Şimdiden okuyan arkadaşlara teşekkür ederim.

konsol programı yazdığından dolay böyle arayüz tarımcı ile oluşturduğun arayüzü programda kullanman lazım.

Nasıl kullanacam bir örnek verebilirmisiniz?

mesela console değil windows programı yazman lazım... o yüzden visual studio gibi nesne tabanlı görsel programlar kullan...zaten arkalana bir resim koyamazsın ama renk ayarı yapabilirsin....

c++ konusunda ne kadar bilgin var istersen bir eğitim seti önereyim

mesela console değil windows programı yazman lazım... o yüzden visual studio gibi nesne tabanlı görsel programlar kullan...zaten arkalana bir resim koyamazsın ama renk ayarı yapabilirsin....

c++ konusunda ne kadar bilgin var istersen bir eğitim seti önereyim

Vallaha pek fazla bir bilgimin olduğu söylenemez eğtim setini yazarsanız çok memnun olurum.

burda visual studio 2008 de anlatımı var...temel kavramlar ve ilk programı gösteriyor

birde devc++ eğitimi var onuda istersen upload edebilirim....ama bu anlatımı tavsiye ederim

sana tavsiyem önce visual basic ile başla sonra geliştire geliştire bu dilde yazabilirsin....

burda visual studio 2008 de anlatımı var...temel kavramlar ve ilk programı gösteriyor

birde devc++ eğitimi var onuda istersen upload edebilirim....ama bu anlatımı tavsiye ederim

sana tavsiyem önce visual basic ile başla sonra geliştire geliştire bu dilde yazabilirsin....

Eğer zahmet olmazsa dev c++ upland edebilirmisiniz çünkü okulda o programı görüyoruzda.

renk değiştirmeyi en azından öğrendim ve onu yazıyorum byvistakazim'a çok teşekkür ederim..

#include <cstdlib>

#include <iostream>

using namespace std;

int main(int argc, char *argv[])

{

system("color 7c");

/* 0=siyah

1=mavi 8=gri

2=yeşil 9=açık mavi

3=deniz mavisi a=açıl yeil

4=kırmızı b=açık deniz mavisi

5=mor c=açık kırmızı

6=sarı d=açık mor

7=beyaz e=açık sarı

f=parlak beyaz

sayılar arka plan harfler yazı rengini ayarlıyor */

system("PAUSE");

return EXIT_SUCCESS;

}

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...