Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Harddisk Uyumu

dosdogru91

Recommended Posts

http://www.vatanbilgisayar.com/samsung-sam_sata2_1.5tb_32mb-1.5tb-32mb-5400rpm-sata2--harddisk/productdetails.aspx?I_ID=39001

arkadaşlar burda bir harddisk buldum ve bu harddiski almaya karar verdim ama benim pcme uymama gibi bir durumu olurmu diye merak ettim.

şimdiki hdd min markası Seagate ST316031 8AS

x4 çekirdekli amd althon processor II ana kartım 2gp ram 1gp ekran kartım var bilen varsa yardım edebilirmi?

Uymsuzluktan ziyade marka ve özellik bakımından bunu alma derim.Eğer ağır oyunları oynmıyorsan WD Caviar Green modelini al.5400-7200 RPM aralığında çalışan bir disk.Windows7 puanı 5.9 dur.Samsung un sata disklerinden ben hep uzak durdum.Size de önermem.64 mb ön bellekli olanından al.Size önerim aşağıdaki adresteki hrddisktir.Sizn belirttiğiniz de bu da sorunsuz çalışır.

Please register to see this content.

ağır oyunları oynamıysan derken aslında pek oyun oynamamda almışken iyi birşey olmasını istiyorum.hem ağır oyun opynansın hızlı olsun benim pcme uysun.benim pcme uyacak 1.5tb ağır oyun oynanabilen bir harddisk istiyorum.ve harddisklerde uymama gibi bir sorunda oluyormu ve benim pcme ne gibi harddiskler neler?daha açık bilgi verebilirmisiniz.teşekkürler

O zaman size caviar black serisini öneririm.Ama şimdiden söyleyeyim bayağı gürültülü çalışıyor.Fareyi tıklatıyorsun harddiskten ses geliyor.İşin garip tarafı Green ile Black serisinni w7 puanı aynı.5.9.Sana tavsiyem green serisidir.Pişman olmazsınız.Yok dersen Caviar Black tir.Size aşağıda bir hardisk önerdim.Bakın isterseniz.

pc lerde hdd uyumsuzlugu diye birşey olmaz arkadaşım genelde çakışma olur en fazla onuda ıd hdd lerde olur ki snn aldıgın hdd sata id deil yani 1,5 tn lık bi hdd id olmaaz zaten ıd hdd ler de de slve master vardır yani jumper onların yerini deyiştirdinmi sorun olmaz :))

Çünkü çabuk bozuluyor sata tipleri.Yarın bir arkadaşıma filmlerimi içrene hardiskimi ******üreceğim.Onunki samsung tu.Ve içindeki bilgiler bozlduğu için yenisini göndermişler.Onda da film varı.Ki filmlerin bir kısmını ondan almıştım.Bugüne kadar 6-7 tane sata harddisk aldım.Ama samsung markayı düşünmedim bile.Yine ısrarla caviar green diyorum.İki tane 2 TB lık var bende.Birbirine kopyalama yaptım.Çıtı çıkmadı hardiskin.Öyle sessizdi.Ve saniyede 117 mb ta kadar ulaştı kopyalama hızı.

İlerleyen saatlerde 70 mb lara kadar indi.1.8 tb kopyalama yapmıştım.Saygılarımla

Çünkü çabuk bozuluyor sata tipleri.Yarın bir arkadaşıma filmlerimi içrene hardiskimi ******üreceğim.Onunki samsung tu.Ve içindeki bilgiler bozlduğu için yenisini göndermişler.Onda da film varı.Ki filmlerin bir kısmını ondan almıştım.Bugüne kadar 6-7 tane sata harddisk aldım.Ama samsung markayı düşünmedim bile.Yine ısrarla caviar green diyorum.İki tane 2 TB lık var bende.Birbirine kopyalama yaptım.Çıtı çıkmadı hardiskin.Öyle sessizdi.Ve saniyede 117 mb ta kadar ulaştı kopyalama hızı.

İlerleyen saatlerde 70 mb lara kadar indi.1.8 tb kopyalama yapmıştım.Saygılarımla

saolasın.ama bir sorum daha olacak bu dediğin harddiskin oyun performansı nedir.ağır oyunlar oynanmıyormu?

şu harddisk nasıl dediğin markadan.

ayrıca benim pcme uyarmı ve seslimi çalışır.

Ben sana aynısını önerdim zaten.Bilgisayarına uyar.Ağır oyunlarda zorlanıyormuş.Başkalarının yalancısıyım.Ama bunun dışında çok iyi bir hardisk.Tavsiye ederim.Saygılarımla

kızmazzan bir soru daha soracağım:D ne gibi ağır oyunlar.pek öle oyuna meraklı değilim ama pes fifa v.b oyunlar oynarım.ağır oyun derken boyutu ne kadar olmalı?

Ben oyun oynamaıyorum ki bileyim.Yorumlar vardı satıldığı yerde ondan biliyorum.Bu disk sistemde yük olmadığı zaman minimum seviyede çalışır.İntelli power denilior.Sistemdeki yüke göre disk çalışır.Ve 7200 RPM yi destekliyor zaten.Farklı olan bunda gerekirse rpm hızını dşürmesi.Böylece disk sürekli 7200 RPM de çalışmamış olur.Bu da disk plakalarının ömrünü uzatır.Ve hardiskin tabiiki.İnan bana şimdi bende 1 TB Caviar Black var.Aldığıma pişmanım.Keşke green alsaydım diyorum.Ki 3. 2 tb lık wd greeni alacağım yakın zamanda.Saygılarımla

Ben oyun oynamaıyorum ki bileyim.Yorumlar vardı satıldığı yerde ondan biliyorum.Bu disk sistemde yük olmadığı zaman minimum seviyede çalışır.İntelli power denilior.Sistemdeki yüke göre disk çalışır.Ve 7200 RPM yi destekliyor zaten.Farklı olan bunda gerekirse rpm hızını dşürmesi.Böylece disk sürekli 7200 RPM de çalışmamış olur.Bu da disk plakalarının ömrünü uzatır.Ve hardiskin tabiiki.İnan bana şimdi bende 1 TB Caviar Black var.Aldığıma pişmanım.Keşke green alsaydım diyorum.Ki 3. 2 tb lık wd greeni alacağım yakın zamanda.Saygılarımla

saolasın verdiğin bilgiler için ama kafam karışmadı değil.dediğin hddnin iyi bir hdd olduğunu anladım ama oyun olayı işi bozuyor.aslında öle pekte bir oyun oynamam ama fifa pes v.b oyunlar oynuyorum.bunlarda 1.5tb lik hdd kasarsa ayıp etmiş olur yani:d tekrar teşekkür ediyorum. Saygılar

arkadaşlar sitede gezerken yazdıklarınızı gördüm ve merak ettim bende de wd nin 160 gb lik hd si var 100 gb c:\ sürücüsünde 50 gb D:\sürücüsünde yer mevcut ve c:\ de boş yer 34 gb D:\ de kalan yer 22 gb alan var yüklü oyunlarım ise cod 2 =13 gb assasins creed = 7 gb prototype =6 gb ve pop sands of time =5,5 gb ekran kartım 1 gb ve bu oyunları sorunsuz full çözünürlükte oynuyorum hard diskin oyunlarda ne gibi bir faktörü var bu konu hakkında bilgisi olan bir arkadaş konuya açıklık getirirse sevinirim

işlemcim =amd 4400+

anakart =foxconn

ramler =2 gb kingston

ekran kartı = gt 9500

güç kaynağı =250 watt

arkadaşlar burda bir harddisk buldum ve bu harddiski almaya karar verdim ama benim pcme uymama gibi bir durumu olurmu diye merak ettim.

şimdiki hdd min markası Seagate ST316031 8AS

x4 çekirdekli amd althon processor II ana kartım 2gp ram 1gp ekran kartım var bilen varsa yardım edebilirmi?

anakartın sata slotu war ise her uyumludur yok ise kullanamassin hdd uymama sorunu olmaz

arkadaşlar sitede gezerken yazdıklarınızı gördüm ve merak ettim bende de wd nin 160 gb lik hd si var 100 gb c:\ sürücüsünde 50 gb D:\sürücüsünde yer mevcut ve c:\ de boş yer 34 gb D:\ de kalan yer 22 gb alan var yüklü oyunlarım ise cod 2 =13 gb assasins creed = 7 gb prototype =6 gb ve pop sands of time =5,5 gb ekran kartım 1 gb ve bu oyunları sorunsuz full çözünürlükte oynuyorum hard diskin oyunlarda ne gibi bir faktörü var bu konu hakkında bilgisi olan bir arkadaş konuya açıklık getirirse sevinirim

işlemcim =amd 4400+

anakart =foxconn

ramler =2 gb kingston

ekran kartı = gt 9500

güç kaynağı =250 watt

valla bende anlamadım kardeş.send e WD nin hangi serisinden hdden.walla ben WD almaya karar verdim.biraz araştırdım ve en iyi olduna karar verdim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...