Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Asus P5B Anakart Yardım..

laslan454

Recommended Posts

Anakartımın özellıkleri

asus P5B motherboard..

Mainboard Type .... Desktop

Mainboard Form Factor ... ATX

Compatible Processors ..... Intel Core2 Extreme / Core2 Duo / Pentium Extreme / Pentium D / Pentium 4 / Celeron D

Mainboard Chipset Type ... Intel P965 / ICH8

Front Side Bus .... 1066 / 800 / 533 MHz

Max Bus Speed .. 1066 MHz

Audio Output ... ADI 8-channel High Definition Audio CODEC

Networking Type ... Realtek PCI-E Gigabit LAN controller

Processor

Processor Max Supported Qty 1

Processor / Socket Type Socket775

Memory

RAM Technology DDR2 SDRAM

RAM Max Supported Size 8 GB

Data Integrity Check non ECC

Storage

Controller Interface Type Serial ATA-300

Controller Interface Type (2nd) ATA-133

Video

Video Interface PCI Express x16

Audio

Audio Output ADI 8-channel High Definition Audio CODEC

Expansion

Expansion Slots Total (Free) 1 x PCI-E x16; 3 x PCI-E x1; 3 x PCI 2.2

Interfaces & Connections 1 x PS/2 Keyboard; 1 x PS/2 Mouse; 1 x Parallel port; 1 x S/PDIF Out (Coaxial + Optical); 1 x External SATA ; 1 x RJ45 port; 4 x USB 2.0/1.1; 8-Channel Audio I/O

Dimensions&Miscellaneous

özellıkleri olan bır anakartım var.Anakartımınarızası su:

2,5 inc sata usb beslemeli tasınabılır hdd yı taktıgımda donanım bulundu yuklendı ve kullanıma hazır dıyor ama bilgisayarımı actıgımda malısefkı hdd yı goremıyorumm..

1-bıosu guncelledım son ersıyonu...

2-hdd lerın hepsı saglam 3 tane denedım ama ucunude goremedım

arkadaslar bırfıkrı olan varsa yazan olursa sevınırım....

harici hdd de virüs vardır kardeşim.hdd pcye takılıyken hiren's boot cd v.b. live cd ile sistemi aç virüsleri temizle birde öyle dene.

uc adet usb hdd var ucundede calısmıyor

harddisskin bağlı olduğu adaptör bozzuk olabilir..

usbler calasıyor flasları takıyorum normal... butun usb lerde denedım..6 usb gırıs var hepsınde de aynı

kaç sabit diskin var 1 mi 2 mi (ide yada sata bağlı)

Widows+R tuşlarına basıp

g:

yazıp enter a basarmısın birsanırım bu kısım bilgisayarımda görünmüyor doğrumudur

1 adet 320 lık uce boluk hdd c-d-e

g de:80 lık takılı sata hdd var calısıyor ıkısıde

ama takılı su an 2,5 ınc sata usb beslemelı yanı ayrı beslemesı olmayan tasınabılır hdd lerden var

1 toshıba 640 gb hdd

2 320 gb sata hdd

evet bu resmi usb disklerden herhangi biri ya da hepsi takılıyken aldıysan ben de sana knopix2009 un dediği gibi bir linux sürümünün live cd si ile açıp hdd leri tekrar denemeni öneririm eğer linux sürümünde çalışırsa sorun xp de eğer onda da benzer sorun olursa sorun donanımsal da olabilir bir de bu hdd leri başka bir bilgisayarda da deneyebilirsen ihtimalleri küçültürüz ben ubuntu nun son sürümü ile denemeni öneririm

düzenleme: hddyi takınca donanım bulundu yüklendi yazıyorsa donanımsal bi sorun yoktur bu gözümden kaçmış

bu hdd lerı baska bılgısyarlarda denedım evımde laptop ta var orda cok guzel calısyor mas ustundekılerı almak ıcın takıyorum goremıyorum..sorun 4 yıldır devam edıyor ama bu hddlerı kullanamıyorum..2 sı arkadasın 1 benım ucude calıan hddler ve toshıba olan formatlanı bıcımlendırıldı ve bom bos yanı sıfır..yardımcı oldugun ıcın tsk ler...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...