Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Gastrit Ve Reflü Hastaları Buraya

Cyph3r

Recommended Posts

Arkadaşlar aranızda gastrit yada reflü rahatsızlığı olup bu sıkıntıdan kurtulabilen varmı acaba? Yaklaşık 10 yıldır bu bela ile yaşıyorum denemediğim şey kalmadı. Doktorlardan ümidi kestim. Hep aynı ilaçları yazıp duruyorlar. Aralıksız 10 yıldır sabah aç karnına ilaç içiyorum. Proton pompası inhibitörü ve H2 reseptörü türevi bütün ilaçların tadına bakmışımdır :) Buna ek olarak antiasit tabletler ve karbonat içme yöntemleri de var.

Aranızda yada tanıdığınızda olabilir tıbbi yada alternatif tıp yöntemleriyle bu hastalıktan kurtulan varmı dır? Önerilerinizi bekliyorum.

• Editor

stresten uzak durman yeter, nasıl başaracaksan :dribble:

aynı dert bende de var, hiç birşeyi kafana takmıyacan."evlenmiyecen" :Q

edit:

gidip dolaptan buldum, renin adında emme tabletleri var hocam aç tok.midenin gazını alıyo rahatlatıyor. Geçmiş olsun.

hocam yazısı silinmiş kusura bakma rennie olacak tabletin üstüne baktım. :rolleyes:

stresten uzak durman yeter, nasıl başaracaksan :dribble:

aynı dert bende de var, hiç birşeyi kafana takmıyacan."evlenmiyecen" :Q

edit:

gidip dolaptan buldum, renin adında emme tabletleri var hocam aç tok.midenin gazını alıyo rahatlatıyor. Geçmiş olsun.

Rennie tabletleri ben bonibon diye yiyorum arkadaşım :lol: hiç bir etkisi yok bana. Bazı doktorlar sinir ve strese dayalı olduğunu, bazılarıda helicobakter pilori adında bir bakteriden kaynakladığını söylüyor. Bakteri için atibiyotik yedikçe dahada azıyor bu iş. Anlayamadı gitti. Sinir strese bağlıysa zatean hiç çare aramamıza gerek yok :D Sinir katsayıları baya yüksek bende. İş gereği streste hat safhada zaten. Evlilik konusuna gelince orada bir sorun yok. Biraz olumlu etkisi olduğu söylenebilir. En azından istediğin yemeği yaptırabiliyorsun :D

Daha 15 gun once endoskopi oldum. Adam bakti reflu dedi. Ogrenci evi hastaligi dedi :D Ac karnina su ilaci her sabah ic dedi. Bakalim gelisme yok simdilik.

Öncellikle büyük geçmiş olsun...Doktor Ömer Çoşkun'dan şifalı bitkiler.

adszuu.png

Link:

Please register to see this content.

Düzenlenme nedeni...EDİT:Buarada abi buldugun her hapı yeme sana tavsiyem.

TugruL -> Yo kendim kafadan ilaç almıyorum ama eş değer ilaçları yazdırıyorum bazen. Onun için baya bi çeşit ilaç içtim :)

s.a. geçmiş olsun bende ülser vardı endroskopi yaptırdım tek çare ameliyat olacan dediler oldum şu an çok iyiyim ama bu illetin çaresi sigara içki gazlı içecekler kızartmalardan uzak duracan demli çay kahve bu içecek ve yiyecekler daha çok insan kendi doktoru olacak dokunanı rahatsız olduğu seylerden uzak duracak senin bağırsaklarında çalışmaz herhalde allah şifan versin

Daha 15 gun once endoskopi oldum. Adam bakti reflu dedi. Ogrenci evi hastaligi dedi :D Ac karnina su ilaci her sabah ic dedi. Bakalim gelisme yok simdilik.

Kulübe hoşgeldin o zaman cummanım. Benimde üni. 2 sınıfta başladı ilk. Gerçekten öğrenci hastalığı imiş :D O verilen ilaçlar sadece o günlük rahat ettiriyor seni. Ben ilacı kestiğim anda aynen devam ediyor yanmalar. İnşallah seninki erken tedavi ile geçer.

s.a. geçmiş olsun bende ülser vardı endroskopi yaptırdım tek çare ameliyat olacan dediler oldum şu an çok iyiyim ama bu illetin çaresi sigara içki gazlı içecekler kızartmalardan uzak duracan demli çay kahve bu içecek ve yiyecekler daha çok insan kendi doktoru olacak dokunanı rahatsız olduğu seylerden uzak duracak senin bağırsaklarında çalışmaz herhalde allah şifan versin

Sizede geçmiş olsun. Bizimki henüz ülsere dönüşmedi bakalım ne olur :) Yemeklere dikkat etmeye çalışacam da o zaman aç kalmam lazım. Tek bir ekmek kırıntısı bile mide kavurmaya yetiyor benim. Ayrıca bağırsak problemide oluyor dediğiniz gibi. İlaçtanmı kaynaklanıyor yoksa asittenmi onu tam anlayamıyorum. Bende endoskopi ve kolonoskopi oldum ama sonuç yok. Bağırsaklar görünürde temiz çıkıyor doktorda sinir strese bağlı bağırsak spazmı diyor. Koyabildikleri teşhis bu yani. Endoskopide de midenin alt ve üst kapağında asitten dolayı gevşeme olduğunu söylediler.

Öncelikle geçmiş olsun Tuğrul kardeş.

Yaş kırka dayandı ve 25 yıldır gastrit reflü ülser ne varsa yakalandım bir şekilde bazı ilaçlarla geçiştirme çarelerle anlık sıkıntıları 2 ay öncesine kadar atlatmakla meşgüldüm. Mübarek Ramazanda bir yakalandım pir yakalandım desem yeridir mide çıkışı 12 parmak girişinde 7 cm yakın iltihaplı yara ve ileride 5 mm çapında yara var dedi doktor endoskopi sonucunda ha bu arada 14 mm safra kesesi taşı karaciğer yağlanması ve pankreas büyümesi de cabası.

Öncelikle tedaviye 24 yıllık sigara dostumu bir daha içmemek üzere bıraktım.

Doktor önce 26 Ağustosta 1 ay HELİPAK diye bir 3 lü ilaç tedavisi uygulamaya başladı. Onun peşine NEXİUM 40 mg 1 ay kullandım.

Bu tedaviyi uygularken hergün takviye olarak ise 3 yemek kaşığı KARADUT Pekmezini her gün 0,5 litre suyla sulandırıp acıktığım zamanlarda veya açlık hissettiğimde 2-3 yudum ayakta içerek takviye yaptım.

Allah'a (C.C) hamd olsun 20 Ekim yani dün yaptırdığım kontrol endoskopisinde kulaklarıma inanamadım desem yalan olmaz sanırım. 2 ay gibi kısa bir sürede hem iltihaplı yaradan ve duodenum ülserinden kurtardım. Doktorun bana dediği tamamen yaraların iyileşmiş şuan sadece hani yara kabuk bağlarda döküldüğünde bir kızarıklık olurya aynen bu durumda dedi 12 parmak bağırsağındaki yaran dedi.

Ancak doktor 1,5 ay daha Nexium tedavisine devam edeceğimi söyledi bugün başladım tedaviye ancak KARADUT Pekmezi takviyesini ihmal etmeye hiç niyetim yok. Onun yararını göz ardı etmeye de hiç niyetim yok. Anlayacağınız benim tedavimin bu kadar hızlı olmasının nedeni Karadut pekmezidir.

Doktorumdan Allah Razı olsun Gastrenterelojide ilimizde bir numaradır. Ankara Hacettepe ye gidenlere bile ilinizde Falan doktor var ona göründünmü diye önce soruyorlarmış. Bu kulaktan duymadır ama hak vermemek elde değil!!!!!!

@ZeKVaN hocam çok geçmiş olsun sizede. Sizinki daha kötüymüş yaa :wacko: ama atlattığınızada sevindim. İnşallah tamamen iyileşir. Başlangıçta bende olayı sigaraya bağlamıştım. Yaklaşık 4 sene önce de bıraktım sigarayı ama midede herhangi bir düzelme yapmadı bende. En azından ciğerleri kurtardık :lol:

Bende 15 yıldır çekiyorum dediğiniz gibi denemediğm ilaç kalmadı.Arkadaşın dediği gibi pekmez,gerçek bal (arılara şekerli su verilip yaplılanlardan değil)ve halis zeytin yağı günde bir tatlı kaşığı bunlardan birini düzenli kullan %100 çözüm olmasa da epey rahatlıyorsun.Bu hastalığı tetikleyen en büyük etken stres

Geçmiş olsun hocam bende epey kola içiyordum ama bu aralar bıraktım midede epey bir sıkıntı oluyor ama geçici inşallah bizdede kalıcı bir etki yapmaz.Asit sonuçta. :)

Bu arada içmeyin arkadaşlar kola mola ve ayrıca mideye zarar verecek şeyler tüketmeyin bir mide rahatsızlığında gece yatamıyor insan grip olmuşumdur çok kötü yine öyle yada böyle yatmışımdır ama mide rahatsızlığında çok kötü yha gerçekten.

neden öğrenci evi hastalığı?

duzensiz uyku duzensiz beslenme sagliksiz beslenme alkol gece hayati son dakika sinav stressi birlesince reflu oluyor.

Bende öneride bulunayım

Baharatcılarda bulabileceğin bir ot Kantaron Otu

KULLANMA ŞEKLİ

Taze kurutulmuş Kantaron otunun çiçeğini ezdikten sonra 1–1.5 litre suya bir yemek kaşığı atılır. Sonra hafif ateşte 10–15 dakika kaynatıp, gün içerisinde çay, su yerine içilir veya ezilen bitkiyi 3 katı bal ile karıştırıp sabah, öğlen ve akşam tok karına içilir.

Balın yerine ben dut pekmezi katıyor karıştırıyorum. sende bu otla karadut karıştır bakalım ne olacak bu öneri yanlız..

bizim bahcede karadut yetişiyor ağaçtayken tam olmuşunu yiyiorum ekşimsi bir tadı var mideye nasıl yararlı oluyor anlamadım ama dut pekmezi midenin ilacı fazla almamak kaydıyla kataronla dut pekmezi formülü banan ait beni iyileştirdi

Kantaron Otunun Faydaları: Kantaron çayı vücuda kuvvet verir. Nekahat devresini kısaltır. Yaraların iyileşmesini hızlandırır. İştah açar, hazmı kolaylaştırır ve mide ağrılarını azaltır. Ateş düşürücüdür. Astımda da faydalıdır. İshali keser. Midedeki asit fazlalığını azaltarak mide ülserine karşı faydalı olur. Damar sertliği ve akciğer hastalıklarında yararlıdır. Balgam söktürücüdür. Kantaron otu, depresyonu azaltır. Sinirsel altını ıslatmalarda, uykusuzluk, korku ve gerginlikte de faydalıdır. Adet sancılarını ve menopoz şikâyetlerini azaltır.

şifa olur inşallah

( günlük ağacı yağı)Bunu bir araştırmanı aktarlara gidip sormanı isterim...

• İyi bir antiseptiktir. Yaraların temizlenmesinde ve iyileştirilmesinde dıştan uygulanır.

• Ciltte ve saçlı deride de antiseptik ve temizleyici olarak dıştan uygulanır.

• Uyuz ve mantar gibi deri hastalıklarında günlük merhemi ya da yakısı şeklinde uygulanarak, asalak öldürücü ve iyileştirici etkilerinden yararlanılır.

• Mide ve onikiparmakbağırsağı ülserlerinde yara iyileştirici niteliğinden yararlanılır. Bunun için günlük yağı sulandırılıp içine bal ya da şeker katılarak tatlandırılıp içilir.

• Ayrıca günlük yağı balgam söktürücü, nefes darlığını giderici ve bedeni rahatlatıcı etkiler taşır. Bunun için bir önceki maddedeki gibi tatlandırılıp sulandırılarak içilir.

Kim demiş reflüden, gastritten kurtuluş yok diye. Ben 20-25 yıldan beri çekiyorum ama ne kaldıki, hepinizden önce bu illetten kurtulacağıma inanıyorum yaşım itibariyle (57).. Hemde kesin ve garantili kurtuluş..

Nasıl moral veriyorum ama, değilmi..

Sene 1980 li yılları bende de oluşan mide rahatsızlığı için gölcükte doktora gittim ve bende doneumülser başlangıcı var dedi,klasik oluşan diyet babında yemek tavsiyelerinde bulundu.Aradan epey zaman gecince ve bende gazetede çıkan bir makale okudum.İngilterede 100 kronik ülser hastaları üzerinde yapılan araştırmadan bahsediyordu,hastalara uyguladıkları sivri küçük acı yeşil biber ile ülser tedavisi hususunda 100 hastadan %95 i bu tedaviye cevap verdiği ve iyileşme göründüğü tarzı haber doğrultusunda bende uyguladım ülser illetinden kurtuldum.Sizde istersen bunu yapabilirisin,ayrıca tüm mide ilaçların bileşimi olan bikarbonat ise marketlerden satılan karbonat al bir çay kaşığı tutarı bir bardak suda eritip akşam yatarken içmende bunu azaltır.Yada bu altarnatif tıp uygulamalarına karşı modern tıbbın gereği olarak varsa elinde DEBIDAT Fort ilacınıda kullanmanı öneririm @tuğrul kardeşim.

Yanlız unutmayalım sitersten uzak sigara ve alkole el sürmemen,bozuk olabilen yaşam tarzını düzeltmen de ek bilgilerimdir iletilecek olan.Günlük yaşantını bir programa koy ve o program dahilinde uygulamaya geç.Dışarda sağlığa aykırı ne olduğu belli olmayan yağlardan yapılan kızartma ve hamburger gibi besinlerden uzak durmanız önemlidir.Sağlık dolu bir yaşam dileği ile esenlikle kalınız.

Dipnot:Günümüzde değişiklik gösteren hava koşullarında insan bünyesi etkilenmekte ve bu şartlarda korumasını yiyeren bünyenin azalması ile gribal enfaksiyon rahatsızlıklara karşı sağlam tam savunmalı bünye için sizlere tavsiyem,marketlerden alabiceğiniz ekinezya çayını tavsiye ediyorum.Deneyiniz

@temmuz hocam "yaşlılar sıra sıra, gençler ara sıra" diye bir söz var. Belli olmaz sıra bize gelir sizden önce kurtuluruz hastalıktan :D Sizede geçmiş olsun ayrıca.

@mucit41 acı biber olayını banada dediler. Denedim ama benim için çok acı verici oldu :) Bir ejderha gibi ağzımdan alev fışkırtmadığım kaldı yani yaktı çıktı midemden boğazıma kadar. Üstüne ilçamı dersin karbonatmı dersin hiç biride işe yaramadı sonra. Çok hareketli bir yaşamım yok. Alkol, sigara ve fast food yok. Eşim durumu bildiği için yemeklerimiz de hep hafif zaten. Bakalım artık yukarıda arkadaşların verdiği yöntemleri tek tek denemeye başlayacam.

İlgilenen herkese çok teşekkür ederim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...