Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Pc Usb Görmüyor

grkem_48
 Share

Recommended Posts

perfect xp kullanıyorum usb taktığımda bilgisayarımda görmüyor bilgisayarım yönetten görebiliyorum lütfen yardım

Bağladığınız USB cihaz nedir? Depolama cihazı takıyorsanız Sürücü harfini elle atamayı deneyin.

hazır konu açılmışken bende sorayım usb çoğaltıcı aldım 4 çıkışı var xp de çalışıyor fakat windows 7 ye takınca çalışmıyor şöle çalışmıyor oyun kolu var 2 tane birini görüyor diğerini tanıyamıyor

USB portunuzu bios üzerinden kontrol edin. USB 1.1 desteği aktif 2.0 desteği pasif olabilir. 5.2 volt USB voltajı 2 cihaza yetersiz kalıyor olabilir.

Bağladığınız USB cihaz nedir? Depolama cihazı takıyorsanız Sürücü harfini elle atamayı deneyin.

USB portunuzu bios üzerinden kontrol edin. USB 1.1 desteği aktif 2.0 desteği pasif olabilir. 5.2 volt USB voltajı 2 cihaza yetersiz kalıyor olabilir.

biosum insyde h20 okadar az ayar varki nerdeyse bir şey yapamıyorun usb ile alakalı tek birşer var oda enable disable okadar

Edited by milano88

biosum insyde h20 okadar az ayar varki nerdeyse bir şey yapamıyorun usb ile alakalı tek birşer var oda enable disable okadar

USB Hub eski sürüm usb teknolojisini destekliyordur büyük ihtimalle. Anakart yeni bir modelmi ?

flash bellek kart okuyucu harddisk

Depolama cihazları sürücü harfi alamıyor olabilir.

Başlat > Çalıştır > compmgmt.msc

Yada bilgisayar > Sağ tık > Yönet

Disk Yönetiminden yeni sürücü harfi atamayı deneyin.

Yemekteyim biraz geç yazabilirim..

evet 2 ay önce falan aldım zaten laptopu bios tarihi şöyle 04/27/2010

USB Hub aynı şekilde bağlanıp xp kurulu sistemde çalışabiliyorsa çok enteresan bir sorun :) Tavsiyem laptoplarda usb hub kullanılmaması tabiki ama 2 oyun kolunuda çalıştıramıyorsa sorun olduğu belli.

Güncel chipset sürücülerini yüklemeyi dene. Eğer fayda etmiyorsa aklıma başka birşey gelmedi açıkçası.

sürücü ismini değiştirdim ama yine olmadı sanırım işletim sisteminden kaynaklanıyo format atmadan ne yapabilirim

Evet büyük ihtimalle perfect xp yüzünden gibi görünüyor. Format atmadan sorun çözmek çör çöpü halının altına süpürmek gibi olur. Stabil sistem istiyorsan temiz bir xp sürümü kur. Sistemden mümkün olduğunca az bileşen silinmiş olan modifiyelerden kullan.

• 2 ay sonra...

arkadaşlar 16 GB USB Diskim var.
bilgisayarıma takıyorum. USB yüklendi diyor. Arkasından 1-2 saniye sınra aygıt kaldırıldı yazıyor. (USB Safely Remove Proğramı bu şekilde uyarı veriyor.)

Bilgisayarımda gözükmüyor. Yönet kısmında disk yönetiminde de görünmüyor.

Başka bir usb diski takıyorum. Onu görüyor. 16 GB usb diski görmüyor. Dün görüyordu. Bugün görmüyor.

USB Diski kaldır dedim. Kalkmıyor dedi. Zorla Kaldır dedim. USB Diski çıkardım. Bir daha da görmedi.

Bu konuda yardım bekliyorum.

Windows 7 32 bit

1 gün önce görüyordu. şimdi görmüyor. Başka bilgisayarda da görmüyor.
aygıtı kaldır dedim. kalkmıyor uyarısı çıktı. zorla kaldır dedim.
usb yi çıkarırken Nod32 ekran gibi bir şey yazıyordu. acaba nod32 usb'yi mi tarıyordu.

bilgisayar usb yi bir daha görmedi. aygıt yüklendi yazısı çıkıyor, 1-2 saniye sonra aygıt kaldırıldı yazıyor.

Bilgisayarımda da yönetteki disk yönetiminde de görünmüyor. 16 GB lık usb disk.

• 4 hafta sonra ...

USB NİZ BOZULMUŞ SİZİN YAPMANIZ GEREKEN GARANTİSİ VARSA KASANIZI GÖNDERİN YADA DEĞİŞTİRMENİZİ TERCİH EDERİM KOLAY GELSİN.

[warning][color="#000000"][b]DİKKAT: İletilerinizi Gönderirken Klavyenizin [img]http://i13.tinypic.com/3090qz6.jpg[/img] Tuşunun Kapalı Olmasına Özen Gösteriniz.[/b][/color][/warning]