Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Asus P5P43Td 2Gb 1600Mhz Ddr3 Rem 400Mhz Çalışıyo

BOB_FARUK

Recommended Posts

Asus P5P43TD – Kingston Hyper-x 2 GB 1600MHz DDR3 CL9 ne yapsam rem 400 MHZ çalışıyo )=

Slm arkadaşlar benim eski anakartım iyice bozulduydu yeni anakart ve rem aldım

-Yeni aldığım parçalar-

Asus P5P43TD anakart

Kingston Hyper-x 2 GB 1600MHz DDR3 CL9 rem

-Eski kasadan yeni aldığım anakarta eklediğim parçalar-

P4 3.0 800 mhz L2 2 MB işlemci

Sapphire 4850 512 mb 256 bit ekran kartı

450 W kasa

2 adet 1 TB lık harddisk

DVD RW

SİStemi birleştirdim Win7 ultimate kurdum herşey tam takır güzel çalışıyor. Ama tek sorunum remi Overlock yapamadım. Anakartın biosunuda güncelledim. CPU-Z den baktığımda remim 400 MHZ gözüküyo yani 2 çarpanı ile 800 Mhz de çalışıyo. bunu nasıl 1600 Mhz de tam kapasite çalıştırabilirim. Nette biraz araştırdım remin çarpan hızlarını ve voltunu değiştirince oluyo dediler ne kadar uğraşsamda anakart yemiyo overlock failed diyor yada pc hiç açılmıyor. Sorunum nerde anlamış değilim. işlemci ile rem uyuşmazlığı olabilirmi ? veya ben remin çarpanlarınımı tam değiştiremedim. Yada anakarttan remi nasıl overlock yapabilirim. Bana yardımcı olabilirseniz ne mutu bana arkadaşlar… Anakartın biosunda overlock yapınca failed overlock diyor ve sistem kendini kapatıp tekrar açıyor geri eski düzgün haline geliyor. Bİrde ayrıca şöyle bir sorunum daha var. bazen bilgisayarı açtığımda,saat bilgisayarı kaattığım saatte duruyor. Yani hangi saatte kapattıysam açyığımda saat kaldığı yeren devam ediyor. Overlock yapmaya çalıştığım zamanlar ve sonralalarında ara ara oluyo böyle. Sonradan geri düzeliyor.

Bana açıklayıcı bir şekilde yardımcı olabilirmisin.Remim şuan çalıştığı kapasite 800 mhz de… Cpu-z den Benim PC

adszlo.jpg

• 4 hafta sonra ...

Sorun muhtemelen işlemciden kaynaklanıyor.Bildiğim kadarıyla intel chipsetli anakartlarda, bellek kontrolcü işlemcide oluyor.İşlemciniz ile aldığınız ddr3 ram arasında bir uyumsuzluk sorunu var sanırım.
Daha doğrusu bu bellek kontrolcüsü, p4 işlemcinizde yok diye tahmin ediyorum.
P4 cpu ile ddr3 ram kullanımını görünce şaşırdım açıkçası.
Ram frekansını veya voltajını değiştirerek sorunu çözemezsiniz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...