Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Klasör Kopyalama Yapamadım :((

musa_179

Recommended Posts

Merhabalar. Forumda bir aç konuya bakmama rağmen yapamadım. Autoit ile klasör nasıl kopyalarım alt klasörlerle birlikte:( Mesela C: deki ali klasörünü D: ye atacağım. Yardımcı olursanız sevinirim. Veyahut dosya boyutu büyükse eğer teracopy ile kopyalatabilirmiyim

peki kardeşim kopyalama bitince kopyalama bitti yazısı gösterebilirmiyim. Aslında teracopy ile kopyalatabilsem daha güzel ve hızlı olurdu.Veya hocam animasyonlu olsa da olurdu yani ortada çubuk gibi bişe doluyor gibi

Basit bir şekilde;

_BL_DIR_COPY("C:\Ali", "D:\")

Func _BL_DIR_COPY($COPY_FROM, $COPY_TO)
    Local $BL_SHELL = ObjCreate("shell.application")
    $BL_SHELL.namespace($COPY_TO).CopyHere($COPY_FROM, 528)
EndFunc

Tabi kaynak küçük ise animasyon çıkmaz!

• 4 hafta sonra ...

çok teşekkür ederim. Ama şöyle bir sorunum var. Kopyalıyorum bir yere yapıştırcam. Aynı dosyayla değiştircem ama 500 mb kopyalamıyor 80 mb de kesiyor . Sanırsam orda bir salt okunur dosya var tümüne evet gibi bişe denmesi lazım bu sorunu nasıl aşabilirim

Bende herangi bir sorun yok!
Belki kopyalatmak istediğin dosyalardan birisi eş zamanlı windows veyahut başka bir program tarafındna kullanılıyorsa, bu nedenle hata çıkıyor olabilir.
Bu komutu sık kullanmadığım için fazla fikrim yok!
Istersen kopyalama seçeneklerini kurcala. Yani benim verdiğim örnekteki 528 değerini.
Ilgili seçenekler;
[color="#0000FF"][u][b]http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms723207.aspx[/b][/u][/color]

• 2 hafta sonra ...

çok tşk ederim fakat hala olmadı. ben normal kopyalama yaptığımda tümüne evet diyordum bir dosya geliyor ondanda tümüne evet diyordum sanırsam o salt okunur. öyle kopyalıyordu. sanırsam auti te de tümüne evet demem gerekir. o komut varmı acaba

Zorda olsa derken?

Senin dosyalarının salt okunur olması önemli değil. Klasör içine bir tane salt okunur dosya atıp dene bakalım kopyalıyor mu, kopyalamıyor mu?

Komut güzel bir şekilde çalışıyor...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...