Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Algoritma Ve Programlamaya Giriş

fatih24500

Recommended Posts

Herkese kolay gelsin

Arkadaşlar Pc programcılığı okuyorum uzaktan eğitim.

Algoritma ve programlamaya giriş dersinden ödev verildi

Ayın 5'i son gün.

Ödevle ilgili bana yardımcı olabilcek arkadaş varmı?

Konuyu doğru yere açmışımdır inşallah.

arkadaşım yardım iştemişsinde ödevin konusunu yazsaydında okuyup yardım edip edemiyeceğimize bakardık dimi yani

Ödevin konusu sadece sembolik ifadeleri istemiş. Aşağıya soruları ekliyorum

nerede okuyorsun? bende pc programcılığı okuyorum ilk senem ama hoca daha ödev vermedi verse bile ufaktan bir vize final sonucunun ortalamasını bulup ekrana yazdıran birşey olabilir

Uzaktan Eğitim Okuyorum

Bahseetiğin türden bi soru tarzı değiş Sadece 10 soru ve soruların sembolük çözümlemesi.

hangi dilde olacak bu ödev

hemde konusu ne yani tam olarak nasıl bir ödev

Herhangibi dil yok ama kullanacağımız dil Pascal Girişi konularında şu an. Yani henüz dil eğitimine geçilmedi yada sanırım öle.

SORULAR:

ALGORİTMA VE PROGRAMLAMAYA GİRİŞ DERSİ

1.	Bir dikdörtgenin alanını ve çevresini hesaplayan algoritmayı akış şeması yöntemiyle gösteriniz.
2.	Adınızı bilgisayara girerek, ekrana 10 kez yazdıran programın algoritmasını akış şeması yöntemiyle gösteriniz. 
3.	1’den 100’e kadar olan sayıların toplamını ve aritmetik ortalamasını bulan programın algoritmasını akış şeması yöntemiyle gösteriniz.
4.	Sıfır sayısı girilene kadar girilen sayılar içerisinden 100’den büyük olan tek sayıların toplamını ve 100’den küçük olan çift sayıların aritmetik ortalamasını bulan programın algoritmasını akış şeması yöntemiyle gösteriniz.
5.	1’den N’ye kadar 3’şer 3’er artan sayıların toplamını ve ortalamasını bulan programın algoritmasını akış şeması yöntemiyle gösteriniz. 
6.	N adet mevcudu olan bir sınıftaki öğrencilerin Algoritma dersi vize notu bilgisayara girilmektedir. Notu 50 ve üzeri olan öğrencilerin adedini bulan programın algoritmasını akış şeması yöntemiyle gösteriniz
7.	1. elemanı 2, 2. eleman 5 ve sıradaki elemanı son iki elemanın toplamı olan, N elemanlı bir diziyi oluşturan ve diziyi yazdıran algoritmayı akış şeması tekniği ile oluşturunuz
8.	N boyutunda bir dizinin tek ve çift elemanlarının adedini bulan algoritmayı akış şeması tekniği ile gösteriniz.
9.	0 sayısı girilene kadar, bilgisayara girilen ve 2’ye tam olarak bölünen sayıları C dizisine, bölünemeyen sayıları ise  T dizisine aktaran algoritmayı akış şeması tekniği ile gösteriniz.
10.	N elemanlı bir dizide 5’e tam bölünen sayıların aritmetik ortalamasını bulan ve neticeyi yazdıran algoritmayı akış şeması tekniği ile gösteriniz.

Hmm biz pascal üzerinde görüyoruz ya uygulama yapıyoruz akış şeması üzerinde fazla durmadık bunların akış şeması zor değil önemli olan algoritması algoritmayı çıkarıp ona göre akış şemasını çizmen lazım

Hmm biz pascal üzerinde görüyoruz ya uygulama yapıyoruz akış şeması üzerinde fazla durmadık bunların akış şeması zor değil önemli olan algoritması algoritmayı çıkarıp ona göre akış şemasını çizmen lazım

Sonda şu ki yapamıyorum :)

Sözel mezunuyum ben.

Hiç bilmediğim bi işe el attım sırf merak dan ve Pc sevdiğimden dolayı.

uzaktan eğitim olduğu için iyice kalakaldım.

sorular zor değil yapılabır dercede sorular. ödevi başkasına yaptırmanı doğru bulmuyorum yardım ısteyebılırdın ama anladığım kadarı ıle sen dırek cözumleri istiyorsun.bu ödevi başkasına yaptırsan aynı soru yarın sınavda veya geliştireceğin yazılımlarda karşına cıkacak. zaten eğer ödev olarak verildiyse bu konu hakkında ders anlatılmış ön bilgi verilmiştir. burada sorularının cevabını vermenın sana faydadan çok zarar sağlayacağını düşünüyorum eğer mantık olarak çözemediğin yer olursa elimden geldiğince yardım ederim.google yeteri kadar teorik bilgi var.

Please register to see this content.

sorular zor değil yapılabır dercede sorular. ödevi başkasına yaptırmanı doğru bulmuyorum yardım ısteyebılırdın ama anladığım kadarı ıle sen dırek cözumleri istiyorsun.bu ödevi başkasına yaptırsan aynı soru yarın sınavda veya geliştireceğin yazılımlarda karşına cıkacak. zaten eğer ödev olarak verildiyse bu konu hakkında ders anlatılmış ön bilgi verilmiştir. burada sorularının cevabını vermenın sana faydadan çok zarar sağlayacağını düşünüyorum eğer mantık olarak çözemediğin yer olursa elimden geldiğince yardım ederim.google yeteri kadar teorik bilgi var.

Please register to see this content.

Kimseden Soruların Çözülmiş halini İstemedim becede bunu bana karı olmaz zarardan başka.

Bakın İlk mesajm

Herkese kolay gelsin

Ayın 5'i son gün.

Kimseden Soruların Çözülmiş halini İstemedim becede bunu bana karı olmaz zarardan başka.

Bakın İlk mesajm

Herkese kolay gelsin

Ayın 5'i son gün.

yardım derken ne demek istedeiğini tam açmamışsın ben yanlış anladım herhalde.eğer zorlanırsan bu sorulan herhangıbır dılde (delphi c# php asp c++) kodlamalarını gönderebılırım ama akış şemaları için pek faydası olmaz.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...