Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

C2D E6300 Overclock

kecik79

Recommended Posts

Merhaba arkadaşlar biliyorum sistem çok yeni olmasa da eldekileri değerlendirmek için yardıma ihtiyacım var asus p5l-mx ana kartım ve C2D E6300 1.86 işlemcim var yalnızca fsb arttırımına giderek overclock yapmak istedim 266 mhz den yavaşça çıkmaya başladım fakat 310 mhz den sonra 350 mhz ye kadar ethernet kartım hiç yokmuş gibi davranıyor 350mhz nin üzerinde hiç açmıyor bazı yerlerde bu işlemciyle 400 mhz lere çıktıklarını vede stabil çalıştığını söylüyorlar ram im 2 gb 667 cpu voltaj arttırayım dedim öyle bi seçenek bulamadım bana yardımcı olabilecek biri varmı

Overclock için iyi bir soğutma sistemine ihtiyacınız var.Eğer stok fanla overclock yapmaya kalkarsanız donanımları görmeme hatta işlemcinin yanmasına kadar gidebilir.

Overclock yapmak için sağlam bir soğutma sistemine ve overclocka müsait bir anakartınız olmalı.

kendi çözümümü kendim ürettim paylaşmak istedim bu anakartta (asus p5l-mx) bir türlü dediğimi yapamadım bende bir tane 20 tl civarı tp-link usb wifi aldım isteğen cat5 to usb de alabilir fsb yi 350 yaptım ve c2d E6300 1,86 işlemcimi şu an stok fanla 50-52 derecede yüklüyken tabi 2,4 ghz de çalıştırdım bunun dışında genelde 45-48 derece win 7 de 4,9 puanı 5,7 oldu gayet güzel elimdeki donanımı güzel değerlendirmiş oldum

her ıslemcı basarılı oc olacak dıe bı zorunlulugu yok şans meselesı bendekı x2 7750 yı 3 ghz ye stabıl oc ettım yuk altında %100 de max 45 derece oluor stok fanla . anakartının bıos unu upgrade ettıkten sonra bırdaha dene bakalım donanımları gormemezlık yapıcakmı

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...