Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Alkol, Eroin Ve Kokainden Daha Zararlı

mucit41

Recommended Posts

"Alkol, eroin ve kokainden daha zararlı"

104805.jpg

İSTANBUL- İngiliz bilim adamları: Alkol, eroin ve kokainden daha zararlı.

İngiltere'de yapılan bir araştırma, alkollü içkilerin vücuda eroin ve kokainden daha fazla zarar verdiğini ortaya çıkardı.

Britanya Bağımsız Bilimsel Uyuşturucu Komitesi (ISCD) ve Avrupa Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (EMCDDA)'ya bağlı bilim adamları, yeni bir 'uyuşturucu zarar ölçeği" belirledi. Ölçeğe göre alkol, kokain veya tütünden neredeyse üç kat daha zararlı.

Yaptıkları analizlere göre, alkol ve uyuşturucunun sağlığa olan tehdidine 100 üzerinden puan veren İngiliz bilim adamları, ilk sıraya 72 puanla alkolü koydu. Sıralamada dikkat çeken uyuşturucular ve tehdit puanları ise şöyle: Eroin (55), crack (54), kristal meth (33), kokain (27), tütün (26), amfetamin (23), esrar (20), valium antidepresan (15), ecstasy (9), LSD (7) ve sihirli mantar uyuşturucusu (5).

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, alkollü içkilerin neden olduğu hastalık ve kazalar nedeniyle her yıl 2,5 milyon insan hayatını kaybediyor. Bu da dünyadaki toplam ölümlerin yüzde 3,8'ine denk geliyor.

CİHAN

Gün geçtikçe herşey zararlı olmaya başladı.Daha geçen sene domates zararlı dediler.

Şimdi domatesin kilosu 6 Lira!

zararlı dedikleri şeyi almakda pahalaşır oldu artk :D

İnş su ve ekmeğe demezlerde acımızdan ölmeyiz hani :D

>Ya bilim adamları iyice saçmalamya başladı ya vallahi billahi herşeyi çok bildiklerini sanıyorlar

işin doğrusunu söyleyim atalarımızda demiş

"Azı Karar Çoğu Zarar"

kolayı bile fazla içersen mide krampı mide delinmesi yapabilir.

Tbi eroin denen illetle alkolu karşılaştırmak boz ayıyla kediyi dövüştürmeye benziyor salak herifler

>Ya bilim adamları iyice saçmalamya başladı ya vallahi billahi herşeyi çok bildiklerini sanıyorlar

işin doğrusunu söyleyim atalarımızda demiş

"Azı Karar Çoğu Zarar"

kolayı bile fazla içersen mide krampı mide delinmesi yapabilir.

Tbi eroin denen illetle alkolu karşılaştırmak boz ayıyla kediyi dövüştürmeye benziyor salak herifler

aynen katılıyorum vallaha alkol içmek istediğimde titremeye başlamıyorum en azından sapıtma falan canımın çektiği zaman ;)

Töbe töbeee yok daha neler...

Ayda bir es dost toplantilarinda alkol yerine; esrar, eroin, kokain, ecstasy icelim öyleyse. Baksana onlar daha az zararliymis. Tabi onlari icmeye baslayinca birdaha 1 ay bekleyebilirsen.

Bu arastirmayi yaparken bilim adamlari ne kullanmis acaba? Baksana cikan sonuca!

Bknz harikulade bir söz;

İÇKİ BÜTÜN KÖTÜLÜKLERİN ANASIDIR !

H.Z Muhammed(SAV)

----------------------------------------------------------------------

Diğer Harikulade bir söz;

ÇOĞU SARHOŞ EDENİN AZI DA HARAMDIR !

H.Z Muhammed(SAV)

Konuyu dini yöneden tartismaya ne gerek var? Daha ne büyük yanlislar, hatalar, günahlar yapiyor bu insanlar. Kimi göstere göstere, kimi din kimligi altina siginarak. Her koyun kendi bacagindan asilir unutma!

Benim itiraz ettigim alkolün zararli olmasi degil. Alkol tabiki de zararli. Ama uyusturucu maddelerine karsi daha zararli sayilmasi size mantikli geldimi gelmedi mi? Asil soru bu!

Konuyu dini yöneden tartismaya ne gerek var? Daha ne büyük yanlislar, hatalar, günahlar yapiyor bu insanlar. Kimi göstere göstere, kimi din kimligi altina siginarak. Her koyun kendi bacagindan asilir unutma!

Benim itiraz ettigim alkolün zararli olmasi degil. Alkol tabiki de zararli. Ama uyusturucu maddelerine karsi daha zararli sayilmasi size mantikli geldimi gelmedi mi? Asil soru bu!

Şimdi şöyle bakacak olursak onların dediği şöyledir; eroin-kokain bağımlılık yapan maddelerdir hemen hergün sigaradan biraz daha az sayıda tüketildiğinden dolayı çok zararı dokunuyor eğer eroin - kokain içki gibi ayda 1 tüketilseydi ozaman içkiden daha az zararı olduğu görülürdü eroin kokain gibi seri bir şekilde içki içilirse çok daha çabuk öldüreceğine kaniyim. Yani birkerede verdiği zararlaı tartışılırsa içki daha fazla zarar verir demek istemişlerdir. Burada eroin - kokain i savunduğumu düşünmeyin sakın burada saydıklarım hep kötü şeyler gönül isterki hiç kimse kullanmasın, hepsi kaka/eeehhh :D

2 kere alkol tedavisi gören biri için sanırım bu sözler size iyi bir ders olacaktır. ağzınla içtiğin sürece alkol her daim şifadır. enson dün akşam içmiştim:) diyeceksin ki alkol tedavisi gören biri nasıl içki içer. yanıt çok basit eskiden alkoliktim şimdi sadece keyf alıyorum ilaç içip sakinleşmek yerine içki en güzel şey iştahını açıyor seni rahatlatıyor. sen ona hükmettiğin sürece dediğim gibi ağzınla içeceksin

Cennette huriler varmış, kara gözlü,

İçkinin de ordaymış en güzeli,

Desene biz çoktan cennetlik olmuşuz

Bak bir yanda şarap, bir yanda sevgili...

Ömer Hayyam

Eğer bir insanı gerçekten tanımak istiyorsanız onunla mutlaka içki içip sarhoş olmalısınız. İşte ozaman o insanın içini görebilirsiniz. Tabi sizin içinizden geçenleride karşınızdaki görecektir.

Gerçekler için için.

ozyol

2 kere alkol tedavisi gören biri için sanırım bu sözler size iyi bir ders olacaktır. ağzınla içtiğin sürece alkol her daim şifadır. enson dün akşam içmiştim:) diyeceksin ki alkol tedavisi gören biri nasıl içki içer. yanıt çok basit eskiden alkoliktim şimdi sadece keyf alıyorum ilaç içip sakinleşmek yerine içki en güzel şey iştahını açıyor seni rahatlatıyor. sen ona hükmettiğin sürece dediğim gibi ağzınla içeceksin

Sizin olayınız istisnaya girer sizin hastalığınız varmış oysa herkese bunu söylemek mümkün değil örneğin beyin timörü olan bi hastanın tedavisi kafatasını kesmek ile geçer kafatası kesilirse hasta normal haline döner ama bu o hastaya özgü bişeydir hastayı rahatlattı diye herkese tavsiye edemeyiz "herkes kafatasını kessin rahatlıyor insan" diye umarım anlatabilmişimdir.

Zararlıları genellemek, bu daha az şu daha çok demek bağımlılarını cesaretlendirir sadece. Yada devletlerin vergi gelirlerini etkiler.. En iyisi hepsine aynı mesafede kalmak. Yani en uzak mesafede..

.Katılmıyorum insan inadına gitmedikce bu yrarlı olacaktır.

Cennette huriler varmış, kara gözlü,

İçkinin de ordaymış en güzeli,

Desene biz çoktan cennetlik olmuşuz

Bak bir yanda şarap, bir yanda sevgili...

Ömer Hayyam

Eğer bir insanı gerçekten tanımak istiyorsanız onunla mutlaka içki içip sarhoş olmalısınız. İşte ozaman o insanın içini görebilirsiniz. Tabi sizin içinizden geçenleride karşınızdaki görecektir.

Gerçekler için için.

ozyol

Cennet'de herşey serbest yalnız burada haram olan birkaç unsur var rneğin burada haram olan birçok et,içki,sebze,ve deniz ürünü orada serbesttir bunun bir şiir olduğnu biliyorum ama orada da doğru bişey söylediklerinisanmayın !

ya eroin içip kafayı bulup da trafik kazası yapanların sayısı tabii ki alkol içip de kaza yapanların sayısından azdır..

bu bilim adamları da direk veri olarak almış olayları, alkol daha çok ölüme sebep olmuştur tabi bunu alkol eroinden daha zararlı diye tercüme etmek de bi garip ama neyse

O zaman?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...