Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Visual Basic 6 Kodlarini Autoit'e Uyarlamak?

trll_pwll

Recommended Posts

Arkadaslar eskiden Visual Basic 6.0'da yazmis oldugum ufak programlari Autoit'e uyarlayip onlari gelistirmeye devam edebilirmiyim? Dosyalarin VB projeleri duruyor (kodlar formlar falan). Bunu yapmak bir sekilde mümkünmüdür? Kodlari dönüstürme yada VB kodlarini Autoit'te entegre etme gibi islemler? Yada önerebileceginiz baska bir yol?

eğer autoit bilmiyorsan ilk önce sıfırdan başlamalısın. bilgin varsa tabikide autoit ile çoğu şey yapılabilir. Ama vb projeleri autoit'te kullanılmıyor. yapmak istediğin şey nedir?

eğer autoit bilmiyorsan ilk önce sıfırdan başlamalısın. bilgin varsa tabikide autoit ile çoğu şey yapılabilir. Ama vb projeleri autoit'te kullanılmıyor. yapmak istediğin şey nedir?

AutoIT ögrenmeye basladim. Forumda "Visualbasicte Autoit Kodlamaları" adli bir baslik gördüm ve acaba bu islemin tersinin olup olamayacagini merak ettim. Yada baska bir metodla. Örnegin: Diller arasi ceviri gibi...

Eger olursa eski projelerim üzerinde gözlemlemek istiyorum. Belki biraz uc noktalar istiyor olabilirim ama mümkünmüdür böyle birseyler? Derdimi anlatabildim mi?

autoit içinde vb projelerinin kullanılması mümkün değil. ama internetten vb projelerini autoit script diline çaviren bir araç vs. var mıdır bilemem.

Öneri: eğer autoit öğrenmek ve autoitten büyük işler yapmak istiyorsan, visual basic ile yaptıklarını autoit ile yapmayı dene. Direk olarak vb projelerini autoit'e dönüştürürsen çok sıkıntı yaşarsın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...