Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Sibirya Kurdu Aldım Yardımcı Olabilir Misiniz?

MasterTR

Recommended Posts

[b]Merhaba arkadaşlar Jandarma tanıdık arkadaştan Sibirya kurdu aldık.6 Aylık Dişi.

Sorularım şöyle:

2)Aşıların aralığı fiyatları nedir?

3)Rutin olması gereken bakımları nelerdir?Hangi sıklıkta yapılmalıdır?(tarama-yıkama-fırçalama vs.)

4)eğitim vermeye ne zaman başlamalıyım?(tuvalet otur kalk dur vs.)

5)Yediği besinler yaşına göre değişir mi ne yemeli ne yememeli?

6)Rutin Veteriner kontrolü şart mıdır?şart ise nasıl bir maliyeti vardır?

7)Tasma vs. benzeri aksesuarlardan hagisini önerirsiniz ve ya önermezsiniz?

8)Burada profesyonel eğitim vercek bir yer olmadığından kendim bir takım şeyleri vereceğim ama hiç bilmiyorum nasıl bir yöntem izlemeliyim?

Vereceğiniz cevaplar için şimdiden çok teşekkür ederim...[/b]

2.) karne falan cıkarıcaksın cok pahalı degil.
3.) köpek kendini belli eder o konuda mesela uyuz falansa bellı eder toz dökersin geçer gibi.
4.) köpek 9-10 aylık falanken egitim ver. Saldırgan olmasını istiyorsan kulagının birazını kes pişir yedir. 1 hafta karanlık yerde kalsa ısık hiç almasın göz gözü görmesin yani. egitim tasması al bide. Cok canı yanar ama alışır sonunda.
5.) yaşına girmeden sulu yemekler ver , 1-2 yasında kemık flan kaynat et suyu falan ekmekde at ama az
6.) her ay götür veterinere köpegine çok düşkünsen eger.
7.) dişli tasma al gece salarsan , egitim tasması ve normal tasma al.
8.) köpegi yalak pasif alıştırmadıgın sürece sözünü dinler.

benden bu kadar yanlış bilgi verdıysem arkaşlar düzeltsin :)

Waybee Bn köpeklerden çok felaket korkarım 2 mah. ötede köpek görsem yolumu değiştirim geçmişde köpekle ilgili bir sorunum varda küçüktüm beni kovaladım epğey korkuttu beni hala etkisi altındaim böle elinde köpek benim gibilerini korkutmak için alcaksan hiçç almaa hayvan'a yazıkk bırak ewinde ailesi ile geçinsin yok öle bir niyetin yok ise alacağın köpek ile Yeni Ailesi arasında mutluluklar dilerim ( mutluluklar dilerim sözünü yanlış anlamayın lütfen )

[quote name='3yl3mci' date='17 Kasım 2010 - 20:17 ' timestamp='1290025637' post='913435']
Waybee Bn köpeklerden çok felaket korkarım 2 mah. ötede köpek görsem yolumu değiştirim geçmişde köpekle ilgili bir sorunum varda küçüktüm beni kovaladım epğey korkuttu beni hala etkisi altındaim böle elinde köpek benim gibilerini korkutmak için alcaksan hiçç almaa hayvan'a yazıkk bırak ewinde ailesi ile geçinsin yok öle bir niyetin yok ise alacağın köpek ile Yeni Ailesi arasında mutluluklar dilerim ( mutluluklar dilerim sözünü yanlış anlamayın lütfen )
[/quote]
[b]Yok be arkadaşım tamamıyla dost canlısıyız bundan emin olabilirsin.[/b] :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...