Jump to content

Intel - Amd

RYAN7R
 Share

Recommended Posts

ilk bilgisayarımı aldığımda amd 6 mıydı ne 100 mhz işlemci vardı intel 100 mhz e göre yerlerde sürünüyordu
buna ne diyeceksiniz birde core2duo 2.8 ghz e7400 amd de hangisine denk gelir fiyat değil
amd de fiyatlar uygun olduğu için bilgisayarcılara çok kazandırıyor onlarda amd diyor

Burada AMD yi savunanlar hep amd işlemciye sahip olnalar 2 sinide kullanmış olna biri olartak söylüyorum intel işlemciler sorunsuz.

ama amd işlemciler ise daha hızlı.

örneklendirirsek

winrardan 2 gblik bir dosyayı amd bir işlemciyle daha çabuk çıkarırsınız. Oyunlarda oyun akıcı iken donmalar amd daha aziken akıcı durumdan takılan durumlarda inteller daha dayanıklı olurlar

ama amd işlemciler ister yeni olsun ister eski ısınma genelde bir problem amd işlecisi olupta birgisayarım kendiliğinden hiç kapanmadı diyen laptop sahibi yoktur.

Laptopdan az çok anlayanlar bilirki. amdlerde hep(ısı kaynaklı) kapanma sorunu olur.

Amd yeni işlemcilerinde bu ısı sorununuda aşabilmiştir. fakat bu seferde intelden bir atak gelmiş intlin "i" serisi çıkmış

core İ7 i5 ile amd işlemcilere bir çalım atmıştır.

Şimdi öyle bir konuşuyorsunuz ki .İnteli yerden yere vuruyorsunuz Amd'nin kaşısında .. Kusura bakmayın ama bende AMD Kullanıyorum Aynı Özelliklerde İnten Pcmde var Ondan daha iyi performans alıyorum ama aynı kriterlerde 2 işlemciyi karşılaştırın bakalım ne cıkıyor ortaya denedınız mi ? Amd ısınmıyor ayagına yatmayın AMD de En az İntel kadar ısınıyor AMD bilgisayarımdakı FAN CollerMAster Diger Pcmden çok çok daha iyibir fanım var Ama Sıcaklık derecelerı Aynı 34 - 35 gibi 1-2 derce fark var arada .. İntelide Kestirip ATmayın Beyler.. Eyw AMa AMD işlemcilerde Fiyat bakımından cok cok iyi Kötüde degil . Kardeşim Senın İşlemcin Harıka Hic bi derdın olmaz onunla omur boyunca.

[quote name='yawuz58' date='10 Ocak 2011 - 20:55 ' timestamp='1294693537' post='941658']
ilk bilgisayarımı aldığımda amd 6 mıydı ne 100 mhz işlemci vardı intel 100 mhz e göre yerlerde sürünüyordu
buna ne diyeceksiniz birde core2duo 2.8 ghz e7400 amd de hangisine denk gelir fiyat değil
amd de fiyatlar uygun olduğu için bilgisayarcılara çok kazandırıyor onlarda amd diyor
[/quote]
şimdi kardeşim senin ilk aldığın işlemcinle şuanda yeni çıkmış bir işlemciyi kıyaslaman çok abes ve herkes bilirki amd Athlon çıktığında nasılda inteli yerden yere vurduğunu unutmayın sakın ve kimse kimseye çamur atmıyo orda durun biraz burda herkes bir şeyi savunuyor bende öle tabiki...burdaki sorun şu Amd artık ısınmıyor bu kesin artık sokun kafanıza ve bnm 3 tane amd li laptopum vardı ama kimse k.bakmasın hiçbir şekilde ısınmadn dolayı kapanmamıştır eğer bişi sölüyorsanız bilinde konuşun yoksa atıp tutmayn ayıptır ve doğru fiyat-performan = AMD ben hem intel hemde AMD kullanıcıyım ve farkları çok açık şekilde görüyorum sen diyorsnki C2Duo çok iyi senin bahsettiğin belkide 6 yıl öncesi Amd Athlon 64 le şimdikini karşılaştırman yanlış.. ve ben kalkıpta intele o kadar para verecek bir kullanıcı değilim donanım toplayanlar bilir zaten neyin olması gerektiğini.....ve arkadaşım snn o e7400 şuanda AMD Athlon II X2 Dual 250 AMD3 (3.0Ghz)'e eşittir ve tam 80$+Kdv daha ucuzdur bilgine yaniii....
atıp tutmayn beyler elde olanı ve doğruyu konuşun ben inteli kötülemiyom evet Core seriyi güzel tabiki ama AMd yide yerden yere vurdurtmam eğer böle bişi varsa intelin çok yerden yere vurulcak noktası var merak etmeyin...

Edited by üye01

amd yi tartışmaya bile gerek yok ben i5 + hd5470 ile gta IV da en düşük grafiklerle kasarken AMD x4 + hd4650 hiç kasmadan gül gibi oynuyomu oynuyo konu kapanmıştır intel 2 doğal 2 de mantıksal işlemcili i5 i 4 çekirdek diye 4 doğal 4 mantıksal işlemcili i7 yi 8 çekirdek diye fahiş fiyattan millete gömsün amd 2 3 4 6 doğal çekirdekli işlemcileri uzuza satsın :D ben olsam amd nin yerinde iyice düşürüp fiyatı inteli bitirirdim :) ısnma problemi diyenlere gelince hp nin amdlilerinden söz ediyorsanız hp nin intelli notebooklarıda hayvan gibi ısınıyo benim intelli hp compaq ım vardı bu ısınma sorunundan öldü masa üstünde 5 senelik amd sempron lu pc m var hiç ısınmışta kasmışta görmedim x2 m de var x4 ümde onlarda aynı ama intelin core2duo sunuda centrinosunuda i3 ünü de i5 inide kullandım ve her zaman hayal kırıklığına uğradım belki grafiker olsaydım başka olurdu :)

• 2 hafta sonra ...