Jump to content

Usb_Multiboot_10 (Usb Ve Mmc Karttan Xp Kurmak)

köylü
 Share

Recommended Posts

• Editor
[center][img]http://img219.imageshack.us/img219/879/screenshot001wi.png[/img]

MERHABA ARKADAŞLAR

Forumda usb bellek ten xp kurma ile alakalı bazı istekler gördüm kendim bizzat bu yöntemle format atıyorum laptobumun dvd si bozuk oldugu için bu yöntemi kullanmak zorundayım ihtiyacı olan arkadaslar için diğer arkadaslarımızın anlatımına alternatif olarak bu anlatımı yapmak istedim asagıda verecegim linkte program ve acemice cekmiş oldugum anlatım videosu vardır ben kendim 2 gb lık mmc kart kullanarak yapıyorum flash bellek ve mmc kart her ikiside olur siz neyiniz varsa onu kullanabilirsiniz ayrıca tarafımca denenmiş olup tüm xp sistemlerinde modifiyeli orjinal farketmiyor çalısıyor

USB DEN XP KURMAK

1- İlk olarak usb multiboot rar arsivini klasöre çıkartıp klasördeki USB Multi boot (Klik di sini) cmd yi çalıştırıyoruz
2- Bir tusa basıp devam ediyoruz sonraki seçenekte
3-Usb sürücümüz için H harfini kullanıyoruz ve acılan format penceresinden usb diskimizi formatlıyoruz
4-Usb diskimizi formatladıktan sonra acılan pencereden kurtar kaydı eklieceksek R yazıp enterliyoruz
5- Sonraki secenekte 1 e basıp xp dosyamızın gösteriyoruz
6-Winnt sif dosyamız varsa katılımsız ayarlarını gördüğünüz gibi onaylıyoruz degiştirmek istediğimiz secenegi degiştirebilirsiniz değiştirmeyeceksek hepsini okeyliyoruz
7- Sonraki secenekte 2 ye basıp usb diskimizin yolunu gösteriyoruz
8-Daha sonra 3 e basıyoruz ve kopyalama basliyor daha sonra ki komut pencerelerini yes ile gecip bitiriyoruz

hepsi bu kadar arkadaslar tarafımdan 1 yıldır bu sekilde kendi pc me format atıyorum laptopum var dvd si calışmıyor denenmiştir

gördüğünüz gibi kopyalama devam ediyor 15-20 dakika sürüyor pc hızına göre

bir tusa basıp bitiriyoruz

Arkadaslar ben 2 gb lık hafıza kartı kullanıyorum bu işlem için pc niz destekliyorsa sizde kullanabılirsiniz önemli olan baslangıcta biosunuzun hafıza kartı veya usb bellegi tanımasıdır

Şimdi en önemli asamaya geldik bundan soraki anlatımda görüntü yok usb diskimizi yerlestiriyoruz acılısta biosu usb yi görecek sekilde ayarlıyoruz ve usb bellekten baslatıyoruz
Asagıdaki gibi secenekler cıkacak 2 inci şık devamlı secili olarak gelir biz ilk olarak 1 seceneği kullanacagız

1. Begin TXT Mode Setup Windows XP, Never unplug USB-Drive Until Logon"
2. and 3. Continue with GUI Mode Setup Windows XP + Start XP from HD 1" /FASTDETECT
Continue GUI Setup + Start XP from HD 2, use if installing on HD2"
4. Start GRUB4DOS Menu - DOS FPY IMAGES + Linux + XP Rec Cons + Vista"
"Attended Setup XP, Never unplug USB-Drive Until After Logon"

daha sonra kur dosyaları kopyalamaya baslayacak bittikten sonra yeniden basladığı zaman pc bu sefer secili olan2 inci secenegi kullanacaz ve sonraki yeniden baslatmalarda da devamlı usb den baslatıp secili olan 2 inci secenekle devam edecegiz yalnış bir işlem yaparsanız hal dll hatası alırsınız sistem baslamaz hepsi bu kadar arkadaslar sorumluluk size ait ben defalarca denedim oluyor iyi günlerde kullanın

anlatım bizzat kendi deneyimlerime aittir alıntı yapılmamıstır yardıma ihtiyacı olan arkadaslara yardım etmeye calısacagım iyi günler

ÖNEMLİ UYARI

Ben kendim bizzat 1 yıldır bu yöntemle format atıyorum(mecburiyetten) herhangi bi probleme rastlamadım ufak bi yanlısınızda hal dll hatası alabilirsiniz hal hatası alırsanız sistem baslamaz emeğiniz bosa gider sorumluluk tamamen size aittir iyi günlerde kullanmanız dileğiyle

[code]http://hotfile.com/dl/84491079/ffbeccd/usbden_xp_kurma_anlatimi_by_koylu.rar.html[/code][/center] Edited by tiflisli

• 2 hafta sonra ...
  • Editor

evet sevgili kardesim forumda baya o konuyla alakalı anlatımlar var bende gördüm ama bir coğu ileri düzey kullanıcılar için bir anlatım olmus bende herkesin anlayacağı sekilde sadeleştirerek anlatmaya calıstım umarım faydalı olmustur

• 1 ay sonra...
  • Editor

[quote name='karizma2727' date='10 Ocak 2011 - 17:44 ' timestamp='1294674858' post='941495']
[img]http://img89.imageshack.us/img89/4741/hakanh.jpg[/img]
kardesim orda isaretledim yinede anlatim orda suruculer gorunuyor ama bende suruculer gorunmuyor nasil yapabilirim bunu bi bilgi verirsen sevinirim...
[/quote]
orada görünenler önemli değil sen 2 ye bastığın zaman klasör acılıp usb belleğini görebiliyorsan mesele yok klasörden usb belleğini tabiki görüyorsan secip 3 le devam edip kurulumu bitireceksin

[quote name='tiflisli' date='10 Ocak 2011 - 17:57 ' timestamp='1294675642' post='941501']
orada görünenler önemli değil sen 2 ye bastığın zaman klasör acılıp usb belleğini görebiliyorsan mesele yok klasörden usb belleğini tabiki görüyorsan secip 3 le devam edip kurulumu bitireceksin
[/quote]
kardesim denedim 3 bastigim zaman kuruluma gecmedi benim aklima tek o sorun geldi bide usb 8gb hem fat hemde ntfs olarak denedim yine olmadi:S..