Jump to content

Ekran Kartı Driver Sorunu

mr.JaKKaL

Recommended Posts

Bi arkadaşımın ekran kartı ile sorunu mevcut uğraştık ama bir türlü çözemedik.
Sorun ekran kartının driverları çalışmıyor çalışan tek sürüm 101.29
bilgisayar laptop hp pavilion dv6500 ve anakartın yanmasının üzerine değiştirilmiş sorun bundan sonra başlıyor
işletim sistemi win7 32bit (64bit dede çalışmadı)
çalışan tek sürüm 101.29 da ise mavi ekran hatası alıyorz bazı form sitelerinde bu sorunun çözüldüğünü duyduk ancak bir şey yapmaadk.
mavi ekran hatası şu şekilde oluyor herhangi bir resim dosyası ya da oyun açıldığında mavi ekran hatası geliyor ve bilgisayar resetleniyor bu her defasında tekrarlanıyor her açılıştada hata ile ilgili mesaj şu şekilde
[codebox]Problem signature:
Problem Event Name: BlueScreen
OS Version: 6.1.7600.2.0.0.256.1
Locale ID: 1033

Additional information about the problem:
BCCode: 50
BCP1: FE4F89C8
BCP2: 00000000
BCP3: 91455178
BCP4: 00000002
OS Version: 6_1_7600
Service Pack: 0_0
Product: 256_1

Files that help describe the problem:
C:\Windows\Minidump\112910-27924-01.dmp
C:\Users\Sidd\AppData\Local\Temp\WER-43820-0.sysdata.xml

Read our privacy statement online:
http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x0409

If the online privacy statement is not available, please read our privacy statement offline:
C:\Windows\system32\en-US\erofflps.txt
[/codebox]

[img]http://i52.tinypic.com/w1zqsh.png[/img]
[img]http://i54.tinypic.com/v8gehl.png[/img]
[img]http://i55.tinypic.com/ajmdn8.jpg[/img]

problem hakkında bilgisi ve önerisi olanlar yazarsa sevinirim şimdiden teşekkürler

kullandıgın win 7 sürümü nie yabancı + final sürümü degil daha iyi bir win 7 indir sitede mevcut sonra logger ile crack la ardndan kaptır güncelleştirmeleri hepsini yüklesin drivarların iyi forumlar

[quote name='mr.JaKKaL' date='29 Kasım 2010 - 17:01 ' timestamp='1291043492' post='918833']
Bi arkadaşımın ekran kartı ile sorunu mevcut uğraştık ama bir türlü çözemedik.
Sorun ekran kartının driverları çalışmıyor çalışan tek sürüm 101.29
bilgisayar laptop hp pavilion dv6500 ve anakartın yanmasının üzerine değiştirilmiş sorun bundan sonra başlıyor
işletim sistemi win7 32bit (64bit dede çalışmadı)
çalışan tek sürüm 101.29 da ise mavi ekran hatası alıyorz bazı form sitelerinde bu sorunun çözüldüğünü duyduk ancak bir şey yapmaadk.

problem hakkında bilgisi ve önerisi olanlar yazarsa sevinirim şimdiden teşekkürler
[/quote]
Bilgisayarın garantisi dolmuşsa, değiştirilen ekran kartının garanti süresi yeni başlar; dolayısıyle, kartı garanti kapsamında değiştirtmek en akılcı yol...

[b]Masaüstüler için sürekli güncellenen Nvidia ekran kartı sürücüleri dizüstülere doğrudan uygulanamıyorsa da bu sürücüler eskiden beri aşağıdaki modifiye yöntemiyle dizüstülere uyarlanabilmektedir; böylelikle, güncel dizüstü ekran kartı sürücüleri oluşturulmakta ve de eski sürücüler güncellenebilmektedir. Bu yöntem şuan için de tüm dizüstülerde kullanılmakta olup sorunsuzdur[/b]:

[b]*[/b] http://www.laptopvideo2go.com/drivers adresine girin; [color="#0000ff"]"Latest Drivers[/color]" altında sisteminizle ilgili olan (XP, Vista ya da Windows7) bağlantıyı tıklayın;

[b]*[/b] Açılan sayfada "[color="#0000ff"]Download Driver[/color]" ve "[color="#0000ff"]INF Modified[/color]" bağlantılarını tıklayarak her iki dosyayı da indirin;

[b]*[/b] İndirdiğiniz [color="#0000ff"]"Driver[/color]"ı bir klasöre çıkarın ve içindeki "[color="#0000ff"]Display.Driver[/color]" adlı alt klasöre diğer indirdiğiniz "[color="#0000ff"]inf[/color]" uzantılı dosyayı kopyalayıp dosya değişikliği onaylayın;

[b]*[/b] Artık, güncel sürücünüz hazırdır; setup.exe'yi çalıştırıp (ya da "sürücüyü yeniden yükle...", "disketi var"... şeklindeki süreci uygulayıp) kurun ve bitince, bilgisayarı yeniden başlatın.

[b]Not:
[/b]1) Önce kurulu ve uyumsuz durumdaki sürücüyü kaldırmanızda ve kalıntılarını temizlemenizde (örneğin DriverSweeper ile) yarar var;
[b]2) Dizüstülerin ATI marka ekran kartlarının güncel sürücüleri de benzeri bir yolla oluşturulabilmekte ve böylelikle onlar da güncellenebilmektedir.
[/b]

öncelikle cevaplar için teşekkür ederim. durumun windowsla alakalı olacağını sanmıyoruz win 7 64bit te denendi ayrıca orjinal edilip denendi.ark türk değil yabancı bu yüzden windows ingilizce garantisi dolmuş bilgisayarın dediğini söyledim fakat ekran kartının garantisinin olmadığını söyledi. üstte belirttin yöntemi deneyeceğiz fakat tekrar sölüyorum bir sürü driver denendi hepside donanıma uygun sürücü bulunamadı hatası verdi tek çalışan 101.29 ise mavi ekran hatası veriyor.

Tekrar söylesen de söylemesen de farketmez; üstelik dizüstülerin "[i]bi sürü[/i]" sürücüsü de olmaz; çünkü, ekran kartçıların sitelerinde dizüstülere özel sürücü bulunmaz; bulunanlar da dizüstülere yaramaz...

Yalnızca, dizüstü üreticilerinin sitelerinden indirilebilir...

Yukarda belirttiğim yöntem hem "[i]Dizüstümü biçimledim; ekran kartının sürücüsünü bir türlü bulamıyorum[/i]" diyenler hem de "[i]Dizüstümün ekran kartı sürücüsü eski; bir türlü güncelleyemiyorum[/i]" diyenler için kesin çözümdür...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...