Jump to content

Ttnet 8Mbps Nasıl Iyimi?

dede14222

Recommended Posts

Slm arkadaşlar ben 1 mbps kullanıcısıyım ve benm hız gittikçe benım canımı sıkmaya başladı.
Her neyse ben şimdi 8mbps geçmeyi düşünüyorum ve teretdut içindeym geçsemmi açaba?
2011 yeni kanpanyalar falan olur mu veya sizden ufak bi yorum almak istiyorum 8mbps nasıl?
şimdiden teşekkürler ilğiniz için.

• Replies 71
  • Created
  • Last Reply

ya 8bmps olayı şöyle benm eve bugun ttnetten geldıler ve benm hız kötü diye hızınızda sorun yok normal dediler ve
sonra bana neden 8mbps geçmiyorsunz dediler bende bi duşuniym dedm .
şimdi 8mbps 15 gb sonra hız düşme olayı varya o korkutuyor bni .ben arşiv yapmayı seven biriyim bende
diyorum ki 2011 de yeni kanpanyalar falan çıkarmı yada şimdiden 8mbps geçemi önerileriz almak daha
ii olur benim içim tşkler

1.bulunduğunuz ildeki veya semtteki kablolar analog mu fiberoptik mi onu öğrenin.fiberoptikse iyi
2.bağlı olduğunuz daha doğrusu servis aldığınız şebekenin serverinin 8 Mbps i destekleyip desteklemediğini öğrenin.Servis sağlayıcılar aldıkları paraya bakarlar hizmet vermeye değil.
3.modeminizin 8 Mbps i destekleme durumunu öğrenin.
Bütün bunlar olumluysa direk 8Mbps e geçin (8Mbps ye kadar olana değil)

[quote name='dokumaci' date='02 Aralık 2010 - 22:55 ' timestamp='1291331138' post='920558']
bence hiç düşünme geç bence 1mbps dendemi kötü 8mbps ben altıncı ayda geçtim dedim kendi kendime daha evvel aklım nerdeymiş
net kullandıgının farkına varırsın
[/quote]

Hız güzel ancak 1 megabit sınırsızdan 8 megabit hıza geçince kota ne kadara düşüyor, yada kota sınırsız olupta kaç gigabyte'tan sonra hız nereye kadar düşüyor keşke bunlardanda söz etseydiniz.

[quote name='Burak47' date='03 Aralık 2010 - 00:15 ' timestamp='1291332316' post='920565']
Hız güzel ancak 1 megabit sınırsızdan 8 megabit hıza geçince kota ne kadara düşüyor, yada kota sınırsız olupta kaç gigabyte'tan sonra hız nereye kadar düşüyor keşke bunlardanda söz etseydiniz.
[/quote]
ben geçelim 5 ay oldu daha hızımın düştügünü görmedim aynı

Adil kullanım olarak kota kısıtlaması olamasa beyan ettiğin hız gayet iyi gibi ama fiatları yüksek.Hele ev kullanıcısı isen bu kadar yüksek fiatlı bir bağlantı seni zorlayabilir ve lüks gibi olur.

Arkadaşlar ttnet'in klasik bir tuzak tarifesidir bu. Tarifenin adı "8 mbit [u]sınırsız[/u] internet" olmasına rağmen hiç de öle sınırsız değildir. 15 GB dan sonra hızınız 512 Kbps'ye düşüyor. (Adil kullanım hakkı zımbırtısı) O yüzden pişmam olmamak için iyi araştırın derim.

[quote name='Iceberg' date='03 Aralık 2010 - 10:19 ' timestamp='1291368575' post='920641']
Arkadaşlar ttnet'in klasik bir tuzak tarifesidir bu. Tarifenin adı "8 mbit [u]sınırsız[/u] internet" olmasına rağmen hiç de öle sınırsız değildir. 15 GB dan sonra hızınız 512 Kbps'ye düşüyor. (Adil kullanım hakkı zımbırtısı) O yüzden pişmam olmamak için iyi araştırın derim.
[/quote]
klasik tuzak ama nedense herkese uygulamıyorlar, bu olayı anlamış değilim.
bu tarife değişikliğini bilgisayar otomatik kendisi yapmıyor galiba başında oturan teknisyen arada sırada kullanıcılara bakıyor geçen varsa düşürüyor olmalı yoksa kimininki düşerken kimininki düşmezdi. sonuçta bir tıklık mesafe 512kb ile 8mb. burada şu çalışan teknisyenlerden yok mu acep bu konuya bir açıklık getirse. 8mb'e geçmek istiyorsan hemen geç, eğer etrafında ttnet'ten internet alan varsa sor hızı düşüyor mu diye belki seninki de düşer ama çoğunluğun düşmüyor aklında olsun. arşiv yapmayı da seviyormuşsun ne güzel işte 700mb'lık bir film 20 dakikada iner sen de beklemeden seyredersin. kampayaları da sakın kaçırma, ben aldım kampanyayla 1 ay sonra daha ucuzu çıktı ^_^

[quote name='bilalozkan7' date='03 Aralık 2010 - 11:19 ' timestamp='1291375792' post='920688']
Aynen kimi insanda düşüyor kimisinde ise düşmüyor. Bu konuya bilgili bir vatandaş açıklık getirse çok güzel olacak :)
[/quote]
Aylık 49 tl ödeyenlerde hız düşüyor. Hızım düşmüyor diyenler 49 mu ödüyor yoksa 99 mu? :huh:

[quote name='byvistakazim' date='03 Aralık 2010 - 00:04 ' timestamp='1291331666' post='920561']
dokumacı abiye katılıyorum.. ayrıca hız düşmesi sık olmyor...benim ortalama 150 gb aylık kotam var ama hızım hala aynı
[/quote]

[quote name='dokumaci' date='03 Aralık 2010 - 00:25 ' timestamp='1291332904' post='920568']
ben geçelim 5 ay oldu daha hızımın düştügünü görmedim aynı
[/quote]

[quote name='edim.7' date='03 Aralık 2010 - 00:36 ' timestamp='1291333595' post='920569']
aynen bende 8 aydır geçtim 100 gb aşagı download etmiyorum hız hep aynı :D birde 4 kişi kullanıyoruz
[/quote]

Arkadaşlar yazlık bölgede oturuyorum ve burada hızına bakıp deneybileceğim biri yok.

Bugün aradılar 45 liralık 1 mbit sınırsız kullanıyordum 49 tl olan 8mbite kadar hız olan tarifeye geçmek ister misniz dedi. 15 gbdan sonra hız düşüyormuş yalnız karşıdaki görevlinin söylediğine göre. Karar veremedim. Birde daha önce 4gb kotalıdan 1 mbit limitsiz e geçince tarife değişikliği ücreti midir nedir ilk ay faturam 73 tl gelmişti. Bunda da bir adilik yapmasın ttnet? cevaplrınızı bekliyorum.

Alıntı yaptığım arkadaşlar gazı aldım sizden bilmiyorum artık :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...