Jump to content

Yeni Aldığım Hddye Windows Kurma Sorunu

poneryas
 Share

Recommended Posts

selam arkadaşalar nereye açacağımı bilememdim ama sonunda buraya açmaya kararverdim. sorunum ise dün laptopum için yeni aldığım hardiskime windows 7 kurdum fakat kurulumdan sonra açılışta mavi ekran hatası aldım. hata ise
Driver IRQL NOT LESS OR EQUAL
tam hata kodu ise bu :0x000000D1 (0x0000000 0x00000002 0x00000008 0x0000000

laptop markası: ASUS F3JP
eski hardisk: hitachi 160 gb 5400rpm 8mb cache 2.5"
yeni hardiskim: Western digital scorpio black 500 gb 7200 rpm 16 m 2.5"

sorunun neden kaynaklandığı hakkında bilgisi olan bana yardımcı olacak tüm arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.saygılarımla Edited by poneryas

Win 7 kurulumdan sonra aldığın bu hata donanım problerinden kaynaklanıyor,genellikle donanıma bağlı elemanları olan ses,ekran,web cam vesair anaparçaların sürücülerin yanlış kuruluması ile meydana gelmiş bir durumdur.Yanlış sürücü için tüm sürücüleri silmen yada kaldırıp orjinal sürücüleri yüklemen gerekecek.Dediklerimi bir gözden geçirmeni tavsiye ediyorum.Bios güncelleme ile sorun çözülmüş olmaz.
Temiz bir dvd ile win 7 yi kur çihazınla gelen driver cd ile sürücüleri yükle sorun kalmacaktır.Dene.

Uygulama neticelerini burda belirt ki diğerlere yerdımcı olsun.

• 1 yıl yıl...

kardeş sorunun çözüldü mü bilmiomm ama bendede western dijital markalı hard-disk var bu sorun bu markanın gelinde var bence bu hard-dikten kaynaklanıyor benim 2 arkadaşım daha bu hard-diskten kullanıyor onlarda da bu sorun var ben çözümü yeni bir tane alarak çözdüm eğer senin çözümün farklı ise söylede bizde elimizdeki olanı yapalım

kardeş hard-disk 3 defa böyle oldu 3ünde de garantiye gönderdim 3ünde de yenisi geldi ama mal yine aynı mesela 2 saat önce yine arkadaşımın başına geldi 5 farklı sistem cd si denedik yine de aYNı hep eksik dosya yüklüyorr yarıda kalıyor