Jump to content

16. Mknz. P. Tug. Komutanlığı / Diyarbakır

ekycy

Recommended Posts

Arkadaşlar 337. kısa dönem er olarak 16. Mknz P. Tug. Komutanlığı / Diyarbakırda vatani görevime başlayacağım...

Daha önceden orada görev yapmış, başaka bir sebepten diyarbakırda bulunmuş yada diyarbakırlı arkadaşlardan;

1) Soğuk oluyormu?

2) Giderkan yanımda ne getirmemi tavsiye edersiniz, neleri ordan temin edebilirim?

3) Acemilikten sonra dağıtım oluyormu?

4) Hala o birlikte görev yapan tanıdığınız varmı :D ::D :D

Şimdiden teşekkür ederim arkadaşlar....

o kadarda soguk bşr hava yok burda korkma zaten geldiginde ne demek istedigimi anlarsın tarih 10.12.2010 daha bugun ögleden sonra hava bozuldu metoroloji soguk bir hava beklıyor d.bakırda her türlü seyi burda bulurusn o konuda hiç cekınme bir diyarbakılı olarak d.bakır merkezde olarak ünv ögrencisiyim adanalı mersınlı arkadaslarım var adamlar burdaki arkdas ortamı gördüklerinde sok oldular büyük alıs veriş merkezleri olsun carsısı olsun süper acemi birligine gelince burda öyle bişi varmı yokmu bilmiyorum 7 kolurdu var bildigim princlik ana üstü var ama acemi birligini ilk senden duyor merkezde kalırsan carsı iznin varsa merkezde yasarsın ama ilceye düşersen ordaki ortamı bilmiyorum hayırlı teskereler dilerim sana simdiden

Cevaplar için teşekkürler askadaşlar... 

Adres konu başlığındaki gibi, ilçe yada başka birşey yazmıyor...

Duyduğum kadarıyla acemi birliğim Diyarbakıra düştüğü için dağıtım olmayıp görevimi orda sürdüreceğim yönünde...

Ben diyabakırda kalıyom

-Soğuk var ama daha donlar baslamadı haftaya donlar baslıyacak suan az da olsa don var kalın seyler al

-Komutanlığın karsısında market var gerekli seyler orda satılyıor

- Valla daha lise olduğumuzdan bilemiyom ama ordan sıkıntın olmaz sadece tek sorun panzerle sizi görevlere gönderecekler amm acemisiniz diye göndermezler geçen panzer devrilmişti 2 şehidimiz vardı bu olay önümde olmustu

ALLAH yar ve yardımcın olsun öle korkulacak bir yer değil .

[quote name='green_eyes21' date='10 Aralık 2010 - 22:05 ' timestamp='1292019337' post='924446']
o kadarda soguk bşr hava yok burda korkma zaten geldiginde ne demek istedigimi anlarsın tarih 10.12.2010 daha bugun ögleden sonra hava bozuldu metoroloji soguk bir hava beklıyor d.bakırda her türlü seyi burda bulurusn o konuda hiç cekınme bir diyarbakılı olarak d.bakır merkezde olarak ünv ögrencisiyim adanalı mersınlı arkadaslarım var adamlar burdaki arkdas ortamı gördüklerinde sok oldular büyük alıs veriş merkezleri olsun carsısı olsun süper acemi birligine gelince burda öyle bişi varmı yokmu bilmiyorum 7 kolurdu var bildigim princlik ana üstü var ama acemi birligini ilk senden duyor merkezde kalırsan carsı iznin varsa merkezde yasarsın ama ilceye düşersen ordaki ortamı bilmiyorum hayırlı teskereler dilerim sana simdiden
[/quote]

Arkdas ilçeye düşerse Bismile düşer orasıda çok sakin 5 okulun ortasına kurulmus bir birlik ve sağlam yerde ,ilçede gezilecek yer yoktur kafanın dinlersin .

[quote name='atakan21' date='10 Aralık 2010 - 22:11 ' timestamp='1292019718' post='924452']
Ben diyabakırda kalıyom

-Soğuk var ama daha donlar baslamadı haftaya donlar baslıyacak suan az da olsa don var kalın seyler al

-Komutanlığın karsısında  market var gerekli seyler orda satılyıor

- Valla daha lise olduğumuzdan bilemiyom ama ordan sıkıntın olmaz sadece tek sorun panzerle sizi görevlere gönderecekler amm acemisiniz diye göndermezler geçen panzer devrilmişti 2 şehidimiz vardı bu olay önümde olmustu

ALLAH yar ve yardımcın olsun öle korkulacak bir yer değil .
[/quote]

istanbuldan uçakla gelmeyi düşünüyorum, birlik hava alanına yakınmı?

Kısa dönem olarak yapacağım için göreve çıkaracaklarını düşünmüyorum... Diyarbakır için doğunun Parisi diyorlar korkulacak bir yer olmadığıni duymuştum :D :D :D

[quote name='ekycy' date='10 Aralık 2010 - 22:20 ' timestamp='1292020233' post='924461']
istanbuldan uçakla gelmeyi düşünüyorum, birlik hava alanına yakınmı?

Kısa dönem olarak yapacağım için göreve çıkaracaklarını düşünmüyorum... Diyarbakır için doğunun Parisi diyorlar korkulacak bir yer olmadığıni duymuştum :D :D :D

[/quote]

hava komutanlığına yakın ama sizin gideceğiniz yere ters düşer . Aynen doğunu parisi birkaç kişi yüzünden kötülüyorlar ama hiçte öle bir yer değil , Çok büyük bir komutanlıktır zaten içine girince ritme ayak uydurlursunuz çabuk geçer zaman .

d.bakırlı olarak sana yine diyorum insanlarından korkma kesinliklen misafir perverdir birileri cıkar simdi maclardan bahseder misafir perver olduklarını gördük falan filan konusunda bende o konuda derimki ne ekersen onu bicersin bu herkes için gecerlidir hava alanı
merkezde oldugu için sorun yasamasın sana bi tavsiye daha hava alanı içinde taksilr var onlara binme gidecegin güzergah üstü büyük sehir beledyesi arabaları var onlara bin git ofiste birz turla gez yemegin ye ondan sonra birligine teslim ol korkma d.bakırlılar öcü degil B) B) B) B)

[quote name='green_eyes21' date='10 Aralık 2010 - 22:28 ' timestamp='1292020738' post='924469']
d.bakırlı olarak sana yine diyorum insanlarından korkma kesinliklen misafir perverdir birileri cıkar simdi maclardan bahseder misafir perverlik konusunda bende o konuda derimki ne ekersen onu bicersin bu herkes için gecerlidir hava alanı yakındır merkezde olduguna göre
[/quote]

Arkadaşlar korktuğum felan yok birşeylerden...

Güney doğuda urfaya kadar geldim gezdim oralararı, tatil yaptım... Diyarbakıra ilk kez gideceğim için ve TNC ailesinden ordada insanlar olacağını düşündüğüm için gitmeden bilgi edinmek istedim...

[quote name='ekycy' date='10 Aralık 2010 - 22:34 ' timestamp='1292021053' post='924477']
Arkadaşlar korktuğum felan yok birşeylerden...

Güney doğuda urfaya kadar geldim gezdim oralararı, tatil yaptım... Diyarbakıra ilk kez gideceğim için ve TNC ailesinden ordada insanlar olacağını düşündüğüm için gitmeden bilgi edinmek istedim...

[/quote]

Eyw hocam sitemiiz size değil olanlara öle yazıyoz üştünüze alınmayınız. Elimizden ne geldiyse yardımcı olmaya varız .

hava o kadarda soguk olmaz sehir cıvıl cıvıl ihtiyac konusuna gelince giyimden tut her sey var kaldıgın yerde nasıl rodi boyner vs varsa burdada var türkiyede 82mi 85 ilmi tam bilmiyorum il varsa d.bakırda 5_6 büyük ilimizdir yani askerye konusnda sıkıntı cekermsn cekmezsin onu bilmem ama sehir hayatında sıkıntı cekmesin son soruların varsa söyle sana yardımcı olum burdan

[quote name='green_eyes21' date='10 Aralık 2010 - 22:39 ' timestamp='1292021356' post='924482']
hava o kadarda soguk olmaz sehir cıvıl cıvıl ihtiyac konusuna gelince giyimden tut her sey var kaldıgın yerde nasıl rodi boyner vs varsa burdada var türkiyede 82mi 85 ilmi tam bilmiyorum il varsa d.bakırda 5_6 büyük ilimizdir yani askerye konusnda sıkıntı cekermsn cekmezsin onu bilmem ama sehir hayatında sıkıntı cekmesin son soruların varsa söyle sana yardımcı olum burdan
[/quote]
Soracak fazla soru yok, her şey birliğe teslim olana kadar...

Anladığım kadarıyla hava alanından önce merkeze geleceğim, sonra ordan birliğe gideceğim...

hava alanı merkezde zaten ofise varıs dknı diyim sana 30 dk tabi d.bakırı bilmiş olsan bu 20 dk kadarda düşer ofiste inersen turlarsan yürüyüşlen ordan birlige teslim olman 15 dk zamanı alır o zaman sana simdiden hayırlı teskereler dilerim hocam fazla tüfek omza yapma biz 8 yıl önce cok yaptıgımız için :D :D :D

[quote name='ekycy' date='10 Aralık 2010 - 22:44 ' timestamp='1292021677' post='924487']
Soracak fazla soru yok, her şey birliğe teslim olana kadar...

Anladığım kadarıyla hava alanından önce merkeze geleceğim, sonra ordan birliğe gideceğim...

[/quote]

Hocam otobüslerin üştünden ofis yazılıyorsa binersin söfre sorarsın komutanlık nerde seni ordan indirid yok ben Taksile gidecem dersen zaten 5-6 tl gider gitmez .Bizim ofis dediğim yer havaanın çarplasında 3-4km Diyarbakır merkezi oluyor.ALLAH yolunuz açık etsin bir sorunuz yada sorununuz olursa mesaj atabilirsiniz.

[quote name='green_eyes21' date='10 Aralık 2010 - 22:47 ' timestamp='1292021845' post='924489']
hava alanı merkezde zaten ofise varıs dknı diyim sana 30 dk tabi d.bakırı bilmiş olsan bu 20 dk kadarda düşer ofiste inersen turlarsan yürüyüşlen  ordan birlige teslim olman 15 dk  zamanı alır o zaman sana simdiden hayırlı teskereler dilerim hocam fazla tüfek omza yapma biz 8 yıl önce cok yaptıgımız için :D  :D  :D
[/quote]
16. Mknz P. Tug. danmı bahsediyorsun?  Bir yerde şehir merkezine 30 km okumuştum...

ben Taksile gidecem dersen zaten 5-6 tl gider gitmez atakan kardes hava alanında taksiye binerse 20 tl ofise kadar dısarda binersede 15_20 ile arasında heleki hocamda yabancı ise zaten bilyorsun her ilin esnafı yabancı gördümü hemen onu kek sanarlar havaalanın içnde zaten büyüksehir servisi var ona binerse 1,5kurus :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

[quote name='ekycy' date='10 Aralık 2010 - 22:52 ' timestamp='1292022122' post='924492']
16. Mknz P. Tug. danmı bahsediyorsun? Bir yerde şehir merkezine 30 km okumuştum...

[/quote]

Hocam Hava komutanlığı ofisin diibnde sayılır 5dk mesefe havaalanı işe 10km ilerde ama orda kısa yollar var bide hartailarda merkez dağkapı oalrka gözüküyor ondan 30km zaten siz ayak basınca göreceksiniz.

[quote name='green_eyes21' date='10 Aralık 2010 - 22:54 ' timestamp='1292022244' post='924494']
ben Taksile gidecem dersen zaten 5-6 tl gider gitmez atakan kardes hava alanında taksiye binerse 20 tl ofise kadar dısarda binersede 15_20 ile arasında heleki hocamda yabancı ise zaten bilyorsun her ilin esnafı yabancı gördümü hemen onu kek sanarlar havaalanın içnde zaten büyüksehir servisi var ona binerse 1,5kurus :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

google amcaya piyade komtanlıgın adresini yaz ilk cıkan linke tıkla bakım askerye sehir merkezin neresinde zaten sizin gelceginz yer 7 kolordu komtanlıgı :rolleyes: :rolleyes:
[/quote]

Pardon :D oda doğru hocam siz tam olarak anlatın arkdasa ben bazı seyleri atayabilirm./Senin ALLAHINA kurban sabahtandır diyom bunlar 7.koorduya teslim olacak o zaman niye 16.yazmıslar merkez 7.koordu zaten :D

hocaam sizin yabacagınz diyim havalana inersiniz vip kapısından cıktıgınzda hic bir yere gitmeyeniz orda beyaz üstünde diyarbakır büyük sehir beledyesi otobüsü olur üstünde alay ofis dakapı dicle ünv vs falan yazar ona binersinsöfüre benı ofiste kasablar duragında indir dersin sehir merkezin tam ortasında olursun ha bu arada inzibatlar falanda olmaz ondanda korkma kasablarda inersin yemek yemekte istersen hemen orda dönerciler var oturur bi dönerin yersin o cade boyu bi asagı bi yukarı cıkarsın saglı solu sanat sokagına gidersin gezersin ondan sonra gider birligine teslim olursun hayır ben direk birligime gitmek istiyorum der isen isen diyorum kasablarda inersin indigin yerde prestij otel nerde dersin hemen sana gösterirler acıkta zaten prestij otel dedigimz kenan miroglunun bi filmi vardı ya d.bakırda cekmişti bumerang cehenmi nemi o otel otelin önünüe geldinmi kapsının önüne ama ordan dim dik ne saga ne sola düm düz ileri git zaten askerye görürsün okmi hocam varmı baska aklında kalan soru artık bizden bukadar hocam biz bize düşün üstümüze düşün fazivemiz olan görevi yerine getirdik artık bizim önerilerimiz sizin için ne kadar olumlu olumsuz olcak degilmi atakan kardes

[quote name='green_eyes21' date='10 Aralık 2010 - 23:06 ' timestamp='1292022970' post='924505']
hocaam sizin yabacagınz diyim havalana inersiniz vip kapısından cıktıgınzda hic bir yere gitmeyeniz orda beyaz üstünde diyarbakır büyük sehir beledyesi otobüsü olur üstünde alay ofis dakapı dicle ünv vs falan yazar ona binersinsöfüre benı ofiste kasablar duragında indir dersin sehir merkezin tam ortasında olursun ha bu arada inzibatlar falanda olmaz ondanda korkma kasablarda inersin yemek yemekte istersen hemen orda dönerciler var oturur bi dönerin yersin o cade boyu bi asagı bi yukarı cıkarsın saglı solu sanat sokagına gidersin gezersin ondan sonra gider birligine teslim olursun hayır ben direk birligime gitmek istiyorum der isen isen diyorum kasablarda inersin indigin yerde prestij otel nerde dersin hemen sana gösterirler acıkta zaten prestij otel dedigimz kenan miroglunun bi filmi vardı ya d.bakırda cekmişti bumerang cehenmi nemi o otel otelin önünüe geldinmi kapsının önüne ama ordan dim dik ne saga ne sola düm düz ileri git zaten askerye görürsün okmi hocam varmı baska aklında kalan soru artık bizden bukadar hocam biz bize düşün üstümüze düşün fazivemiz olan görevi yerine getirdik artık bizim önerilerimiz sizin için ne kadar olumlu olumsuz olcak degilmi atakan kardes
[/quote]

Öledir abi . Hayatta RABBİM size güzel bir yol çizsin ne diyim Diyarbakırımızdan güzel anılar ve dostluklarla ayrılmanız dileğile.

[quote name='atakan21' date='10 Aralık 2010 - 23:29 ' timestamp='1292024362' post='924520']
Öledir ab . Hayatta RABBİM size güzel bir yol çizsin ne diyim Diyarbakırımızdan güzel anılar ve dostluklarla ayrılmanız dileğile.
[/quote]
Acemi birliği olduğu için gezbileceğimi düşünmüyorum. Dağıtım olmayıp orada kalırsam bol bol gezerim... Asker ocağı, eminimki çok güzel arkadaşlıklar kuracağım, çok güzel hatıralarım olacak inşaallah...

[quote name='ekycy' date='10 Aralık 2010 - 23:32 ' timestamp='1292024562' post='924522']
Acemi birliği olduğu için gezbileceğimi düşünmüyorum. Dağıtım olmayıp orada kalırsam bol bol gezerim... Asker ocağı, eminimki çok güzel arkadaşlıklar kuracağım, çok güzel hatıralarım olacak inşaallah...

[/quote]

Tememnimiz bu hocam ,ALLAH yol ve yoldasınız olsun

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...