Jump to content

Size Bir Fıkra..

Chiuso

Recommended Posts

Adını Bilemicem Artık Hoca Anlatmıştı.
----------

Bi Adam Varmış Her Gün Yalvarıyormuş Allaha Allahım Lütfen Bana Para Ver vs.. Melek'te Bu Adamın Bu Üzgün Halini Görmüş ve Allaha Gitmiş Demiş. Allahım Bu Adam Size Günlerdir Aylardır Yalvarıyor Bu Adamın Dileklerini Kabul Etmicekmisiniz Demiş.. Allah Ben Onun Dileklerini Çoktan Kabul Ettim. Adam Ne Loto Oynuyo Ne Milli Piyango Alıyo Ben Ne Yapayım Nasıl Vericem Parayı Demiş :)

LOTO VS. OYNAYANLAR İÇİN .. :nea:

[quote name='Chiuso' date='12 Aralık 2010 - 00:10 ' timestamp='1292106013' post='925049']
:) evet haram da işte başka türlü nasıl verecek parayı :p aman hoca din kültürü hocası :)
[/quote]
yaratan istedikten sonra bir şekilde verir

hz. Ali (ra) adamın birine devesini emenet ederek birazdan geleceğini söyleyip gitmiş adamda deveyi serbest bırakıp devenin ipini pazara götürüp satar, adamı yakalarlar, deveyide bulurlar hz. Ali (ra) adama sorar ipi kaça sattın diye oda 10 dirheme der, hz Ali (ra) yanındakilere döner ve der ki bakın ben deveyi tuttuğu için ona 10 dirhem verecektim ama o sabırsız davranıp rızkını haram yolla aldı birz sabretseydi aynı parayı helelinden zaten alacaktı der.

işte arkadaşlar bu kıssadanda anlaşılacağı gibi sabır sabır sabır...
çünki Allah ü teala malikül mül dür er-rezzaktır, yani yegane mül sahibi ve tek rızık veriçidir, sabredip çalışalım Allah allah hep helalinden verecek dir
öyle loto moto fasa fiso..
Allah hepimize helalinden bol rızık versin yoluda bolca tasakkuk edenlerden eylesin amin :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...