Jump to content

Biostan Açılış Sesinin Gelmemesi

bycll
 Share

Recommended Posts

bilgisayarım mükemmel çalışıyordu.Ama baska bir harddiske format atmak için taktım daha sonra kendi harddiskimi taktıgımda bilgisayara görüntü gitmedi.Powera bastıgımda elektrik geliyor ama biostan açılış sesi gelmiyor....lütfen yardım.........
not:Harddiskte sorun yok.. Edited by bycll

[b]Parçaları tek tek çıkarıp sorunun ne olduğunu anlayın RaM ilk tek takın sonra diğerini sonra ekran kartını çıkarın deneyin,
Ekran kartını cıkarttıktan sonra,onboarddan goruntu almayı deneyin.
neden diyeceksin benim başıma da geldi tek tek parçaları çıkardım ve sorunun ekran kartından olduğunu anladım.

[/b]

[quote name='MasterTR' date='20 Aralık 2010 - 07:51 ' timestamp='1292832109' post='929542']
[b]Parçaları tek tek çıkarıp sorunun ne olduğunu anlayın RaM ilk tek takın sonra diğerini sonra ekran kartını çıkarın deneyin,
Ekran kartını cıkarttıktan sonra,onboarddan goruntu almayı deneyin.
neden diyeceksin benim başıma da geldi tek tek parçaları çıkardım ve sorunun ekran kartından olduğunu anladım.

[/b]
[/quote]

dvd ram elektrik gitmemesi bundan mı kaynaklanıyor....

• 4 hafta sonra ...

[quote name='haticeözdemir' date='14 Ocak 2011 - 18:06 ' timestamp='1295029013' post='944125']
Harddiskiniz daha önce çalışıyor muş o zaman bağlantıyı yaparken yanlış kabloyı yanlış yere takmış olabilir misiniz?Çünkü genelde yapılan birşeydir. :)
[/quote]

IDE kablosu sata yuvasına girmeyeceğine göre power kablosuda standart olduğuna göre böyle bir sıkıntı olmaz...

kuzey chipsete elektirik geliyomu ona bakmak gerek once
board da bi lamba var led o yanıyormu???
ide yada power kablosunu yanlış takman şmkansız kadar zor :D o ihtimali direk es geçmek gerek
makinede tozlanma varmı ona bak ram hdd vs tum slotları sok ve dene