Jump to content

Bu Virüsü Nasıl Silebilirim

korsan02180
 Share

Recommended Posts

vala akidişler...sality alman.am falan bunlar bizim makinelerede girdi ama...kurtuldum çok şükür...benim yaptıklarımı sölim...öncelikle harici hardisk falan usb ne varsa bütün bilgileri sileceksin....exe olan bütün dosyaları...biçimlendirip format atacaksın...d sürücüsündeki exeleride sileceksin...c ye format atacaksın...sonra microsoftun esentiel ve panda coloud antivirüs yükleyip makineni öle kullanacaksın....tabi bütün kurulumları winrarla...exe olarak kalmasın...virüsler hep exelere bulaşıp etkiliyo ama winrarlı kullanırsan etkilenmiyo...vala kaç gün uğrastım anlatamam sonunda kurtuldum bütün herşeyden...kafam rahat...ha sakın sunu yapma bilgisayarımdakileri hardiske atarım sonra tekrar yüklerim falan dersen en başa dönersin zaten....microft esentiel ve panda zaten buluyo ve siliyo..o yüzden şu an için exeler in hepsinden vazgececeksin başka yol yok...zaten en donanımlı virüs taramayı kullansan bile bu exeleri bulup silecek zaten...o yüzden...bence sende sıfırdan başla...

Öncelikle Flash belleğini formatla eset,kepersky vb virüs programı at içine dursun sonra bas formatı pc'ne ilk kuracağın şey Flash belleğindeki virüs programını kurmak olsun hdd diğer partlarını bile açma kur ondan sonra tarama ile diğer partlarda olanlardanda kurtulursun.Yok ben format atmadan temizlicm diyorsan EXE.uzantılı olanlarda ciddi sorunlar ile karşılaşacaksın sana kalmış neyse sana kolay gelsin şimdiden

• 2 hafta sonra ...

Ne bulaşırsa bulaşsın temizlemeyle ugrasmam hiç. Hiç acımam basarım formatı. Zaten alınmış programlarım kurulu imajım vardır. Winrarla dizinleri gezer, sandboxie ile program işlerinizi halledin, usb belleklere de çift tıklamayın yeter. Orjinal kaynağından olmayan exe. lere de tıklamayın. Sandboxie işinize yarar :)