Jump to content

Sandisk U3 16Gb Flash Belleği Bölümlendirmek

kahweci_x
 Share

Recommended Posts

Arkadaslar elimde sandisk cruzuer u3 16gb flash bellek var ve ben bunu iki partition olarak kullanmak istiyorum bir bölümünü ntfs olarak diğerini fat32 olarak kullanmak için ntfs olan kısmına 4 gb buyuk dosyaları atabilmek ıcın malum fat32 de bunu yapamıyoruz fat kısmına da dvd player da flash belleği görebilmek için ama bu konuyla ilgili partition magıc ve windows bölümlendirme işe yaramıyor linux uzerinden böldüğüm zamanda windows sadece 1. bölümü goruyor ve ikinci kısım yok oluyor kısacası başarıya ulaşamıyorum bir turlu :)

bu konuda bilgisi olan arkadaslar yardımcı olursa sevinirim iyi forumlar...

[quote name='yawuz58' date='30 Aralık 2010 - 23:34 ' timestamp='1293752662' post='935333']
windows kurulumu yaparken hdd gibi bölmüyormu
[/quote]
hayır bolemıyorsun o sekılde zaten dos ortamında yaptıgın fdiskten pede farklı bırsey degıl oradakı bolumleme ıslemı

[quote name='ottomanmurat' date='31 Aralık 2010 - 02:51 ' timestamp='1293764512' post='935382']
Hp Format Tool Var Bunla Büyük diskleri Bile fat Olarak Biçimlendirebiliyorsun Boot Usb Si Felan Yapabiliyorsun
[/quote]
Evet onu biliyorum ama onda sadece dosya sıstemını degıstırıp format atabiliyorsun benım yapmöak ıstedıgım aynen bir hdd gibi flash diskte 2 partition olusturmak

çalıştıra diskmgmt.msc yaz entere bas
gelen yerde flash belleig seç bölüm sil bölüm oluştura gel bölüm oluştura gelince 8100 mb ise 4000 mb yaz oluştur yap o oluşturunca
bir oda daha açılır ona da oluştur de bu sefer kalan mb yi görür onu da oluştur yap biçimlendir olması lazım usb disker pc diski gibi çalıştıgı için sorun olmaz.

[b]Her hangi bir konuda kendi kendimize deneyip görmediğimiz bir çözümü "böyle olması lazım" diyerek önermek doğru değildir...

USB parmak bellek bölümleme konusu aşağıdaki bağlantıda anlatılmıştır:
[/b]
[code]http://www.tnctr.com/topic/156922-usb-tathynyr-disk-parmak-bellek-boelumleme/page__p__913587__fromsearch__1#entry913587 [/code]

Edited by taba