Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

Ams Ile Sqlite 3 Kullanımı

galetis
 Share

69 members have voted

1. 1. Videolar ve kodlar sürdürülüp T-Sql komutları başlasınmı ?

• Evet
      64
    • Hayır
      5

Recommended Posts

• Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• 1 ay sonra...

2.ders uçmuş tekrar upload şansı var mı ??

ve bir soru da ben sormak istedim daha yeni başladım bende bu sql olayına şimdi iki ayrı listemiz var birinci liste boş, ikinci listemizde de databasedeki bilgileri sorgulayıp birinci listeye istediğimiz bilgiyi almak istiyoruz "örn: kalem diye sorguladık ordaki seçeneklerden 1.tükenmez kalem 2.kurşun kalem 3.vs vs kalem ben2.yi seçip diğer listeye atmak istiyorum" bunun da kodunu verebilir misin ? hatta bi video çekebilirsen diğer videoların gibi hem dha iyi anlaşılır hem de böyle bir şey yapmak isteyen herkese faydalı olur ...

Edited by crazysert

ve bir soru da ben sormak istedim daha yeni başladım bende bu sql olayına şimdi iki ayrı listemiz var birinci liste boş, ikinci listemizde de databasedeki bilgileri sorgulayıp birinci listeye istediğimiz bilgiyi almak istiyoruz "örn: kalem diye sorguladık ordaki seçeneklerden 1.tükenmez kalem 2.kurşun kalem 3.vs vs kalem ben2.yi seçip diğer listeye atmak istiyorum" bunun da kodunu verebilir misin ? hatta bi video çekebilirsen diğer videoların gibi hem dha iyi anlaşılır hem de böyle bir şey yapmak isteyen herkese faydalı olur ...

[quote name='crazysert' date='27 May 2011 - 13:39 ' timestamp='1306496341' post='1019226']
[/quote]
küçük bir örnek yaparsan yardımcı olabilirim

[quote name='crazysert' date='27 May 2011 - 15:17 ' timestamp='1306502264' post='1019285']
http://hotfile.com/dl/119071109/57f80a0/RNEK.rar.html

örnek olarak yaptığım dosyayı buraya koydum kardeşim
[/quote]

kardeş hiçbir kod yok ki bunda sadece tasarım yapmışsın sen.
Ben Şöyle Birşey Hazırladım Umarım Söylediğin Olmuştur.

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1306566750__1.jpg[/img]

[img]http://www.tnctr.com/uploads/imgs/pre_1306566769__2.jpg[/img]

[color="#000000"]Eklenen Kodlar :
Globals
SQLite3Connection, err = SQLite3:connect("AutoPlay\\Docs\\demo.db");---program açıldığında db bağlan istersen Action On Startup bölümünede yazabilirsin bu kodu

Page1 On Show
--------- dbdeki ürünleri listeliyelim
SQLite3Cursor, err = SQLite3Connection:execute("SELECT * FROM urun"); ---db urun tablosunu al
listele = SQLite3Cursor:fetch({},"a") ---tablola
ListBox.DeleteItem("ListBox1", -1);----listeboxu temizle -1deki sil

while listele do--- döngüyü başlat
ListBox.AddItem("ListBox1",listele.urun);---dbdeki urunleri yazdır

listele = SQLite3Cursor:fetch(listele, "a");---tablolamayı bittir
end--döngü bittii
---malzemelerde ara butonu On Click
ara = Input.GetText("ara");----ınputtaki yazıyı al

SQLite3Cursor, err = SQLite3Connection:execute("SELECT * FROM urun WHERE urun LIKE '"..ara.."'");---ınputa girelen yazıyı veritabanında urunler tablosunda ara
row = SQLite3Cursor:fetch({},"a")--tablola
ListBox.DeleteItem("ListBox2", -1);---listeboxdaki -1deki veriyi sil

while row do--döngüyü başlat
ListBox.AddItem("ListBox2", row.urun);---dbdeki urunleri listele

row = SQLite3Cursor:fetch(row,"a");----tablolamayı bitir
end---döngüyü bitir

---Page 2 Ekle Butonu

elektrik = Input.GetText("eadi");-----inputtaki yazıyı al
efiyat = Input.GetText("efiyati");---inputtaki yazıyı al

SQLite3Connection:execute("insert into urun (urun,fiyat) values ('"..elektrik.."','"..efiyat.."')");--db yaz
Dialog.Message("Urun Bilgisi","Eklenen Ürün : "..elektrik.."\n\r\n Fiyatı : " ..efiyat.." TL");----db yazdıktan sonra bilgileri ver

---SİLME VE GÜNCELLEMEDE EKLENDİ
Sistemci The End[/color]

https://rapidshare.com/files/2819136073/__r__n_Listesi2.apz :folder:

Edited by Sistemci

sadece mantık açısından göstermiştim onu bide sqlite3 pluginini bulamadım bulduklarım sadece sqlite o da sizin göstermiş olduğunuz videodaki gibi connection kısmında tıkanıyor onun için yazamadım kodu

http://amstudio.azman.info/2009/04/16/listbox-text-file-interactions/

burada birşeyler buldum gibi ama malesef ingilizcem kısıtlı :)

http://amstudio.azman.info/index-of-samples/

ve buradada örnekler var

Edited by crazysert

çok teşekkürler kardeşim eline sağlık ben değiştirmek istediğim yerleri değiştiririm artık ona göre biraz daha modifiye ederim umarım herkesin işine yarar

bir şeyi de unuttuk bu arada şimdi veri tabanından bir bilgi silmek istiyoruz onu nasıl yapacağız veya düzenleme ??
iki buton daha eklemek lazım mış :))

Edited by crazysert

projede bir iki düzenleme yaptım. Arama kısmında ürün adını tam yazmayınca çıkmıyordu. Şimdi herhangi 1-2 harfini yazınca çıkıyor. Birde arama buttonunu kaldırdım, inputa yazarken gerçek zamanlı arama yapıyor. Birde 2. sayfada ürün ekleyince eklenen ürünü anında göstermiyordu, onuda düzenledim..

[code]http://www.mediafire.com/?elufy46wtd1gcll[/code]

peki birşey daha sormak istiyorum buradaki arama yaptırdığımız malzemelerin üzerine çift tıklayınca başka bir listeye almak için ne yapmamız gerekiyor ?? malzeme listesi hazırlarken üzerine çift tıklayıp diğer listeye alıp ordan da yazdırma butonu koyup çıkarmayı düşünüyorum ama tabi işin içine sql ve yazılım bilgisi biraz fazla girince yapabileceklerim bnmde kısıtlanıyor sizin saynizde geliştiriyorum kendimi emeği geçen herkese teşekkür ederim bu arada ...

[quote name='crazysert' date='28 May 2011 - 10:41 ' timestamp='1306572088' post='1019761']
peki birşey daha sormak istiyorum buradaki arama yaptırdığımız malzemelerin üzerine çift tıklayınca başka bir listeye almak için ne yapmamız gerekiyor ?? malzeme listesi hazırlarken üzerine çift tıklayıp diğer listeye alıp ordan da yazdırma butonu koyup çıkarmayı düşünüyorum ama tabi işin içine sql ve yazılım bilgisi biraz fazla girince yapabileceklerim bnmde kısıtlanıyor sizin saynizde geliştiriyorum kendimi emeği geçen herkese teşekkür ederim bu arada ...
[/quote]

kardeş ana SQL kodları var elinde biraz uğraşırsan yaparsın

Arkadaşlar bu çalışmayı kullanmaya başladım ama bir sorunum var yine ürün eklerken 3-4 ürün sonra kilitleniyor program tuşlar faln tıklanıyor ama ürün eklemiyor bide 16 tane ürün ekleyebildim fazlasını kaydetmiyor
sanırın db dosyasında problem oluşuyor

Edited by crazysert

[quote name='crazysert' date='31 May 2011 - 12:10 ' timestamp='1306836654' post='1021402']
Arkadaşlar bu çalışmayı kullanmaya başladım ama bir sorunum var yine ürün eklerken 3-4 ürün sonra kilitleniyor program tuşlar faln tıklanıyor ama ürün eklemiyor bide 16 tane ürün ekleyebildim fazlasını kaydetmiyor
sanırın db dosyasında problem oluşuyor
[/quote]

kilitlenme farklı bir programdan kaynaklanıyordur kardeş. ürün eklemeye gelince eklemede sınır o kadar az değil farklı birşey vardır yazdığın harfte veya işarette hata vardır kaydetmiyordur.

Programı denedim kardeşim sıkıntı yok istersen sanada gönderebilirim yani

Edited by Sistemci

Anlattığın dersler ile bir proje yaptım değerleri listboxa aktara biliyorum ancak listboxtan kişiyi seçtiğim zaman veritabanındaki bilgileri inputlara aktarmasını istiyorum birde listboxın üstünde input var orayada kişinin mesela adını yazınca list boxta sadece o isimle olan kişiler listelensin yapmak istediğim bunlar
proje dosyası:

http://www.dosya.tc/upload/lN3Y4h/sql.rar.html