Jump to content

Bilgisayar Küt ;diye Kapanıyor

MaSK
 Share

Recommended Posts

• Replies 63
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

deliricem yaw yeni format attım şimdide tamamen kilitleniyor

ekran masa üstü ekranda görünüyor ama pc kilit ne mause oynuyor nede klavye çalışıyor.

resetliyorum düzeliyor kartı çıkardım taktım onu yaptım bunu yaptım delirmek üzereyim

[quote name='MaSK' date='05 Ocak 2011 - 16:16 ' timestamp='1294244788' post='938570']
deliricem yaw yeni format attım şimdide tamamen kilitleniyor

ekran masa üstü ekranda görünüyor ama pc kilit ne mause oynuyor nede klavye çalışıyor.

resetliyorum düzeliyor kartı çıkardım taktım onu yaptım bunu yaptım delirmek üzereyim
[/quote]
anakartta onbord ekran kartı varsa ekran kartsız sistemi denedinmi? soruna neden olan şudur diyemedik.Tabiki birçok sebep var.Ekran kartı ve işlemci değişikliği ve 64 bit sistemden sonra sorun çıktığına göre sorun için 3 olasılık var demektir.Ekran kartı,işlemci,64bit sistem.Tabiki bunlardan baska sebeplerde kapanma sorunlarına yol acar.
dediğim gibi ekran kartsız yada baska kartla sistemi denemek lazım.Teşhis için sıradan deneye deneye bulmak lazım.Ha bunlar değilse sorun ozaman diğer neden olabilecek hususlar değerlendirilebilir.Powersufly ve kablosu topraklama vs kontrolü gibi.

[quote name='MaSK' date='05 Ocak 2011 - 22:16 ' timestamp='1294262769' post='938761']
bu geçe komple pc yi söküp temizleyip tekrar montajını yapacagım bakalım ne olcak yoksa sıyırcam

bu arada evde toprak hattıyok ondanda olabilirmi
[/quote]

Tabiki olabilir. Topraklamasında 9volt ve üzeri voltaj olan müşterilerde bile bu tip olaylar oluyor.
Topraklamayı kitabına uygun şekilde yaptırın. Düzelmezse
Anakart ve kasa arasında kalan boşluğa yalıtkan bir kaplama yapın. Genelde ben anakart kutularından çıkan süngerle yaparım. Düzelmezse
Ram - Anakart - PSU gibi bileşenlerde sorun var demektir.
Sorunun çözümüne tersten gitmeye uğraşıyorsunuz.

Öncelikle yapman gereken Bileşenlerin Çakışması Sonucundamı Boyle bır sorun ortaya Cıkıyor Yoksa sistemden kaynaklımı
PC'ni Tv Kartı Vs Ek kartları Cıkartıp Sadece Gereklı Bılesenler Var Iken Ac Aynı sorun Devam Ediyorsa Fanlarını Kont'et + Gordugum kadarıyla ıslemcı fanın kapalı buda Toz oranını ustunde Barındırma % sını arttırır Mumkunse Pc nın tozlarını tamamıyle temızle İşlemci Fanının Koruma Kapagını Acıpta temızle daha sonra sistemine Bak Eger Orjnal Bir Windows 7 Kullanmıyorsan Yaptıgın Crak Sorunlu ise Bu Win 7 nin Kendı Korumasıdır Ms nin Yaptıgım Guvenlık Koruması Yani Pc'in Kapanma Suresı 2 saatte bır hıc bısey yokken reset atar ekran dırek kapanır ! bu sure dahada dusurulmus olabılır Ms tarafından Sistemin Orjınal Se ve Reset Sistemden Degıldır diyorsan Bılgısayarını Kapat Parcaları Cıkart madan once Fişi Prizden cıkart Ve Pc nın power tusuna 2-3 kere bas ve pc de dolasan elektrıgı boşalt daha sonra tum parcaları cıkart pcnin Power supply e yuklenmeden pc topla yanı 1 hdd 1 dvd 1 ekran kartı gerekırse tv kartları takma sade şekilde açıp dene olmazsa bi format at 64 veya 32 destegı olmayan sıstem de pc resetlemez buda bı not olsun Sonucu yazarsan Sevınırım

[quote name='rejii' date='05 Ocak 2011 - 21:36 ' timestamp='1294263990' post='938781']
Öncelikle yapman gereken Bileşenlerin Çakışması Sonucundamı Boyle bır sorun ortaya Cıkıyor Yoksa sistemden kaynaklımı
PC'ni Tv Kartı Vs Ek kartları Cıkartıp Sadece Gereklı Bılesenler Var Iken Ac Aynı sorun Devam Ediyorsa Fanlarını Kont'et + Gordugum kadarıyla ıslemcı fanın kapalı buda Toz oranını ustunde Barındırma % sını arttırır Mumkunse Pc nın tozlarını tamamıyle temızle İşlemci Fanının Koruma Kapagını Acıpta temızle daha sonra sistemine Bak Eger Orjnal Bir Windows 7 Kullanmıyorsan Yaptıgın Crak Sorunlu ise Bu Win 7 nin Kendı Korumasıdır Ms nin Yaptıgım Guvenlık Koruması Yani Pc'in Kapanma Suresı 2 saatte bır hıc bısey yokken reset atar ekran dırek kapanır ! bu sure dahada dusurulmus olabılır Ms tarafından Sistemin Orjınal Se ve Reset Sistemden Degıldır diyorsan Bılgısayarını Kapat Parcaları Cıkart madan once Fişi Prizden cıkart Ve Pc nın power tusuna 2-3 kere bas ve pc de dolasan elektrıgı boşalt daha sonra tum parcaları cıkart pcnin Power supply e yuklenmeden pc topla yanı 1 hdd 1 dvd 1 ekran kartı gerekırse tv kartları takma sade şekilde açıp dene olmazsa bi format at 64 veya 32 destegı olmayan sıstem de pc resetlemez buda bı not olsun Sonucu yazarsan Sevınırım
[/quote]

şimdi geldim eve hemen başllıyorm denemeye

Arkadaşlar Sonuç için Emeği Geçen Herkeze Sonsuz Teşekkürler...

Sorun Bendeki Sonzamanda İndirmiş ve Kurmuş Oldugum Windows 7'den Kaynaklanıyormuş..

C-Ronaldo Arkadaşın Yapmış Olduğu Windows 7'yi Kurdum Hiçbir Sorun Yok ve Bilgisayar Eskisinden Daha Hızlı Çalışıyor.