Jump to content

Pardus Görüş Ve Tartışma Başlığı

Share

Recommended Posts

• Replies 112
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ayrıca Parduste film izlerken kasılmalar oluyor buda bir sorun.

suana kadar tespit ettiğim sorunları

-Oyun(Online,Korsan ve oyun hileleri)

-Online Filde takılmalar

Bunlar çözülürse yine gececeğim ins.parduse

Bu dedigin sorunlar daha 2 gun once cıkan pardus 2009.2 kelaynaktamı ?? eger yenisini cıktıgını bilmiyorsan bir daha dene bu sorunlar kalkmıs olabilir.

elimde 2 cd var tekine mayıs güncellemeli xp tekine pardüs 2 yi çekecem ama pardüste iki sürüm var hangisi en iyisi şeçemedim ilk pardüs deneyimim olacak

Bunu indir. Eğer indirdiysen bunu çek.

ftp://ftp.pardus.org.tr/pub/pardus/kurulan/2009.2/Pardus-2009.2-Geronticus-eremita.iso[/CODE]

Kurulum notlarını ve aşağıdaki konuyu okumadan kuruluma başlama. Önce xp' yi kur pardus kuracağın diskini windows üzerinde böl ve sonra pardusu kur. Kolay gelsin.

[CODE]http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=143507[/CODE]

Edited by exi23

pardus daha ilk sürümünü cıkarmadan öncede linux kulandım pardus çıktı yine kulandım tek sorun yaşadığım konu ATI oldu nekadar linux a özel ekran kartı sürücüsü çıkarmış olsada 3D özeliği olsada vere bildiği 2D görseliği linux çok iyi bir işletim sistemidir windowstaki bütün oyunları desteklemese de sadace linuxa özel free oyunlarıda vardır mesela Quake ve türevleri açık kaynaktır ve istediğingibi değiştirip ekleyip kendinde oynaya bilirsin vedahası Unreal Tournament , Enemy Territory : Quake Wars ,Tremulous ,Tux Racer,World Of Padman,Vendetta,

Urban Terror ,A Tale In The Desert , Excalibur: Morgana’s Revenge v3.0

bu yazdıklarım counter strike dahil birçok windowstaki oyuna rakip oyunlardır istersen google amcadan resimlerina bak

amayazının başındada dediğimgibi eğerki ATI ekrankartın varsa sorunyaşaman muhtameldir

pardus dahil linux türevlerini kulan mak istiyen arkadaşları meraklı ve araştırmacı olmaları gerek ve atı da dahil herşeyin çözümü linuxta vardır windows un türkiyede vedünyada enfazla satan ve kulanılan işletim sisteminin sebebide armut piş ağzıma düş olması

inşalah türkiye bilinç lenirde pardusu kulanan ların sayısı artar.

Edited by maxsiy

Evet Ekran kartım Ati.

Ben Pardusu kötülemek istemiyorum.Mükemmel bir işletim sistemi.Görünümü ve oyunlarıda güzel fakat bazı sinir edici sorunlar yasanıyor.Pardus 2009.1 .ci sürmü denediğimde wine ile 3 gün ugrasmıstım.Deli oldum sildim haliyle.

birde bunlarla 2 isletim sistemi kurulurmu?

512 mb ram

37 gb hard disk (Çağ dışı pc :))

Evet Ekran kartım Ati.

Ben Pardusu kötülemek istemiyorum.Mükemmel bir işletim sistemi.Görünümü ve oyunlarıda güzel fakat bazı sinir edici sorunlar yasanıyor.Pardus 2009.1 .ci sürmü denediğimde wine ile 3 gün ugrasmıstım.Deli oldum sildim haliyle.

birde bunlarla 2 isletim sistemi kurulurmu?

512 mb ram

37 gb hard disk (Çağ dışı pc :))

Evet kurulu fakat depo olarak nereyi kullanacaksın. :) Depo ayrı diyosan en az 10' ar gb ayırmalısın her sistem için. :)

Pardusu yukarıda saydığınız sebeplerden ötürü 2009 yılında 1 kez denedim bu deneyimin sadece 2-3 saat sürdü. Emperyalizm vs milliyetçilik konularında oldukça hassas bir insan olmama rağmen kullanamadım. pardus olmamış be abi. Pardusu kullanınca xpnin nekadar efsane bir işletim sistemi olduğunu kendimce birkez daha kanıtladım. open office gibi bir iki programla olmaz bu iş. pardusu kurunca a dan z ye herşey problem oluyor. ne bir oyun kurabiliyorsunuz ne de birşey.. Bu büyük proje için çalışanları takdir ediyorum. kullanamadığım için çok üzgünüm..

Ne olursa olsun Hiç bir zaman Pardos linux vs Kullanmam.

Her ne hikmetse "büyük emek verilen" bu çalışmanın ismi çoğunlukla yanlış yazılıyor , söyleniyor efendim bu güzide çalışmanın adı Pardüş, Pardis, Pardiş, vs.vs hele hele "PARDOS" hiç değil..

P+A+R+D+U+S = PARDUS

Pardus bence windowstan iyi bir işletim sistemi.Sebebi ise fazla hata vermemesi vede cevrim iççi istediğimiz proğramı pisi den indirebilmemiz.

Ancak Windows oyunlarını oynayan arkadaslarmız pardus te baya zorlanır.Bu yazdıklarım Xp-Pardus icin tabiki windows 7 le karsılastırsam tabiki windows 7 derim.

Linux tabanlı pardus gercekten iyi bir işetim sistemi elinin altında binlerce dokuman, oyun, program ve hatta acık kaynak kodlu olmasıda buyuk bir avantaj lakin soyle bir durum var eğri oturup dogru konusmak lazım türkiye ortamında bilgisayar dunyasına çogu insan yeni girdi windows'u daha yeni kullanmaya baslayan kişiler için linux tabanlı bir işletim sistemi tam bir işkence kendim kullandım biliyorum dedim ya eğri oturup dogru konusmak lazım tamam pardus windowsun yapamadıgı bir cok seyi fazlasıyla yapıyor kendi tecrübelerimden biliyorum ki windows'ta küçük bir adobe flas playerin kuramayan insanlar gordum kalkıpta bu tür arkadaslara pardusu kurarsak deyim yerindeyse sudan cıkmış balığa donerler sitede pardus'un okullarda kurulup öğretimeye baslanacakmıs diye okudum bu cok guzel olur once bunun eğitimini almalı kullanıcılar ondan sonra diyorum ben ama tabiki illaki ben bunu kullancam diyenlerede sozum yok bunlar gercekler arkadaslar cok guzel bir konuya değinmişsiniz tesekkur ederim

HOCAM www.tvixie.com adresindeki programyüzünden ikidir pardusu kaldırıyorum.Benimiçinbu programı çalıştırmayı denermisin.

onun için son linux kerneli ile uyumlu hata vermeyen son sürüm en gelişmiş sanal pc programını vereyim size kurun programı anlatımı ve serialleri mevcut içine windows kurun onda çalıştırın :)

http://hotfile.com/dl/44944916/446d63f/VMware_Workstation_7.1.261024_For_Linux_x86_FULL_by_KemalALKIN.part1.rar.html
http://hotfile.com/dl/44944946/95ab4a7/VMware_Workstation_7.1.261024_For_Linux_x86_FULL_by_KemalALKIN.part2.rar.html
http://hotfile.com/dl/44945016/6d7a119/VMware_Workstation_7.1.261024_For_Linux_x86_FULL_by_KemalALKIN.part3.rar.html
http://hotfile.com/dl/44945061/9ce7b8a/VMware_Workstation_7.1.261024_For_Linux_x86_FULL_by_KemalALKIN.part4.rar.html[/CODE]

32 bit sürümüdür

nette bu finali yoktur sadece tnctr ve destek sitemde :)

• Editor
virtualbox un yaptığınınmı yapıyor bu program.

Şuanda ubuntu kullanıyorum ubuntuda çalışıyor mu

virtualbox'tan daha iyisini yapıyor...

ve evet, yukarıdaki vmware sürümü sadece Linux sürümleri için geçerlidir... yani Ubuntu'da da çalışır...

virtualbox un yaptığınınmı yapıyor bu program.

Şuanda ubuntu kullanıyorum ubuntuda çalışıyor mu

tüm linuxlarda çalışır hemde yeni kernel uyumlu 7.0 daki gibi kernel hatası vermez

bu en gelişmiş sanal pc programı her sistemi kurabilirsin windows vista 7 ve mac os x te şeffaflık aktif edebilirsin :)

mac os x kurabilmen için işlemcinizin vt desteklemesi gerekir

Ne olursa olsun Hiç bir zaman Pardos linux vs Kullanmam.

Büyük konuşmamak gerekir. Belkide kullandığınız server vs pardusla çalıştırılmaya başlanır istemesenizde kullanmak zorunda kalırsınız. Belki mp3 playerınız linux çekirdeğe yazılmıştır. Belki arabanızdaki sistem ilerde linux çekirdeği üzerine inşa edilir.

Büyük konuşmamak gerekir. Belkide kullandığınız server vs pardusla çalıştırılmaya başlanır istemesenizde kullanmak zorunda kalırsınız. Belki mp3 playerınız linux çekirdeğe yazılmıştır. Belki arabanızdaki sistem ilerde linux çekirdeği üzerine inşa edilir.

oluyorda

mesela hp palm i aldı açık kaynak kodlu tabletler üretilicek :)

ve dahasıda gelicek