Jump to content

Hdd'mi Usb Ile Bağlayabilir Miyim?

araratsensiz
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar Laptop'um yandı HDD sağlam bende HDD'yi bir kutuya bağlayıp başka bir bilgisayara USB'den bağlamadım başlangıçta USB HDD'yi gösterdim Buradaki İşletim Sistemi Başlangıçta Başlıyor Ama Tam "Hoş Geldiniz" Ekranında Mavi Ekran Gelip Bilgisayar Yeniden Başlıyor ve Her Defasında Aynısı Oluyor Buna Bir Çözüm Varmıdır Acaba, Bu İşletim Sistemime Baya Zaman Harcadım ve Okuldaki Bilgisayarımda da Kullanmak İstiyorum. Lütfen Bir Zahmet Yardımcı Olun...

[b]laptoptakı hddyi sokup normal pcye bagladın ve bu hdddekı işletım sistemı ıle pcyı acmak ıstıyorsun
işletım sistemının tanıdığı anakart- ekran kartı - ses kartı- lan hepsı farklıdır bu yüzden mavi ekran vermesi normaldır
[/b]

Hayır mümkün değil.Zira farklı donanımlara sahipler.
2.si xp farklı bilgisayara bağlanınca orjinal değil uyarısı verir.Kopya muamelesi yapar.Özellikle anakart ve işlemci değişiklğinde bu sonuç doğar.Kısaca bu dediğin olmaz.Bu benim bildiğimdir.Yanılabilirim.

[quote name='araratsensiz' date='10 Ocak 2011 - 23:56 ' timestamp='1294697182' post='941687']
Cevaptan Dolayı Çok Teşekkürler, Peki USB HDD'ye Windows XP Kurup Bunu Yanımda Taşımam Mümkün mü?
[/quote]

mümkün ancak bu hdd ile her pcde kendi işletim sistemını açmazsın.[b][/b]

Edited by ozanaus

Yanan Laptoptan söktüğün HDD nine uygun box denilen kutular mevcuttur bu kutulardan bir tane alıp onun içine HDD ni koyucaksın.Sen bu HDD ni YEDEK olarak kullanacaksın anlaşılan.Usb çıkışlı HDD içinde olan kutuyu PC ne USB den bağla,sistemin acıldığında bu kutudaki HDD ni bilgisayarımda göreceksin orda gördüğün HDD nin eski laptopta kurulu işletim sistemli kısmını gördüğün partı biçimlendir de biçimledirdikten sonra gönül rahatlığı ile YEDEK olarak içeriği tamamen silinmiş olduğu için kullanabilirsin.Sisten açılışında hiç bir sorun görmeyeceksin.Selametle.

[quote name='mucit41' date='11 Ocak 2011 - 00:19 ' timestamp='1294698567' post='941700']
Yanan Laptoptan söktüğün HDD nine uygun box denilen kutular mevcuttur bu kutulardan bir tane alıp onun içine HDD ni koyucaksın.Sen bu HDD ni YEDEK olarak kullanacaksın anlaşılan.Usb çıkışlı HDD içinde olan kutuyu PC ne USB den bağla,sistemin acıldığında bu kutudaki HDD ni bilgisayarımda göreceksin orda gördüğün HDD nin eski laptopta kurulu işletim sistemli kısmını gördüğün partı biçimlendir de biçimledirdikten sonra gönül rahatlığı ile YEDEK olarak içeriği tamamen silinmiş olduğu için kullanabilirsin.Sisten açılışında hiç bir sorun görmeyeceksin.Selametle.
[/quote]

konuyu bir daha oku derim

[quote name='mucit41' date='11 Ocak 2011 - 00:41 ' timestamp='1294699872' post='941713']
USB HDD'yi gösterdim diyorsun bu iş nasıl oluyor acıklarmısın.
[/quote]

biostan usb hddyi başa almış bu şekılde laptoptakı hdden pcyı açmak istıyor
ancak driver uyuşmazlıgı nedeniyle bu sistem açılmıyor

[quote name='mucit41' date='11 Ocak 2011 - 00:54 ' timestamp='1294700670' post='941730']
O zaman onu master değilde slave yapsın belki problem olmaz sanırım.
[/quote]

usbden bağladığı için slave yada master fark etmıyor, neticede mavi ekran hatası veriyor

USB bağlantı kablosunu çıkart pc acıldıktan sonra tak desem hem pc ye hemde hdd zarar getirir diye düşünüyorum.Tek çare cd den çalışan windows ile pc yi çalıştırmak ve takılı hdd ye ordan biçimlendirme şekli aklıma geliyor.Biçimlendirme bitince içerik silinmiş olur belki açılışta mavi ekran vs hata olmaz görüşündeyim.