Jump to content

Nagas™ Rma Services (Teknik Servis Yaz. )

alisky
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar merhaba..
Uzun bir aradan sonra giriş fırsatım oldu.Bu arada programın yeni sürümü için kolları sıvadım yaklaşık %70 i bitti diyebilirim.Bu sefer Delphi ile yazmaktayım.
İstek ve görüşlerinizi bu başlık altında yazabilirsiniz.

kolay gelsin arkadaşım. eskiden access te birşeyler yapıyordum artık uğraşmak bile zor geliyor. Teknik servis için (klimacı) basit bir program yapılabilir mi?
1- müşteri girişi ( adres telefon)
2- ürün markaları liste yapılabilecek
3- yapılan işler
4- fiyat bedeli
5-hatırlatma (seneye tekrar gidilecek yada 2-3 ay sonra)
böyle birşey mümkün mü?

[quote name='osmanlıbilgisayar' date='12 February 2011 - 09:24 ' timestamp='1297502641' post='961951']
S.Aarkadaşım seninde yardımınla kurdugum program sorunsuz çalışıyor.yanlız kullanımda bazı sorunlarım var mesela bir müşterinin ürününü teslim aldıgımda ona fiş keserken kesilen fişte benim firma bilgilerim gözükmüyor.daha dogrusu buraya bilgiler nasıl girilir bulamadım.

BİRDE BU İKİ ARKADAŞIN GÖNDERDİGİ FİKİRLER ÇOK İYİ.SANIRIM BUNLAR BU PROGRAMDA YOK GİBİ.

Müşteri cari kartı açılabilmeli.Geçmişte yapılan işler-kullanılan parçalar takip edilebilmeli.veresiye ve taksitlendirme yapabilmeli.Yazıcıdan kayıt formu alınabilmeli.Gelen ürünün marka-modeli girilebilmeli ve çok bulunan markalar için işaretleme imkanı olmalı. Ürün durumu girilebilmeli.Mesela şarz aleti yok,yan kapağı eksik,dvd rom sürücüsü yok vb.Şimdilik aklıma gelenler bunlar:)

müşteri hesaplarını tutmak basit işler.önemli olan herhangı bır problem anında cihazı tamir eden kişye ulaşabilme ve daha önce cihaz ahngi arızalar sebebi ile gelmiş kayıt yenı mı, cihaz icin personelin yazmış olduğu bir not varmı.?bunları uygun bir şekilde tutabılme
[/quote]

Arkadaşın Dediği Gibi Ayarlayabilirsen çok Güzel olur Aslında En Önemli Şey Bu Daha önce Arıza için Gelmişmi üzerinde ne Gibi İşlemler Yapılmış Hangi tarihte Gelmiş Hangi Tarihte geri Verilmiş Bunun Gibi Bütün Bilgilerin Tutulması lazım.Başarılarının Devamını Dilerim

• 2 years yıl...