Jump to content
TNC-TR
KemalALKIN

Mac Os X Paylaşım Ve Sorunlar/çözüm Başlığı

Recommended Posts

@Please login or register to see this link.

Bu arkadaşa TeamWiever ile bağlanılıp CloverBootloader kuruldu ardından CloverConfigurator ile config.plist dosyası düzenlendi. Ses için AppleHDA ALC887.kext+HDAEnalbler1.kext KextWizard ile kuruludu. Sistem yeniden başlatıldı ses test edildi sonuç olumsuz du. CloverConfigurator ile config.plist dosyası editlendi Audio ID 1 eklendi ve tekrar sistem yeniden başlatıldı ve ses sorunu giderildi. Ekran kartı ATİ olduğundan etkinleştirilemedi tanıtım süreci uzun ve meşakkatli olduğundan olduğu gibi bırakıldı. Tecrubeli bir kullanıcı bu ekran kartını da etkinleştirebilir diye düşünüyorum, artık türkçe kaynak ta çok bu konuda.

Edited by dj sms

Arkadaşlar PowerPC G5 Mac OS X 10.5.8 sürümünde windows işletim sistemi nasıl yüklerim?

Bu sürümde boot camp yok

Mac OS X 10.6 Snow Leopard ile bu sorunu çözebilirmiyim.

Selamun aleyküm arkadaşlar Mac OS high Sierra kurmaya çalışıyorum.kurulumda şu ekranda kalıyor.yardımcı olabilirmisiniz.

Please login or register to see this link.

persia92, 9 dakika önce yazdı:

Selamun aleyküm arkadaşlar Mac OS high Sierra kurmaya çalışıyorum.kurulumda şu ekranda kalıyor.yardımcı olabilirmisiniz.

Donanım bilgisi nedir?

Msi gv62 7rd marka laptop

i57300 işlemci 

8gb ddr 4 ram

2gb gtx 1050 ekran kartı

1gb harddisk

persia92, 3 saat önce yazdı:

i57300 işlemci 

8gb ddr 4 ram

2gb gtx 1050 ekran kartı

1gb harddisk

Daha önce Hackintosh deneyimin oldu mu?

Çünkü bu cihaza kurulum yapmak baya meşakkatli ve sabır isteyen bir iş.

Konuyu da hortlattın bu arada, en son tam 2 yıl evvel yorum yapılmış. :)

Edited by DJ_Rush
  • Thanks 1

Aynen öyle oldu😂başka bir raw dosyası indirdim.kuruluma kadar geldim fakat hfs dosya biçimi yaptığım DİSK’e kuramadım.mac os la Windows u dual boot olarak kullanacağım.linux u 12 yıl kullandık mac ı deneyelim dedim.mac da Windows bölümünü görebiliyorsunuz?

Edited by persia92

persia92, 10 dakika önce yazdı:

i57300 işlemci 

8gb ddr 4 ram

2gb gtx 1050 ekran kartı

1gb harddisk

Bu cihazda Nvidia ekran kartı devredışı bırakılarak GPU(ntelHD) ile kurulum yapılır. Wifi çalışmaz ek olarak Usb Wifi alman gerekir veya uyumlu bir çip kullanılır, Ethernet çalışır. Ses kartı çalışır.

Seni direkt olarak buraya yönlediriyorum. Kesin sonuca buradan ulaşırsın. Ben EL Capitan kullanıyorum ve High Sierra ile bazı kurulum adımları değiştiği için buradan daha net bilgi ve cevap alırsın. DSDT düzenleme bilmiyorsan öğrenmelisin çünkü bu makinaya kurulum için gerekli.

Edited by DJ_Rush
  • Thanks 1

DJ_Rush, 05.08.2018 - 02:17 yazdı:

Bu cihazda Nvidia ekran kartı devredışı bırakılarak GPU(ntelHD) ile kurulum yapılır. Wifi çalışmaz ek olarak Usb Wifi alman gerekir veya uyumlu bir çip kullanılır, Ethernet çalışır. Ses kartı çalışır.

Seni direkt olarak buraya yönlediriyorum. Kesin sonuca buradan ulaşırsın. Ben EL Capitan kullanıyorum ve High Sierra ile bazı kurulum adımları değiştiği için buradan daha net bilgi ve cevap alırsın. DSDT düzenleme bilmiyorsan öğrenmelisin çünkü bu makinaya kurulum için gerekli.

Merhaba verdiğiniz linki takip ederek  osxinfo sitesine üye oldum. High Sierra sürümünü indirdim ve kurdum.

Asus N550JV laptopumda  gayet güzel çalışıyor.

Yalnız ben ekran kartını kapatma işlemi yapmak yerine  config.plist dosyasına nv_disabler=1 komutu ekleyerek hallettim.

Herşey çalışıyor sayılır. Bluetooth hariç. Onu da kulanmıyorum zaten.

Bu mesajı da Mac OS High Sierra yüklü laptopumdan yazıyorum.

Teşekkürler.

• Like 1