Jump to content

Modem Kendini Resetliyor.

alperica
 Share

Recommended Posts

Bunu yazması bile garip geliyor bana ve saçma ama başımdaki sorun büyük gibi. İnternet cafe işletiyorum bazen film falan indirmek için bi başka foruma giriyorum. bu siteye girdiğim zaman modem kendini resetliyor. devamlı olmasada arada bir yapıyor. ilk seferler TTnet e mana buldum ama farkettim ki internet bağlantısı koptuğu zaman ben o siteye girmeye çalışıyorum. her giriş denememde olmuyor diyelim 2 3 saat aralıklarla bakınca olan birşey. düşünüyorum saçma geliyor bana forum sitesine girişte neden modem resetlensin ama :S gerçekten durum bu şekilde. bu konuda bilginize sığınıyorum şimdiden teşekkürler.

Modem - Zyxel P-600 Series

ilginç bir sorun bencede yani teorik olarak böle bişey olması tamamen saçmalık ama sorunun kaynağını bende merak ettim şimdi...
konuyla ne kadar alakası var bilmem ama eğer film gibi konularda down yapıyorsanz sana torrenti öneririm hem hızlı hemde zamandan kazanıyorsun ben bu şekilde ayda 100den fazla DVD yada .mkv gibi yüksek kaliteli filmleri hiç zorlanmadn indirip izliyorum demanlı forumlarla yada linklerle uğraşma derdim olmuyor...

flash dosyası derken?
Böyle birşey buldum acaba bu sayfadaki dediğin şey olabilir mi?
[code]http://www.zyxel.com.tr/web/support_download_list.php?indexflag=20040906164737&ModelIndexflags=0,420051214153537,420051214160349[/code]

Edited by alperica

Adaptörden olabilir yani akım dengesiz gelirse sorun olucaktır aynı sorun bendede mevcuttu adaptörler sürekli aktif kaldığı için devrelerde aşınma olabiliyor tavsiyem adaptörü değiştirin modemi fabrika ayarlarına döndürüp firmware güncellemesinden sonra ayarlarınızı yapınız sorun devam etmeyecektir diye düşünüyorum.

adam sadece 1 sitede yapıyor diyor ne alakası var kondansitorle adaptorle.genel sorundan bahsetmiyorki. ?? bence sen o adresten farklı bir modemle indirmeye çalış ondada oluyorsa problem siteden site yazılımdandır.olmuyorsa mekanık olarak sende bir sorun vardır.modemi değiştir derim.ama adaptorle kondanstorle falan uğraşma...

Bende arkadaşlara katılıyorum. Bir siteye girmek isterken modemin reset atması mantıksız... Büyük ihtimal tesadüftür.
Bu tip sorunlar genelde modem + adaptorden olabileceği gibi voltaj dalgalanmaları, internet hattı gibi etkenlerden de olması muhtemel.

Tabi bir ağda, başka bir pcde çalışan bir programda bu soruna yol açıyor olabilir. Araştırmak lazım...

[quote name='blue_life' date='24 Ocak 2011 - 10:14 ' timestamp='1295864668' post='950731']
Bende arkadaşlara katılıyorum. Bir siteye girmek isterken modemin reset atması mantıksız... Büyük ihtimal tesadüftür.
Bu tip sorunlar genelde modem + adaptorden olabileceği gibi voltaj dalgalanmaları, internet hattı gibi etkenlerden de olması muhtemel.

Tabi bir ağda, başka bir pcde çalışan bir programda bu soruna yol açıyor olabilir. Araştırmak lazım...
[/quote]

Şimdi dediğim gibi olay çok saçma bir internet sitesine girdiğim zaman modemin reset atması. Bunu şuan bu konuya cevap yazan birisi yazsaydı bende inanmazdım ama ben çok ciddiyim siteye her girişimde olmasada diyelim 3 4 saat aralıklarla girişimde sitenin içeriği açılır gibi oluyor sonra duruyor bakıyorum modemin bağlantı ışığı sönmüş yeniden bağlanmaya çalışıyor. Normalde hiç bağlantımız kesilmiyor bağlantı kesildiği anlarda hep ben oı siteye girme teşebbüsünde bulunuyorum. Şimdiden teşekküler olay tamamiyle böyledir.

[b]Geçenlerde Başıma Geldi Masa'nın Sol Tarafında Telefon Var Kabloları Falan Kabloları Sağlam Bağlamamıştım En Ufak Sarsıntıda Gelen Giden Duruyor Yani :) Kardeşimin Oraya Girmesiyle Fark Ettim Bacağını Değdirmesi ile Modem Falan Resetleniyordu. Bu Olayı Örnek Alarak Varsa Bi Temassızlık Kontrol Et Derim Ben...[/b]

Ya şimdi dediklerinizde mantıklı bugün gene denedim o siteye giriş yaptım modemin ışıkları hemen söndü yandı moden gene resetlendi. Siteye özel birşey mi anlamadım ki çok saçma birşey acaba modemin güncelleme gibi şeyleri var onlarımı yapsam :S