Jump to content

Windows 7 Sp1 Orjinal İsolar..(Entegre Değil)

istanbul82
 Share

Recommended Posts

[quote name='YAGMURADAM' date='23 Ocak 2011 - 03:18 ' timestamp='1295749730' post='949895']
O size kalmış.
eğer ilk komutta

DISM /Mount-Wim /WimFile:"C:\DVD\sources\install.wim" /Index:5 /MountDir:"C:\wim" >nul

İndex 5 yerine başka bir numara seçerseniz w7 ultimate değilde hangi numarayı seçtiysen o kurulur.dil paketleri deona göre eklenir.İndex5 w7 sürümünü ayarlıyor.Gerisi buna bağlı olarak gelişiyor.Saygılarımla
[/quote]

Aynı komutları diğerleri içinde uygulamamız gerekiyor değilmi?

/Index:4
/Index:3
/Index:2
/Index:1

diye sanırsam böyle olacak...

İnanın bana ben sadece index5i biliyorum.Diğerlerini seçerseniz ne olur bilmem.Bunu uzmanları cevaplasın.Bu anlattığımı ben aynen uyguladım.Ve sanala sorunsuz yükledim.Kurulum arayüzü türkçe olduve açıldığında direk türkçe olarak açıldı.Saygılarımla

himmgarip bi soru daha ben zaten entegre ettim ama anlatımı aldığım kaynakta

dism.exe /Image:"Wim" /Remove-Package /PackageName:Microsoft-Windows-Client-LanguagePack-Package~31bf3856ad364e35~x86~en-US~6.1.7601.17514

şeklinde ingilizce dili kaldırmaktan bahsetmiyordu merak ettiğim benim iso boyutu arttı sizlerde durum nedir

[quote name='oguzhan43' date='23 Ocak 2011 - 04:04 ' timestamp='1295752486' post='949905']
himmgarip bi soru daha ben zaten entegre ettim ama anlatımı aldığım kaynakta

dism.exe /Image:"Wim" /Remove-Package /PackageName:Microsoft-Windows-Client-LanguagePack-Package~31bf3856ad364e35~x86~en-US~6.1.7601.17514

şeklinde ingilizce dili kaldırmaktan bahsetmiyordu merak ettiğim benim iso boyutu arttı sizlerde durum nedir
[/quote]

Peki dvd de 2 dil seçeneğinmi var şuan eng ve tr olarak...

Benim dvd yapım aşamasında şuan :)

Şu unmount komutu 45 dakikadan fazla sürüyor...

Edit: Anlatılanları harfiyen uyguladım ama sonuç hüsran dil hala ingilizce...

Edited by himmgarip

[size="3"][b]Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum, bu verdiğiniz turrent dosyalar bilgisayarımıza ne kadar zamanda iniyor?
Belgelerimde dosyaların tam boyutu görünüyor ama turrent indirmeye devam ediyor işlem bu şekildemi oluyor? turrentteki % denin dolmasını mı bekleyeceğiz?

resimde gördüğünüz gibi[/b][/size]

[img]http://img69.imageshack.us/img69/5084/resimg.png[/img]

[quote name='Hırçın-46' date='23 Ocak 2011 - 09:03 ' timestamp='1295774037' post='949971']
[size="3"][b]Arkadaşlar bir şey sormak istiyorum, bu verdiğiniz turrent dosyalar bilgisayarımıza ne kadar zamanda iniyor?
Belgelerimde dosyaların tam boyutu görünüyor ama turrent indirmeye devam ediyor işlem bu şekildemi oluyor? turrentteki % denin dolmasını mı bekleyeceğiz?

resimde gördüğünüz gibi[/b][/size]

[img]http://img69.imageshack.us/img69/5084/resimg.png[/img]
[/quote]
hızın baya az , soruna gelince evet %nin dolmasını beklemek zorundasın.

[b]arkadaşım turrenti ilk defa kullanıyorum bu yüzden ayarları nasıl yapılır bilmiyorum ayrıca internet hızım 8 mb ttir..
o zaman bir sorun var galiba bunun bir çözümü varmıdır? ayarları nasıl yapılıyor pc de virüs olması düşüktür indirdiğim sistemi bilemeyeceğim ama...[/b]

32 bit tüm sürümlerin işi bitti!
64 bitin ise entegreler tamam ama ingilizceyi ve diğer ülkelerin temalarını kaldırma kodlarında harf hatası çıktı (amd64 yazmam gerekirken x64 yazmışım)

büyük bir sorun değil ama 2-3 saat vaktimi alacak
ardından crack ile test :)

Edited by XC*LUSiVE

[quote name='XC*LUSiVE' date='23 Ocak 2011 - 09:55 ' timestamp='1295777110' post='950010']
64 bitin ise entegreler tamam ama ingilizceyi ve diğer ülkelerin temalarını kaldırma kodlarında harf hatası çıktı (amd64 yazmam gerekirken x64 yazmışım)

büyük bir sorun değil ama 1 saat vaktimi alacak
[/quote]
beklemedeyiz :)
bu arada benim netbok bios modlu formattan sonra lisans sorunu yaşarmıyım?

Edited by emrebegen

[quote name='XC*LUSiVE' date='23 Ocak 2011 - 09:55 ' timestamp='1295777110' post='950010']

büyük bir sorun değil ama 1 saat vaktimi alacak
[/quote]

kolay gelsin :D

[quote name='XC*LUSiVE' date='23 Ocak 2011 - 10:01 ' timestamp='1295777497' post='950015']
bu arada çalışmama SATA/RAID/AHCI sürücülerini eklediğimi söylemeyi unutmuşum :)
[/quote]
sata raid ahci dışında hiçbirşey eklemediniz değilmi? kendinden crackli olmassa cok daha iyi olur, en sade haliyle olursa tadından yenmez,:)

[quote name='XC*LUSiVE' date='23 Ocak 2011 - 10:01 ' timestamp='1295777497' post='950015']
bu arada çalışmama SATA/RAID/AHCI sürücülerini eklediğimi söylemeyi unutmuşum :)
[/quote]

[b]bak bu çok iyi ollmuş arkadaşım kolay gele, dur bakalım sitede iki gündür derin bir sessizlik hakim ilk kim paylaşacak TR sürümünü Allahualem sistem hazırlayan arkadaşlar harıl harıl çalışıyor online bile görünmüyorlar.... :D [/b]

[/quote]
Zaten artık 2011 model bir çalışma yapman şart olmuştu sanırsam :D epeydir bir çalışman
olacakmı diye takip edip duruyordum.
kolay gelmesi dileğim ile sağlıcakla kalasın

ben burayı anlamadım
"lp.cab dosyasını winrarla çıkarın ve Lp.cabın ayıklandığı klasördeki sources
ve setup\sources dizinini (içindekileri değil kendisini) DVD'ye kopyalayın.
Yani şöyle:
Setup klasöründeki sources anadizine kopyalanacak.Dosya değişeyim mi derse evet deyin.
Sources klasörü de anadizine kopyalanacak.Dosya değişeyim mi derse evet deyin.(Alıntıdır)"

lp klasöründeki sources ile dvd ana dizinindeki mi yer değiştirecek boyutları çok farklı ama nasıl olacak bu anlatırmısınız

[quote name='XC*LUSiVE' date='23 Ocak 2011 - 02:48 ' timestamp='1295744281' post='949874']
Windows 7 SP1 All-In-One Türkçe İçeriği:

-Enterprise ve Starter Dahil [u]TÜM[/u] Windows 7 SP1 RTM Sürümleri
-Sadece Türkiye Teması ve Türkçe Dil Paketi
-SATA/RAID/AHCI Sürücüleri

şu an entegre işlemi başladı öğlen gibi crack ile birlikte test sürecine başlarım diye düşünüyorum...
[/quote]

Bari temayı default yapmayında yine sade gözüksün, isteyen temayı aktif eder.

Sp1 paketi ilk çıktığında 3-4 arkadas entegre etti hemen yayınladılar..ama nedense sp1 orj iso çıkmasına rağmen tr dil entegre edip yayınlamıyorlar.sayfadada bir kar kişi yapmış ama upload etmiyor galiba..bir hayır sever arkadas yayınlasında artık indirsin herkes.bilmeyen arkadaslar bile tr ye cevirmeye çalışıyor telef oldular..lütfen

[quote name='denizkadarderin' date='23 Ocak 2011 - 10:11 ' timestamp='1295778066' post='950022']
ben burayı anlamadım
"lp.cab dosyasını winrarla çıkarın ve Lp.cabın ayıklandığı klasördeki sources
ve setup\sources dizinini (içindekileri değil kendisini) DVD'ye kopyalayın.
Yani şöyle:
Setup klasöründeki sources anadizine kopyalanacak.Dosya değişeyim mi derse evet deyin.
Sources klasörü de anadizine kopyalanacak.Dosya değişeyim mi derse evet deyin.(Alıntıdır)"

lp klasöründeki sources ile dvd ana dizinindeki mi yer değiştirecek boyutları çok farklı ama nasıl olacak bu anlatırmısınız
[/quote]

Arkadaşlar bilenler bana yardım ederse sevinirim...

• Editor

[quote name='kadir3485' date='23 Ocak 2011 - 12:19 ' timestamp='1295778560' post='950031']
Sp1 paketi ilk çıktığında 3-4 arkadas entegre etti hemen yayınladılar..ama nedense sp1 orj iso çıkmasına rağmen tr dil entegre edip yayınlamıyorlar.sayfadada bir kar kişi yapmış ama upload etmiyor galiba..bir hayır sever arkadas yayınlasında artık indirsin herkes.bilmeyen arkadaslar bile tr ye cevirmeye çalışıyor telef oldular..lütfen
[/quote]
Sevgili kardesim win7 sp1 yeni sızmıs piyasaya ve bazı arkadaslar türkceye cevirmişler ama yayınlamadan önce bazı testler yapmak zorundalar test yapmadan vermeleri olumsuz yorumlara sebeb olabilir kanaatindeyim ve zannedersem bu gün türkce isolar gelmeye baslıcak biraz daha sabır diyorum

[quote name='ByAdmin' date='23 Ocak 2011 - 10:18 ' timestamp='1295778484' post='950028']
Bari temayı default yapmayında yine sade gözüksün, isteyen temayı aktif eder.
[/quote]

aynen katılıyorum sana..sade kullanırım hep..tema olması beni diğer arayışlara yöneltmişti.ama inş default yapmaz..genelde herkes sade kullanır.
isteyen zaten temayı aktif eder..

• Like 1