Jump to content

Win 7 Sp1 Dil Paketi Ekleme

djonur007
 Share

Recommended Posts

[center][b][font="Trebuchet MS"][size="5"][color="#ff0000"]Windows 7 SP1 Dil Paketini Kurulu Sisteme Eklemek[/color][/size][/font][/b]

[font="Trebuchet MS"][color="#000000"]Bilgisayarınıza WAIK'i indirip kurun. Kurduktan sonra aşağıdaki komutu bat dosyasına yazın, düzenleyip çalıştırın.[/color][/font]

[font="Trebuchet MS"][color="#000000"][code][php]DISM /Online /Add-Package /PackagePath:C:\TR LP.cab[/php][/code][/color][/font]

[font="Trebuchet MS"][color="#000000"]C:\TR LP.cab = Türkçe dil paketi[/color][/font]

[color="#ff0000"][b][font="Trebuchet MS"][size="5"]Windows 7 SP1 Dil Paketini Image Dosyasına Eklemek[/size][/font][/b][/color]

[font="Trebuchet MS"][color="#000000"]Image dosyasına dil paketini eklemenin en kolay yolu W7SE ile olur. :) Bilgisayarınızda WAIK kurulu olmalıdır.[/color][/font]

[font="Trebuchet MS"][color="#000000"]W7SE Konu Linki:[/color][/font]

[font="Trebuchet MS"][color="#000000"][code]http://www.tnctr.com/topic/144907-windows-7-sources-editor/[/code][/color][/font]

[b][font="Trebuchet MS"][color="#0000ff"]Not: Teknik destek için profilimden msn adresime ulaşabilirsiniz.[/color][/font][/b]
[/center]

Edited by djonur007

rt7lite ile sisteme entegre edebilirsiniz 1.2gb'lık waik'i indirmenize gerek yok.
biraz uzun sürer ama garantidir
[code]http://www.pub.rt7lite.com/7lite-rc-beta-1726-dec6-10-stable/rt_7_lite_win7_Vista_x86_sp1.exe[/code]
orijinl sistem çıkana kadar herkes kendininkini yapsın.
@djonur - dism komutu kullanamaz olur mu, arkaplanda çalışan programlara bakarsan dism en ez %50-60 yiyor ve maksimum sıkıştırma yapıyor her zaman. eğer sıkışmadığını düşünürseniz gimagexin export seçeneğini kullanarak maksimum sıkıştırmayla imajı tekrar çıkarın

Edited by muharremerd

Kurulu sistemi TR yapacaklar için waik olmak zorunda. Image dosyasına eklerken seçim sizin. Rt7Lite; nedendir bilmiyorum ama orijinal dism komutlarını kullanmıyor galiba boyut farkı oluyordu orijinal dism komutlarına göre. (Yazın denemiştim. Eng sisteme TR paketi ekliyordum.)

[b]Arkadaşlar tv kartı sorununu hallettim şimdi TR dil paketine geldi ama burdaki yorumları görünce biraz gözüm korktu boyumuzu aşkın işede girişmeyeyim....
şimdi djOnur kardeş müsadenle bir soru soracağım bu sistemde TR dil seçeneği yok daha önce verilen sp 1 entekre dosyasında vardı bu iso dosyasına niye eklememişler?
acep yeni verilgiği için mi?
daha sonra entekre yapılmadan orjinal sp1 li TR iso dosyası çıkar mı?[/b]

[quote name='djonur007' date='22 Ocak 2011 - 11:59 ' timestamp='1295690999' post='949228']
Kurulu sistemi TR yapacaklar için waik olmak zorunda. Image dosyasına eklerken seçim sizin. Rt7Lite; nedendir bilmiyorum ama orijinal dism komutlarını kullanmıyor galiba boyut farkı oluyordu orijinal dism komutlarına göre. (Yazın denemiştim. Eng sisteme TR paketi ekliyordum.)
[/quote]
arkadaşlar kurulu sistemimi şimdi tr yaptım hiç bir dosyaya gerek yok bölgesel ayarlardan dil yüklemeyi seçtim ve indirmiş oldugum tr.cab dosyasını gösterdim ve sistemi açılıştan itibaren tr yaptım. kurulum yaklaşık 10dk sürdü.

[quote name='djonur007' date='22 Ocak 2011 - 16:46 ' timestamp='1295708212' post='949462']
Buda bir alternatif yöntem oluş oldu :)
[/quote]
bence en kolay yöntem şuan tr windows 7 sp1 kullanıyorum. tr dil paketi windows 7 dil paketi güncellemesinden daha iyi ve saglıklı windows 7 de güncellemeden yükledigimde açılış ve bazı dosyalar tr olmuyordu bu şekil yüklemede herşey tr oluyor.