Jump to content

Laptopa Nasıl Format Atılır?

scorpi__@
 Share

Recommended Posts

sevgili üstadlar yeni laptop aldım,recovery yapmak istemiyorum laptopa(packart bell)win 7 ultimateyi nasıl kuracağım.normal şekilde mi format atacağım..driverleri sitesinden yedekmi alacağız driverleri kendi görüyormu birde format masa üstüne atar gibi oluyor yardımcı olursanız sevinirim..

kısa yoldan şöylede yapabilirsin :)

Google'yi aç " windows 7 format atma resimli anlatım " Yaz birden fazla örnek çıkacaktır. driver'ları otomatik tanıyor eğer tanımaz ise güncelleme ile yüklersiniz. :drinks:

[quote]http://www.google.com.tr/#hl=tr&source=hp&biw=1280&bih=830&q=windows+7+format+atma+resimli+anlat%C4%B1m&aq=f&aqi=&aql=&oq=&fp=c3ea2129f371e1[/quote]

Edited by son darbe

[quote name='scorpi__@' date='25 Ocak 2011 - 20:58 ' timestamp='1295986102' post='951624']
sevgili üstadlar yeni laptop aldım,recovery yapmak istemiyorum laptopa(packart bell)win 7 ultimateyi nasıl kuracağım.normal şekilde mi format atacağım..driverleri sitesinden yedekmi alacağız driverleri kendi görüyormu birde format masa üstüne atar gibi oluyor yardımcı olursanız sevinirim..
[/quote]

Kardeşim Boot olan bir win 7 dvd si bul bilgisayarına tak. Ram ın 4 gb ve üstü ise x64 (64 Bit) kur.
Açılışta f8 tuşuna (Packerde Bell'de Boot Menü) bas oradan cd/dvd sürcüsünü seç.
Sonra harddiski yedeklerini aldıysan komple uçur ve kendine göre bölümlendir.
Kurulumu bitir. Sadece ekran kartınının sürücüsü gerekecektir sana...
Onuda packerd bell in sitesinden drivers bölümünden indir kur o kadar...

Not: Bende Packerd Bell Kullanıyorum...

Edited by himmgarip

Cd romdan kuramazsan Harddiskten kurma yöntermi var.Windowsun çalışıyorsa format dvd ni D veya E sürücüsüne açığa çıkart nt6.hdd.yukleyici adında minnacık bir program var.Onu bul format dosyalarının bulunduğu alana kopyala,bu dosyayı windowsun xp ise çft tıklatıp aç,win.7 ise sağ tıkla yönetici olarak çalıştırı seç aç.Orta kısımdaki mod2 seçeneğini tıkla,tekrar gelen ekrandan yeniden başlatı tıkla.Pc otomatik olarak kapanıp açılacak.Buraya dikkat et,2 seçenek gelecek ve geri sayması başlayacak,geri saymayı kaçırmadan nt6.hdd.yukleyici mod2 yi aşağı okla seç entere bas.Gerisi aynen cd romdan kuruyormuş gibi çalışacak.Gelen komutları takip edersin artık.