Jump to content

Flash Bellek Dolu Gösteriyor

emrah48
 Share

Recommended Posts

arkadaşlar elide 4gb kingston flash bellek var aslında benim deyil burada bir arkadaş sorunu çözü ver diye verdi içinde 100mb lık dosya var ama sağ kılik yapınca boş alan 88 mb gözüküyor görünmeyen 3,7gb dosya klasör ve benzeri gibi şeyleri nasıl görünür hale getirebiliriz

Klasör şeçeneklerini aç

[img]http://img.donanimhaber.com/upfiles/89184/6E2DDA3166674320A9AF7FA00D236657.jpg[/img][color="#FF0000"]Korunan işletim sistemi dosyalarını gizleyi kaldır[/color]

sonra bunu uygula...flash bellek içinde bir klasör çıkar Found adında onu sil düzelir.... bunu uygula sonra

Edited by byvistakazim

arkadaşlar bunların hiç biri işe yaramadı found adında klasör vardı sildim sonuç aynı ExplorerXP adlı programı çalıştırdım pek bir şey anlamadım başka bir fikri olan varmı arkadaşlar

başlat çalıştır'a cmd yaz enter'a bas flaş diskin olduğu sürücünün ismini bul (bilgisayarımdan bak) sürücü ismi iki nokta üst üste örn: f:
sonrada alttaki komutu yaz enter'a bas ve bekle virüs nedeni ile gizlenmiş olabilirler bu komut işe yarar zannedersem

attrib -h -r -s -a *.* /d /s

bu komut işe yaramazsa ve içindeki bilgiler önemli değilse görünen dosyaları al ve flash diske format atmayı dene

birde muhtemelen kendiliginden şişen potansiyel suçlu :) dosyalarda bu soruna neden olabiliyor bir ara başıma gelmişti 2 gb flash diskin içinde 79 gb dosya var gösteriyordu sildiğinde silinmiyor ama format atarak hallettim

Edited by xfailedkomplex

arkadaş verdiğin komutu yazdım simgesel bağlantısının hedefi yok diyor combo fix ile tarattım sonuç aynı flash disk benim deyil o yüz den format atamıorum Recovery My Files ile tarattım sadece 5mb lık birşeyler buluyor

[quote name='emrah48' date='27 Ocak 2011 - 01:34 ' timestamp='1296085487' post='952310']
arkadaş verdiğin komutu yazdım simgesel bağlantısının hedefi yok diyor combo fix ile tarattım sonuç aynı flash disk benim deyil o yüz den format atamıorum Recovery My Files ile tarattım sadece 5mb lık birşeyler buluyor
[/quote]

sana yazdığım komutları kendim kopyalayıp yapıştırdım senin bildirdiğin gibi bir hata almadım yazdığım komutun xp dışındaki sistemlerde geçerliliğini bilmiyorum hangi işletim sistemini kullanıyorsun ?

şu anda kullandığm 2007model toshiba notbuk vista home premium winrar ile denedim sonuç aynı kardeş
edit: makinanın pili bitmek üzere yarın cevap yazabilirim teşekkürler

Edited by emrah48

winrar ile denemem şundan herhangi bir yere sağ klik yapıp winrar arşivi oluştur dediğimizde tabiki içi boş olacak winrar arşivini açınca oradaki bütün dosya ve klasör,ekse leri gösteriyor o yüzden denedim olmadı

• 2 hafta sonra ...
  • 2 hafta sonra ...