Jump to content

Teamviewerserver 1.2

blackman12
 Share

Recommended Posts

blackman2.png
Teamviewer Server 1.2 - by blackman12 -
TeamviewerServer, Teamviewer -Uzak masaüstü bağlantıları kurmak için ücretsiz bir program- programını kullanarak uzaktan GÜVENLİ ve HIZLI bağlantı yapılmasını sağlar. Bir kullanıcıya bağlanmak için kullanıcının size özel oluşturulan client dosyasına sadece çift tıklatması yeterlidir.Bir sefere mahsus kullanıcıya gönderilen client dosyası, daha sonrasında her çift tıklanıldığında servera bağlanacaktır.Dilerseniz, client dosyanızı da sadece bir kere oluşturur ve onlarca üyenize sorunsuz şekilde aynı client dosyasını dağıtabilirsiniz.

Server Programın Kullanımı:
[spoiler]
Giriş Menüsü
girisi.png
Programa giriş için sizlere ait K.Adı ve Şifre’ye ihtiyacınız olacaktır bu bilgileri Sağ Alt Tarafta Görünen Kaydol Butonuna basarak edinebilir Kendinize yeni bir Server kullanıcı oluşturabilirsiniz.

Kullanıcı Adı: Server Yöneticisinin girişte kullanacağı isimdir.
Parola ve Parola Tekrar: Bu bölüme Server Yöneticisinin Girişte Kullanacağı şifredir. Parola kutucuklarında ki karakterler eşlenmez ise üyeliğinizi yapamazsınız.
İsim ve Soy isim: Bu alan Hoş Geldiniz yazısı yanında belirecek alandır.
kayit.png
Kayıt ekranında ki bilgileri doldurduktan sonra kaydol butonuna basarak Kayıt işlemini bitirebilirsiniz.
Kullanıcı Giriş:
Kayıt olurken yazmış olduğunuz Kullanıcı adı ve Şifre ile Giriş yapabilirsiniz. Program’a her girişinizde tekrar Kullanıcı Adı ve Şifre girmemek için Oturumu Açık Tut Kutucuğunu işaretleyebilirsiniz.
girisyap.png
Programın Genel Görünüşü:
anaua.png
Programın Genel görüşünü bu şekildedir.
Bağlantı Şeklinizi Seçerek Listenizde ki Üyeleriniz ile Bağlantıya geçebilir Bilgisayarlara uzaktan müdahale edebilir, Dosya Transferi, Sunum ve VPN bağlantıları kurabilirsiniz.
Çevrim içi ve Çevrim dışı olmak üzere iki farklı Grupta Server’ınıza kayıtlı kullanıcılarınızı görebilirsiniz.
Serverınıza kayıtlı olan üyelerinizin isimlerini istediğiniz gibi belirleyebilirsiniz.
Menüler:
Kullanıcı İşlemleri:
Bu menü de gördüğünüz üzere Kullanıcı Adı, Kimlik Bilgisi, Şifre Bilgilerini tekrar değiştirebilir ve düzenleyebilirsiniz.
kullanic.png
Bağlantı Ayarları:
Bu menü de Teamviewer’ın genel ayarlarını yapabilir Bağlandığınız bilgisayarda ki Ayarları sabitleştirebilirsiniz. Aynı zaman da daha önce bir teamviewer kullanıcısı iseniz ve mevcut ayarlarınızı kullanmak istiyorsanız. Teamviewer’ın ayarları dışarı aktar seçeneğiyle elde edeceğiniz ayar dosyanızı bu programa da entegre edebilirsiniz.
baglanti.png
Yardım:
Bu menü de Programı Yeni sürümü ile güncelleyebilir, program yapımcısına Bağış yapabilir, Program hakkında genel bilgi edinebilir, www.tnctr.com isimli Siteye ulaşabilir veya Program yapımcısına İstek ve şikayetlerinizi bildirebilirsiniz.
yardimm.png
İstek – Şikayet :
İstek ve Şikayet bölümüne Yardım menüsü içerisinden ulaşabilirsiniz. Program hakkında yaşamış olduğunuz sorunları, tasarım ve programın gelişimi ile ilgili fikirlerinizi, ve bir sonra ki sürümde olmasını istediğiniz özellikleri Program yapımcısına anında ulaştırabileceğiniz bir sistem mantığı ile çalışmaktadır. Göndermiş olduğunu tüm İletiler Program yapımcısı tarafından Dikkat’e alınarak uygun görülen fikirler sonra ki sürümler de uygulanacaktır.
Kullanımı :
Ad-Soyad bilgilerinizi E-mail Adresinizi ve İlgili konuyu seçtikten sonra var ise eklemek istediğiniz dosya Sorunun Önem derecesi ve 500 karakter ile sınırlı İletinizi yazıp Gönder butonuna basmanız ile birlikte İletinizin iletilip iletilmediğine dair alacağınız bilgi Mesajını göreceksiniz. Bildirimlerinizi Sadece İnternet bağlantınız olduğu zaman gönderebilirsiniz.
istekh.png
Butonlar ve Görevleri:
Butonların üzerine geldiğinizde “Açıklama:” bölümünde butonlarla ilgili gerekli açıklamaları görebilirsiniz.
Bağlan: Bu buton ile listenizde mevcut bulunan Clientlerinize bağlanabilirsiniz.
baglan.png
Yeniden Adlandır: Listenizde ki Clientlerinizin isimlerini değiştirebilir Yeniden adlandırabilirsiniz.
yenidenadlandr.png
Sil: Listenizde kayıtlı bulunan Clientleri Silebilirsiniz.
sile.png
Ekle: Listenize Yeni Kullanıcı ekleyebilirsiniz.
ekle.png
Client Oluştur: Serveriniz’e ait Client oluşturarak tüketicilerinize veya diğer kullanıcılarınıza ulaşmanızı sağlayabilirsiniz.
Oluşturmuş olduğunuz Client size özel Kodlar oluşturacak ve kullanıcıya bu dosyayı ulaştırdıktan sonra açılması dahilinde otomatik olarak sizin serverınıza bağlanacaktır.
Client Oluşturma:
Client oluşturmak için ilgili butona basmanız ve Bilgisayarınızda kaydedilecek bir Konum belirtmelisiniz.
Butona bastıktan sonra açılan pencerede istediğiniz yere Kaydedebilirsiniz.
Client oluşturma esnasında Kısa bir süre bilgisayarınız kilitlenecektir bunun nedeni client oluşturmanın scriptsel olmasıdır. Herhangi bir sorun yaşanmaması için kilitleme yoluna gidilmiştir. Bu durum her hangi bir sakınca oluşturmamaktadır.
Oluşturmuş olduğunuz Client dosyasını bağlanmak istediğiniz bilgisayara yükleyip çalıştırmanız yeterlidir.
clienth.png
Yenile: Listenizde ki Clientlerin Anlık Online-Offline durumlarını Sayfanızı yenileyerek görebilirsiniz.
yenile.png
Sağ tık menüsünde önceki tanıttığımız butonların haricinde 1.2 sürümüyle beraber gelen "Çevrimdışı yap" seçeneğini görüyoruz. Bu seçenek ile Client'in uygulamayı yanlış kapatmasıyla oluşacak online olarak asılı kalma durumuna çözüm getirebileceksiniz.
adszmvh.jpg

[/spoiler]
Clientin Kullanımı:
[spoiler]
Client Seçenekleri:
Client’i başka bir bilgisayar da çalıştırdıktan sonra Saatin yanında simgesi belirecektir. Bu simgeye Sağ tıklayınca açılacak olan menüden.
Client Adınızı Değiştirebilir,
Çevrimdışı Görünebilir,
Client’in Kayıtlı olduğu Server da ki Bilgilerinizi Silebilirsiniz. ( bir sonra ki Oturumda bilgileriniz Tekrar Server’a gidecektir)
Programdan Çıkış yapabilirsiniz,
Program hakkında ki bilgilere ulaşabilirsiniz,
www.TncTR.com Adresine ulaşabilirsiniz ve Program Yapımcısına Bağış yapabilirsiniz.

clientsec.png
[/spoiler]

!!!Önemli Not!!!
1-) Program internet bağlantısı olmayan bilgisayarlarda çalışmayacak Sadece ve sadece internet bağlantısı olan bilgisayarlarda çalışacaktır Lütfen bu konu hakkında programınız çalışmıyor gibi bildirimler göndermeyiniz.
2-) XP için, güvenlik duvarı izni ve NT6 için UAC izni otomatik olarak verilecektir.Fakat NT6 için güvenlik duvarı izni bulunmamaktadır.Karşınıza çıkacak:
eriimizni.png
Ekranında “Erişime izin ver” seçeneğini seçmezseniz program bir süre sonra:
hataj.png
Hatası verecektir fakat siz programa izin verip, tekrar giriş yapmayı denerseniz, sorunsuz giriş yapabileceksiniz.

İndireileceğiniz Linkler:
-Program çalışmadığı için kaldırılmıştır-

Sunum hazırlayan; siranusta'ya,
Denemelerde yardımcı olan Legion ve OzgrGvnc'e,
Tasarımını yapan mc_ecel'e,
teşekkürlerimi sunuyorum...

Edited by MostWanted

• Replies 68
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

bende Teamviewer Proğramını Kuruyorum Müşterilere Siliyorlar Sonra anlatki Anlasınlar
Bilgisayarıma Sağ Tıkla Teamviewer Olarak Ekledim Öyle Kullanıyordum Posatu Okudum Ama Uyku Sersemi Oldugum için anlamadım İndirip Deniyecem Hemen

"Client Oluştur" butonuna tıklayıp clientini oluşturacaksın, daha sonra bağlanacağın kişiye bu dosyayı göndereceksin, bundan sonra kullanıcı o dosyayı açtığında senin serverında online gözükür, uygun şekilde kapattığında ise offline durumuna döner. Birde "Client ekle" bölümünden manuel olarak teamviewer idlerini girerek client ekleyebilirsin.Fakat online offline durumu o zaman geçersiz kalacaktır.

Bu arada İstek - Şikayet Bildiriminde Dosya ekleme bölümünde bir sorun buldum, onu düzelttiğimde 1.1 güncellemesini program içerisinden yapabilirsiniz.

Aynen dediğiniz gibi yaptım client ekle dedim masaüstüne oluşturdu sonra arkadaşa attım ama eklerken 'non 7-zip archive' diye hata alıyorum manuel olarak da ekleyemiyorum

> Sana PM atıyorum, kendi clientimi vericem oradan bağlanıp çözelim bakalım durumu ;)

Peki bununla arkadaşlar arası bir bağlantı yapabilirmiyiz....dosya paylaşımı falan...FTP gibi...Böyle bir imkan varmı....Mesela ortada bir havuz olacak Herkes işine yarayan belgeyi ordan alacak....

Edited by byvistakazim

"non 7-zip archive" Hatasını, güncelleme yapıp dediklerinizi yapıyor olmama rağmen tekrar alıyorum bilginize...

> O hatanın güncellemeyle alakası yok, dediğim gibi client dosyanızı tekrar oluşturun, karşıdakine atmadan önce kendi bilgisayarınızda açarak deneyebilirsiniz.

İlginiz için teşekkürler.
Birçok deneme yapıp client dosyayı kendi bilgisayarımda çalıştıramıyorum ve bu hatayı sürekli alıyorum. Sistemim yeni kurduğum Win7 Ultimate. Sanal Xp de ynı hatayı veriyor. Sorunun ne olduğunu bulamadım.

> PM'den kendi clientimi gönderiyorum bağlanıp soruna bakalım.

Edited by blackman12

Arkadaşlar, her seferinde client dosyası oluşturmak yerine bir kere client dosyası oluşturup bunu bir dosya barındırıcısına upload ederseniz, kullanıcılara da bu linki verirseniz, hata oranını minimize etmiş oluruz.Örneğin bu benim clientim dileyen indirip kendini ekleyebilir:

[code]http://www.4shared.com/file/p9k6J_KX/blackman12_TeamviewerClient.html[/code]

Elinize sağlık. Harika bir çalışma olmuş. Yalnız, şu "non 7-zip hatası" bende de oluyor. :whistle:
Oluşan dosyanın boyutu 222 kb ama senin ki 2.58mb.

> Nedenini araştıracağım ama programla veya kullanıcılarınızla alakalı bi durum olmadığını dün @Hulasa ile denedik,...Dilerseniz bana pm atarsanız geçici çözümü sizede sunabilirim.

Edited by blackman12

eline saglık super olmus program ama programı guncellıyorum ama hakkında kısmında halen 1.0 yazıyor normamllı bu

Yalnız, şu "non 7-zip hatası" bende de oluyor. client olusturamıyorum herseyı kapattım olmuyor kendı pc denıyorum bır turlu olmuyor :(((

> Evet 1.1 sürümü çok acil bir şekilde düzenlendi çünkü İstek bildirim hattının hiç bir şekilde çalışmadığını farkettim. Bu yüzden sadece o sorunu çözerek güncellemeyi tamamladım.Bu non 7-zip hatasını da çözdükten sonra esaslı bir güncelleme yayınlarız o zaman hakkında versiyonu falanda düzenlenir ;)

Edited by blackman12

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...