Jump to content

Autocad Için Sistem Tavsiyesi

no_panix
 Share

Recommended Posts

bir arkadasım autocad kullanmak ıcın bır sıstem toplamak ıstıyor ama autocad ıcın nasıl bır sıstem olmalı bır fıkrım yok bu konuda bır bılgısı olan varsa yardımcı olursa sevnırım stabıl ve duzgun calısması ıcın Edited by no_panix

[b][color="#4B0082"]intel işlemcili p4 veya core2
nvidia 1024 MB
ram 1024 MBx2 tane
200gb hdd [/color]
[color="#FF0000"]bence yeterli[/color][/b]

[quote]bu arada autocad yeni basliyorsan 2005 ile basladerim (2007 ustunde yeni kullaniyorsan zorlanirsin)[/quote]

Edited by wolverine

-Biostar N68S3 AM3 GF6150 DDR3 Vga Lan Sata 16X Anakart 87.66tl(amd takıntın varsa g41 çipsetli ddr3 bir anakart)
-AMD Athlon II 250 X2 Dual Core 3.0 GHz AM3 Soket 938 İşlemci 126tl(amd takıntın varsa pentium dual core E5000/6000 serisi işlemci bütçeye göre)
(25tl daha koyup 3 çekirdekli Athlon 2 x3 440 almanız şiddetle tavsiye olunur!)
-kingston 2gb ddr3 1333mhz ram 45tl
-Samsung 500 GB 7200 RPM Sata2 16 MB Sabit Disk 80tl (1TB farkı 41tl)
-Samsung DVD-RW 22X Bulk Siyah SH-S223C Sata Kutusuz 33tl
-TX Puma TXCH-300-BB 300 W Siyah matx Kasa 66tl
-Powercolor 1 Gb Ati HD4650 DDR3 128 Bit Pci.Exp 2.0 X16 Ekran Kartı 105tl
(nvidia muadili 9500gt aynı fiyat..ati takıntın varsa diye yazıyorum ama 4650 daha performanslı bir kart)

fiyatlar kdv dahil ve hizlial.com dan toplanmıştır..toplam fiyat 542tl....600tl demiştin..kalan para ile işlemciyi önerdiğim model yapmanı tavsiye ederim çünkü 25tl daha ödeyip çok daha fazla performans elde edersiniz..halen kalırsa 40tl farkla hdd 1tb olabilir vs yada2 gb daha ram ekleyebilirsiniz..anakart iş görür markasıda fena değil ama imkan olursa en düşük 740G çipsetli bir gigabyte anakart daha iyi olur..hatta 760G çipsetli asus anakart var yukarıdaki önerimde..115tl fiyatı var kdv dahil

intel ve nvidia eklemeleri sonradan yaptım..ram ,hdd vs parçalar aynı kalabilir..amd/ati iyi değildir tarzı bişeyler varsa kafanda diğerlerini alırsın,kafan rahat eder...ama ben şiddetle amd yi öneririm..fanatik bir durum değil fiyat/performans konusu ve yıllardırda kendim kulanıyorum..intel/nvidia vs kötü demiyorum ama amd kanadında daha ucuza daha iyi performans elde ediyorsun bu bütçe ile..başka ihtiyaca göre toplanan ve maliyeti farklı olan sistemlerde tartışılır o ayrı konu ama burada kesinlikle amd diyorum ..9500gt 4650 den düşük performansta..e5000/6000 serisi intellerde 3 çekirdekli amd ile kesinlikle baş edemez..ama para cebinizden bir kez çıksın diye,hangisini beğenirseniz

Edited by slkcer

o zaman amd ye yazalım da en başta autocad için özelleşmiş grafik kartı ve sürücüsünü çıkarmayı durdursun..sonra autocad e bir mail atalım;

-----------
For 32-Bit AutoCAD 2011

* Microsoft® Windows® 7 Enterprise, Ultimate, Professional, or Home Premium (compare Windows 7 versions); Microsoft® Windows Vista® Enterprise, Business, Ultimate, or Home Premium (SP1 or later) (compare Windows Vista versions); or Microsoft® Windows® XP Professional or Home edition (SP2 or later)
* For Windows Vista or Windows 7: Intel® Pentium® 4 or AMD Athlon® dual-core processor, 3.0 GHz or higher with SSE2 technology; for Windows XP: Intel Pentium 4 or AMD Athlon dual-core processor, 1.6 GHz or higher with SSE2 technology
* 2 GB RAM
* 1.8 GB free disk space for installation
* 1,280 x 1,024 true color video display adapter 128 MB or greater, Microsoft® Direct3D®-capable workstation-class graphics card
* Microsoft® Internet Explorer® 7.0 or later
* Install from download or DVD
------------

işlemci kısmındaki amd işlemcileri çıkarsın..ekran kartı kısmınıda tamamen nvidia yapsın..sorun çözülsün

dediğin gibi oyun oynamayıp çizim yapacaksa bu sistemide alabilir ki zaten o sistem oyun için vb de demedim..varsa elle tutulur bir bilgin ati/autocad uyuşmazlığı vs kaynağını koy

Edited by slkcer