Jump to content

Bu Dwd Rw Nasıl Sızce

asizemheri
 Share

Recommended Posts

pioner kullanmadım hiç sony gibi filan nazlı ise yandın
lg tavsiye ederim çizik cd dvd leri okumada üstüne yok üstelik seçme yapmaz
çoğu marka dvd seçer princo okur fly okumaz gibi mesela yada kaydeder 10 dakka
sonra tak bakmışsın okumuyor dersin acaba yanlışmı kaydettim başka dvd sürücüye
tak okur birçok marka böyle lg de görmedim böyle birşey karar senin

Bende yıllardır LG marka optik sürücüler kullanıyorum ve tavsiye ediyorum.
Diğer markalara oranla bence daha iyi bir seçim olacaktır.
Tabi alırken özelliklerini iyi incele. Sana hitap etmiyorsa tabiki farklı model markaya yönelebilirsin...

yok bunda öyle bı problem yok lg den daha ıyı okuyo dıyebılırım lg de kullandım yanlız bunda gozume çarpan bısı var silinebılır cdlerı ne yazıyor ne boşaltıyor gerı hata verdıyor guzel yanı cd nın uzerıne yazı yazıp resım çizebılıyor

silinebilir cd dvd leri silmiyormu doğrumu anladım ozaman kaydedip silmek istediğin
verileri silmezse bu kötü özellik fakat cd ve dvdlerin üstüne yani tersine yazar
yazı resim filan güzel özellik ama ters tarafı boş cd dvd bulman lazım
kara senin iyi okuyorsa al derim ben hiç kullanmadım
kullanan varsa yazsın memnunmu diye ben lg den memnunum onu önerdim

cd üstüne resim özelliği light scribe gibi bir ismi var ve per çok markada vardı bir dönem ama her cd/dvd ye olmuyor..bunun için uygun olan boş cd/dvd bulman lazım..pek işe yarar birşey değil anlayacağın..ben samsung kullanıyorum yıllardır
http://www.hizlial.com/bilgisayar/bilgisayar-bilesenleri/samsung-dvd-rw-22x-bulk-siyah-sh-s223c-sata-kutusuz_30.012.1271.0021.htm

[b]LightScribe özelliği olması güzel. Silinebilir Cd-Dvd genel olarak fazla kullanılmaz aslında. Olsaydı iyi olurdu ama olmasada sorun olmaz yani bence çünkü genellikle tek kullanımlık oluyor Cd-Dvd'lerimiz o nedenle fazla dert edilecek bir özellik değil.[/b]

[quote name='slkcer' date='04 Şubat 2011 - 22:06 ' timestamp='1296850577' post='957612']
cd üstüne resim özelliği light scribe gibi bir ismi var ve per çok markada vardı bir dönem ama her cd/dvd ye olmuyor..bunun için uygun olan boş cd/dvd bulman lazım..pek işe yarar birşey değil anlayacağın..ben samsung kullanıyorum yıllardır
http://www.hizlial.com/bilgisayar/bilgisayar-bilesenleri/samsung-dvd-rw-22x-bulk-siyah-sh-s223c-sata-kutusuz_30.012.1271.0021.htm
[/quote]
samsung dan memnun musunuz okurken çok ses yapıyormu bide ön kapakta samsung yazıyormu acaba
bazılarında yazmıyormuş yada başka marka kandırıyorlar

[quote name='asizemheri' date='04 Şubat 2011 - 22:13 ' timestamp='1296850990' post='957619']
yok hocam ben makınayı aldım satende memnunum tek derdı sılınebılırlerı okuyup sılmıyor acaba bu arkasındakı jumperla alakası varmıki
[/quote]
özelliğinde öyle birşey yazıyormu cd dvd rw leri okumaz yazmaz diye o türler genelde sorunlu olur bende var bi tane
lg okumuyor ve yazmıyor başka takınca onu yazıyor başka marka denedinizmi acaba mesela bende iomega cd var belki 100 sefer
sildim yazdım sorun yok otür cd dvd ler zaten en fazla 1000 defa siline biliyormuş oyüzden sorun çıkartan olabilir

[quote name='asizemheri' date='04 Şubat 2011 - 22:25 ' timestamp='1296851713' post='957624']
yok elımde ıkı ayrı marka var sıfır ıkısıde aynı bırıne yazdı okumadısılmedı dıerınede hem okumuyo hem yazmıo hem sılmıo
[/quote]
birine yazdıysa o hem yazar hemde siler bence cd lerde problem vardır yada seçim yapıyor sana anlatmak istediğim buydu
lg bunu yapmıyor yaparsada bozuktur cd başka hangi sürücüde denersen dene o lg de okumadıysa hiçbirinde okumaz hayırlı
olsun güle güle kullan almışsınız artık yapacak birşey olmaz ben lg ye devam

yawuz58

samsungdan memnun değilim diyemem çünkü yıllardır görevini yapıyor..elimdeki 2.samsund dvd yazıcım..ilkide bir yakınımda hala çalışıyor..yalnız piyasadaki basit marka medyalara yavaş yazıyor..mesela iomega markaya(dvd cilerde bol bulunan marka) x4 hızında yazıyor ama aynı markaya bir tanıdığımdaki asus daha hızlı yazıyor onuda belirteyim..philips,verbatim,tdk gibi markalara hızlı yazabiliyor..dvd nin +/- oluşuna görede hız değişebiliyor tabii

Edited by slkcer

[quote name='slkcer' date='04 Şubat 2011 - 22:47 ' timestamp='1296853035' post='957634']
yawuz58

samsungdan memnun değilim diyemem çünkü yıllardır görevini yapıyor..elimdeki 2.samsund dvd yazıcım..ilkide bir yakınımda hala çalışıyor..yalnız piyasadaki basit marka medyalara yavaş yazıyor..mesela iomega markaya(dvd cilerde bol bulunan marka) x4 hızında yazıyor ama aynı markaya bir tanıdığımdaki asus daha hızlı yazıyor onuda belirteyim..philips,verbatim,tdk gibi markalara hızlı yazabiliyor..dvd nin +/- oluşuna görede hız değişebiliyor tabii
[/quote]
tabi oda sürücünün elinde değil birde medya yazma hızı var siline bilirler ya 4x yada 8 x
ondanda yavaş yazar ayrıca cevabınız için sağolun samsungda artık seçeneklerim arasında