Jump to content

Windows 7 Açılış Sorunu

milano88
 Share

Recommended Posts

günaydın arkadaşlar akşam yapmış olduğum özel bi windows 7 boot animasyonu test edeyim dedim fakat aşağıdaki resimle karşılaştım neyse sonra orjinal dosyayı yani winload.exe yerine koydum fakat yine bu ekran çıktı bilgisi olan varmı?
[img]http://img163.imageshack.us/img163/8553/windows720110208110345.png[/img]

Boot ekranı bootres.dll dosyasında winload.exe de boot menü içeriği ve "windows başlatılıyor" yazısı var o kadar.Ayrıca bootres.dll dijital imzalı olduğu için editlenince hata vermiyor eğer bu dosya bozuksa bilgisayar vistanın boot ekranı açlılışıyla başlıyor. Sadece animasyonda değişiklik yaptıysanız orjinal bootres.dll dosyasını kopyalayın büyük bir ihtimal sorun çözülür

32 bit, bakın daha açık konuşayım ben açılış resmini ve yazıları vss editledim herşey ok install.wim mount ederek dosyaları system32 içine attım normal kurulum başladı windows dosyaları falan yükleme ekranı varya güncellemeler yükleniyor özellikler vsss oradada sorun olmadı resetten sonra bu sorun çıktı

Edited by milano88

Ya orjinal sandığınız dosyalar bozuk yada örn; winload.exe hem system32 klasöründe hemde system32/boot klasünde var siz windows altında bulunan bütün winload.exe , mui bootres.dll dosyalarını tekrar değiştirin halen sorun varsa benze sorunun asıl kaynağı o dosyalar değil

mesela winload.exe : C:\Windows\winsxs\x86_microsoft-windows-b..vironment-os-loader_31bf3856ad364e35_6.1.7601.17514_none_5d2e241dcae8f953

• Editor

Buna benzer bi hata ile karsılastım dosyalar kopyalınırken yüzde75 lerde aynı hatayı verdi ama gercek kurulumda hata almadım sanal makina ile alakalı bir hata olabileceğini düşünüyorum
Sanaldaki denememde oem crack kullanmıstım gercek kurulumda oem klasörünü sildim tam olarak hatanın sebebini cözemedim

Edited by tiflisli

orjinal sp1 windows 7 ultimate içindeki install.wimi mount ettim ondaki winload.exe ve bootres.dll dosyalarını bozuk sistem içindekileri ile değiştirdim sorun yine aynı system32/boot derken zaten winload.exe orada var ne demek system32 ve boot içinde var?