Jump to content

Hard Disk Hasarlı

comodo
 Share

Recommended Posts

Acer aspireye windows 7 kurduktan sonra aradabir "harddiskiniz hasarlı" diye uyarı veriyor.xp kurduğumda sorunsuz çalışıyor.windows 7 yi nasıl kullanabilirim? harddiskimi değiştirmem gereklimi(şart mı)? Edited by comodo

Acer aspire modeli nedir? Belki o model laptop win7 yi desteklemiyor olabilir.Ayrıca elindeki hdd kaç parta böldüysen c sistem bölümü kaç gb onu da belirtmemişsin.Hali hazır bilgisayarıma gir ve c ye bak bölüm kaç gb onu kontrol et ve hddregenaror oluşturduğun cd ile taratma yaparken o c deki boyutu oranında tarat bak bakalım badsector varmı varsa kendi onarır bu işlem tümünü taratma yapmayacağından faazla uzun sürmez hemen tarat.Hdd o kadar bir işletim sistemi yükleme ile hata vermez veya bozulmaz.Bir dene sonuc ne olacak.

[quote name='mucit41' date='13 Şubat 2011 - 17:26 ' timestamp='1297611372' post='962708']
Acer aspire modeli nedir? Belki o model laptop win7 yi desteklemiyor olabilir.Ayrıca elindeki hdd kaç parta böldüysen c sistem bölümü kaç gb onu da belirtmemişsin.Hali hazır bilgisayarıma gir ve c ye bak bölüm kaç gb onu kontrol et ve hddregenaror oluşturduğun cd ile taratma yaparken o c deki boyutu oranında tarat bak bakalım badsector varmı varsa kendi onarır bu işlem tümünü taratma yapmayacağından faazla uzun sürmez hemen tarat.Hdd o kadar bir işletim sistemi yükleme ile hata vermez veya bozulmaz.Bir dene sonuc ne olacak.
[/quote]

dostum win7 desteklemiyor oalbilir kelimesi garibme gitti biraz
anlaşılan hdd de bad sector var
hdd regenerator işe yaramadı ise birde maxblast 5.0 ı dene
başka çözüm yolu yok

Windows 7 işletim istemi kurulduktan sonra hdd arıza olduğunu söylemesi SMART değerlerinden aldığı ileride arıza yapabileceği yönündeki değerlendirmeden kaynaklanmaktadır. BOS üzerinden SMART disabled yaparsanız uyarı vermeyecektir ama ileriki bir tarihte diskinizdeki tüm belgelerin geri dönülmez biçimde kaybı dabüyük olasıdır.
HDD Regenerator tarzı programlar asla bad sector repair yapmaz. Sadece bad sectör kısımları kullanılmayacak bölge olarak işaretleyerek hdd ömrünü uzatmaktır fakat fiziksel oluşmuş bad sectorler zamanla yayılır.
Yerinizde olsam o diske güvenmez ve diski değiştirirdim