Jump to content

WinSetupFromUSB 1.10

Beyfendi
 Share

Recommended Posts

[quote name='givci1980' date='06 July 2011 - 11:58 ' timestamp='1309953537' post='1041644']
http://www.tnctr.com/topic/175599-samsung-n150-netbook-hddyi-goermuyor/page__pid__1041440#entry1041485

linkteki konu nedeniyle bu işleme başvurdum bende de arkadaştaki gibi mavi ekran geliyor.
[/quote]

Arkadaşım ilk önce Win7 veya herhangi bir Linux işletim sistemi ile format atmayı dene yani hard diskini biçimlendir sonra xp'ni kurmayı dene şayet kurulum esnasında senin makina samsung olduğu için bazı sata dosyalarına eksik yok diyecektir sen onları tek tek not ediyorsun sonra internetten aratıp bulup indirip caplı olanları (ör:system32.DL_ şeklinde ise) i386'nın içine atıyorsun değilse cap'lı hale getirip i386'nın içine atıyorsun daha sonra tekrar kurulumu baştan alıyorsun. Bu şekilde çözüleceğini düşünüyorum sana tafsiyem HD ilk önce linuxla formatla ardından Win7 ile, inşallah işin hallolur.

• 4 hafta sonra ...

slm

harddiski görmedi. sata sürücülü xp yi kullanarak yaptığım denemede usbden boot ettiğimde harddiski görmedi. (farklı 2 xp denedim ) win 7 de sorun yok (usb yi hem fat32 hemde ntfs olarak da denedim) sorun nedir acaba teşekkürler

Edited by giga

• 2 hafta sonra ...

[quote name='acemininbiri' date='15 August 2011 - 09:33 ' timestamp='1313400822' post='1063256']
Üstad herşeyi yapıyorum bir sorun yok gibi ancak çok yavaş.lite win7 cd sürümünün "windows is loading files" aşamasını geçemedi yaklaşık yarım saat oldu üçtebirine ancak geldi. Acaba eksik birşeymi yapıyorum ki? Ya da hızlı bir ayarımı var?
[/quote]

Arkadaşım ilk önce pcyin özelliklerini yazabilirmisin daha sonra yaptığın işlemleri hiçbirşeyi atlamadan anlatabilrmisin aslında yapabilirsen bir video kaydı olsa daha iyi olur. Ona göre yardımcı olmaya çalışayım.

Edited by Beyfendi

• 1 ay sonra...

[quote name='giga' date='03 August 2011 - 11:50 ' timestamp='1312372216' post='1056358']
slm

harddiski görmedi. sata sürücülü xp yi kullanarak yaptığım denemede usbden boot ettiğimde harddiski görmedi. (farklı 2 xp denedim ) win 7 de sorun yok (usb yi hem fat32 hemde ntfs olarak da denedim) sorun nedir acaba teşekkürler
[/quote]
bu tip sorun yaşayan arkadaşlar birde paragon disk manager programı ile (bunun 50-60mb lık boot cd iso su vardır ) boot edit disk bölümünden sileceğiniz bölüme sağ tıklayıp del ile silin format değildirekt sileceksiniz sonra yeniden oluşturacaksınız ve bu bölümü aktif yapacaksınız bu şekilde herşeyi kurabilirsiniz

• 4 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

[quote name='santadiago' date='02 November 2011 - 21:30 ' timestamp='1320269428' post='1105657']
arkadaşlar ben bu programı başarısız buldum iso kalıp dosyalı işletim sistemlerimi kabul etmiyor program
[/quote]

Nasıl görmüyor konuyu tam okumadın galiba Win7'yi XP'yi de iso haline getiripte atıyorsunzaten sen becerememişsin belli.

• 3 ay sonra...
  • 3 hafta sonra ...

USB Diske iki farklı XP kurulumu yerleştirdim. Ama Hiren's Boot yerleştiremedim. Hiren cd si iso mu olmalı. Ya da ghost yerleştirebilsem o da olacak. Nasıl yapmalıyım. Şimdi de Linux Mint eklemeye çalışacağım.
Selamlar.

EDİT: USBdik NTFS olduğu için linux kurulumunu kabul etmedi.
Bir de hiren ya da ghost ekleyebilirsem tamam olacak.

Edited by muallim55

Merhaba arkadaşlar sizinde kıymetli zamanınızı alıyorum ama bir konuda sizden yardım almak istiyorum WinSetupFromUSB_1-0-beta7 pogramı ile usb flash belleğime çoklu windows kurulumu yapmak istiyorum bir flashta (1.win xp 2. win home edition 3. win 7) kurmak istiyorum (xp ile win 7) yi kurabiliyorum ama home edition için nasıl bir işlem yapmam gerektiği hakkında tereddütte kaldım.

[b]usb yi taktıgınız yere baglı bıde yazma hızı arkdaslar genelde masaüstü bilgisayarlarında ön tarafa takarsak gec atıyo format arka tarafa takınca dahada hızlı atıyor ben yaklasık 2.5 yıldır flasdan format atıyorum cdye göre bence gayet hızlı atıyor[/b]

Edited by XrayN

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...
  • 6 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...
  • 4 hafta sonra ...

arkadaşlar ben size yeni bir yöntem verecem hemde hiç programla felan gerek yok şuan da kendim not book ma yüklüyorum

yöntem çok basit.

sadece ultra iso  ve xp yükleme cd si hepsi okadar

iso ile cd deki dosyaları mesela ben bilgisayarımdaki D diskine attım sonra yeni bir klasor açtım .çıkan dosyaları içine kopyaladım.sonra klasörün adını ´,mesela ben ''cihan_xp''yaptım .

üstelik bilgisayarı yeniden başlatıpta bios landa uğraşmadım direk flash diski taktım.

setap dosyasına çift tıkladım ve kurulum başladı.

gerisi size kalmış.

bence diğer bütün işletim sistemlerinde de işe yarar.

• 1 ay sonra...

cihan1221 ultra isoyla kurulumu detaylı anlatabilirmisi

arkadaşlar ben size yeni bir yöntem verecem hemde hiç programla felan gerek yok şuan da kendim not book ma yüklüyorum

yöntem çok basit.

sadece ultra iso  ve xp yükleme cd si hepsi okadar

iso ile cd deki dosyaları mesela ben bilgisayarımdaki D diskine attım sonra yeni bir klasor açtım .çıkan dosyaları içine kopyaladım.sonra klasörün adını ´,mesela ben ''cihan_xp''yaptım .

üstelik bilgisayarı yeniden başlatıpta bios landa uğraşmadım direk flash diski taktım.

setap dosyasına çift tıkladım ve kurulum başladı.

gerisi size kalmış.

bence diğer bütün işletim sistemlerinde de işe yarar.

ultra isoyla kurulumu detaylı anlatabilirmisin

• semsibey changed the title to WinSetupFromUSB 1.10