Jump to content
Son zamanlarda artan kullanıcı hesap hırsızlıkları sebebiyle tüm kullanıcılara şifre sıfırlama maili gönderilmiştir. Lütfen güveli şifreler seçiniz. Mevcut e-mail adresinize erişemiyorsanız, en aşağıdaki destek linkinden bize ulaşınız. ×

WinSetupFromUSB 1.10

Beyfendi
 Share

Recommended Posts

• 2 hafta sonra ...

WinSetupFromUSB 1.2 Final | 22.3 Mb

http://www.winsetupfromusb.com/

download6.gif

http://uploaded.net/file/7rrttgwm/WinSetupFromUSB-1-2.exe
http://rapidgator.net/file/d57eb231e7fc6dc3d734781f69f09443/WinSetupFromUSB-1-2.exe.html
http://www.winsetupfromusb.com/download/winsetupfromusb-1-2-exe/
http://www.winsetupfromusb.com/download/winsetupfromusb-1-2-7z/

• 3 hafta sonra ...
  • Editor
WinSetupFromUSB v1.3

Whats NEW
Fixed bug when adding NT6 source with missing new line feeds in WinPEshl.ini
Fixed handling of NT6 sources with install.esd
Fixed bug with NT6 sources with EFI directory but no BCD file in it
Added Ei.cfg and CVersion.ini Removal Utilities in \tools\winisoutils directory should one  needs those files removed from the NT6 source ISO file
WimLib updated to version 1.6.0 for compatibility with new WIM formats

CRC-32: d9da3236
MD5: 44e0793b410c6e3a321370d6cf8a5cd8
SHA-1: fe5c40d03abbb4a73bd333449dcf1aaacd46bdd8
http://www.winsetupfromusb.com/download/winsetupfromusb-1-3-exe/

CRC-32: 7427a637
MD5: ec377dc18a663d6c89062ab237dc6d5c
SHA-1: 0c524f5ee15a048bd70b4c0205abac0ba83521b3
http://www.winsetupfromusb.com/download/winsetupfromusb-1-3-7z/

• 1 ay sonra...

Bir deneyeyim dedim.Ben tncxp cdsinin 6'lı menüsünün gelmesini istiyorum.Ama bu kur dosyalarını kopyalamaya geçiyor.Yani şu 6'lı menüyü nasıl çıkartırız? Ben format değilde,Hiren ve winpeyi usbden çalıştırmak istiyorum.Bu yüzden o menüyü görmek istiyorum.Onun için başka şey mi uygulamak lazım ?

Edited by crazy_pretty_murat

• 4 hafta sonra ...
  • Editor

WinSetupFromUSB v1.4 Final

Changelog
· added an option for Auto-format, using FBinst internally. This will delete all partitions and create a single one on the target USB disk, use with care
· added an option for Auto-detect and use SATA/RAID/SCSI F6 drivers during XP/2003/2000 Setup thanks to DPMS by Chenall. The boot entry is optional and has to be selected once before booting First part of Setup
· added an option to include a floppy image with F6 SATA/RAID/SCSI drivers during XP/2003/2000 Setup. The boot entry is optional and has to be selected once before booting First part of Setup
· working USB to USB install thanks to WaitBT driver by Shao Miller
· added an option for creating a "kicker" ISO for Vista/7/8/Server 2008 Setup, thus avoiding possible setup failures
· added another debug option for Vista/7/8/Server 2008 Setup, shifting hard disk possitions, thus avoiding possible other setup failures
· added an option for custom folder name and boot menu entry for XP/2003/2000 Setup
· aded an option for adding and using custom...

.

http://www.winsetupfromusb.com/download/winsetupfromusb-1-4-7z/
veya
http://www.winsetupfromusb.com/download/winsetupfromusb-1-4-exe/

• 2 ay sonra...

Vermiş olduğum program sayesinde elinizde bulunan belleğinizin kapasitesine göre tüm sistemlerinizi tek bir bellekten menülü olarak kurulum yapabilirsiniz modifiye edilmiş olsun yada olmasın fark etmez, tarafımca denenmiştir, şahsım telefonumun 8 gb'lık micro sd kartını usb belleğe dönüştürerek hem modifiye etmiş olduğum xp'mi ve full windows7sp1 bu program sayesinde attım ve şimdi istediğim tüm biligisayarlara format atabiliyorum format atacağım bilgisayarın anakartı usb den format atmayı desteklesin veya desteklemesin fark etmiyor şayet anakart usb destekliyor ise açılışta boot ekranını getiryorum ve usb seçip gelen ekrandan kurmak istediğim sistemi seçip format işlemine başlıyorum, eğer anakart usb'den formatı desteklemiyorsa belleği bilgisayara takıp yeniden başlatıyorum ve biosa girip boot menüsünden hdd boot bölümünde usb belleğimde göründüğü için hdd yerine usb'yi seçiyorum. böylelikle format işlemini gerçekleştiriyorum. Neden bu kadar detaylı anlattım yapamayan arkadaşlar olursa bu şekilde yapsın diye.

Şimdi gelelim programın kullanımına usb belleğimizi bilgisayarımızın herhangi bir usb girişine takıyoruz daha sonra programı rardan çıkarttıktan sonra WinSetupFromUSB_1-0-beta7.exe çalıştırıyoruz karşımıza gelen ekrandan ilk olarak RMPreyUSB tıklayıp 3 BOOT OPTIONS bölümünden tercihimizi yapıyoruz çoklu sistem atıcaksak ilk seçeneği seçiyoruz tekli bir sistem kuracaksak sisteme göre diğerlerinden birini seçiyoruz hemen alttaki 4 FİLE kısmında hiçbir tercih yapmamıza gerek yok orası otomatik olrak ilk seneğimize göre işaretlenecektir ve exıt deyip çıkıyoruz ana ekranda usb belleğimize atıcağımız sistemlerin klasörlerine ilgili yerlerinden göstererek GO'yu tıklıyoruz ve belleğimize sistemlerimiz atılmaya başlamış oluyor. Kullanmak isteyen arkadaşlara hayırlı formatlar.
Bu benim ilk paylaşımım anlatımda sürçi lisan ettiysem affola.

Anlatımından dolayı kuzens arkadaşa teşekkürler.
1- Öncelikle çoklu sistem kurulumu yapacaksanız usb belleğniz 4Gb veya üstü olamalı;
menüden RMPreb usb yi seçin...
2- Alt menüden winpeve2/winpeve3 NTFS(kesinlikle bu kutucuğu işaretleyin aksi taktirde pc ye kurulum aşaması diğer kutucuklarda yavaş olur) seçip 6Prepare tuşuna basıp usb belleğimize format atalım...(volume kutucuğuna isteğe bağlı olarak usb belleğe isim verelim)işlem sonlandıktan sonra exit demeyi unutmayın.
3- Bu bölümde usb belleğe xp, vista veya win7 kurulumum aşamasını göreceksiniz.Hangisini kurmak istiyorsanız ilgili kutucuğu seçin.
eğerki elinizde İSO uzantılı kalıp dosyalar varsa , ultra iso programını indirip kurun ve iso kalıp üzerinde sağ tuş yapıp mount to
drive seçeneğini işaretleyip sanal sürücüye ekleyin.(programın ayarlar bölümünden 2 adet sanal sürücü ayarı yapmayı unutmayın)VE yüklenecek dosya yolu olarak ilgili menüde ilgili sanal sürücü yolunu gösterin.
4- Son aşama GO tuşuna basın ve yüklenmesini bekleyin.ok
5- Kuracağınız pc yi biostan veya boot menüden usb ile başlatın(Genelde Asus anakartlarda F8 ,Gigabyte F12; değişkenlik gösterebilir).Çıkan menüden kuracağınız işletim sistemini seçin.Gerekli yönergeleri izleyin.Bu kadar tüm arkadaşlara kolay gelsin....

RAR PASSWORD : beyfendi

43097024.png

98363327.png

İNDİRME LİNKİ

http://hotfile.com/dl/106323033/e112387/Beyfendi.WinSetup.v1.0.beta7.rar.html

Arkadaşlar konun güncel kaması için yorum yapmanızı rica ediyorum.

-----------------------------------------------
DEMİR TAVA GELDİ KÖMÜR TÜKENDİ
AKIL BAŞA GELDİ ÖMÜR TÜKENDİ

Doğru söze ne denir

• 3 ay sonra...

Arkadaşlar acronis ve win 8 win 7. hatta köylünün verdiği win 8 pe dahil  kuruluyor acronis usb iso vardı win 8 pe 86ve64  usb iso su olacak.linuk tırnak tıklanacak.işletim sistemide ise windows wista/7/8/ server 2008/2012 bassed ISO yazan yer tıklanacak go basılacak hepsini bizzat denedim sorunsuz çalıştı yapanların ellerine sağlık

Edited by Hacı ömer

• 7 ay sonra...
  • 2 ay sonra...

WinSetupFromUSB 1.6 BETA 2

İNDİR
Filename WinSetupFromUSB-1-6-beta2.exe
Filesize 24 MB
Version 1.6
Date added August 2, 2015
Downloaded 2270 times
Category WinSetupFromUSB
CRC-32 3d2efa18
MD5 a76984886ccb27dcd78780154bcb13fd
SHA-1 cf795905a141cf666f95fe6d19831cd227ef66a6
Fixed missing EFI boot menu for Windows 10 sources

• 3 ay sonra...
  • 8 ay sonra...
  • TornadoEffect changed the title to WinSetupFromUSB 1.7
  • 9 ay sonra...

4 yıldır kullanıyorum. Biraz bilgi vereyim. İso fotmatındaki her türlü sistemi ekleyebilirsiniz. Uefi desteği vardır ama iso boyutu 4 gb yi geçince problem çıkartıyor (wim boyutu değil iso boyutu) çünkü isonun içinden sadece boot.wim i çıkartıp isoyu olduğu gibi kopyalıyor, firadisk yöntemi kullanıyor, gfx menü ekleyebilirsiniz menu.lst içine kodunu yazın gfx dosyasının adresini gösterin. Eğer uefi ile uğraşmıyorsanız, legacy yeter diyorsanız bundan daha iyi ve basit bir multiboot aracı bulamazsınız. Usb nin hızına göre format atarsınız,program format hızını etkilemez. Windows kurulum isolarını en üstteki bölümden, diğee bütün isoları Linux yazan (sanırım 3. kısım) yerden yükleyin, liveCD, linux isoları, modifiyeli liveCD farketmez. En son yapacağınız iş menu.lst dosyasını düzenlemek. İsoların sıralaması title yani başlıklar vs. Uygun bir zamanda merak edenler için video çekip koyarım. İyi forumlar. 

Edited by red_d

Please register to see this content.

1-Bilgisayarımıza bağlı usb belleğimizi yada belleklerimizi gördüğümüz yer (8gb ve üstü olmasında fayda var seçiyoruz)
2- Auto Format seçili olarak ve NTFS formatında ayarlıyoruz.
3- Windows 2000,2003 yada xp ise kurulum dosyalarını seçiyoruz iso kalıbı değil.
4- Diğer Wİndows sürümlerini iso kalıpları var ise direk iso kalıbını seçiyoruz.
5- Kategoriye uygun Ubcd vb kalıplar
6- Kategoriye uygun Linux sürümleri
7- Test in QEMU seçiyoruz(İŞlem bittikten sonra çalışıp çalışmadıgını test etmek için)
8- Go (İşlemi başlatıyoruz)
9- İlerlemeyi takip edeceğimiz görsel
• Tek seferde bütün işlemleri yapabildiğmiz gibi daha sonra ileve eklemek için sadece usb sürücümüzü seçip ve içerisine ekleyeceğimiz iso kalıplarını yada dosyalarını seçiyoruz.burada dikkat etmemiz gereken en önemli şey yukarıda ki 2.madde yani AutoFormat işaretini kaldırıyoruz ki usb belleğimizi tekrardan biçimlendirmeden sadece ilaveleri yapsın.
• Sonuç olarak boot ettiğimizde aşağıdaki göüntüyü almanız yada grup4 dos boot menager ekranını aldığımızı göreceksiniz

Alıntı yapılan site:Technogar.com

-Bu program ile Acronis Media - Hdd Regenerator - Hrenboot - Windows 7 Kurtarma Bunların ıso dosyalarını Usb flaş bellege yazdırıyorum sonuç mükemmel

- Windows 7 -Windows 8 -Windows 10 ıso   tek iso olarak yazdıracaksınız

- isolar birleştirilmiş iso olmasın (örneğin windows 10 bütün sürümleri gibi )

• Editor

WinSetupFromUSB v1.8 x32/x64

Whats New:
Fixed issue with Windows 10 and recovery option not shown
Fixed issue with persistence file size not set correctly and tooltip for using it
Updated some the tools to their latest version- RMPrepUSB, BootIce, ImDisk, WimLib

Notes:
1) Windows 10 – single ISOs created by Microsoft Media Creation Tool or downloaded from Microsoft should work. Dual ISOs made by the same tool (x32 and x64 in a single ISO) are NOT supported yet due to the changed structure. Such source can still be added using the previous versions which dump entire contents as they are, 1.0 beta8 for example. Limitations- such source needs to be added first, and any other sources of the same type,but not the same x32+x64, has to be added using 1.6 beta 2 or later.

http://downloads.winsetupfromusb.com/WinSetupFromUSB-1-8.exe

• TornadoEffect changed the title to WinSetupFromUSB 1.8
  • 1 yıl yıl...
  • semsibey changed the title to WinSetupFromUSB 1.10
  • Editor

WinSetupFromUSB 1.10

Please register to see this content.

Changes since version 1.9

• Windows 11 support
  • added detection of higher Windows 10 build numbers for the boot menu names
  • Removed file spit infobox if ISO file needs to be split
  • Increased warning for large disks selection to > 64 GB